Hondsmerk is weer helemaal Delta/Frans Bevers doet uitstekende zaken 34 Maandag 12 januari 2009 pzc Kevin Hondsmerk behaalde bij de mannen vijf keer individueel goud op de Zeeuwse winterkampioenschappen zwemmen. foto Peter Nicolai Team Delta Lloyd eindigt in achterhoede singapore - Team Delta Lloyd heeft zaterdag tijdens de havenra ces in Singapore geen rol van bete kenis kunnen spelen. De Neder landse boot eindigde in het bij pro gramma van de Volvo Ocean Race in beide manches op de zevende en laatste plaats. Ericsson 4 uit Zweden zegevierde en verstevigde daarmee de leidende positie in de algemene rangschikking. Minderhoud beleeft succesvol weekeinde zwolle - Dressuurruiter Hans-Peter Minderhoud heeft een succesvol weekeinde achter de rug. De voormalig Westkappelaar won tijdens dressuur Zwolle liefst vier rubrieken. Hans-Peter Minderhoud won met Exquis Escapado de kür op mu ziek en de Grand Prix, en was met IPS Tango te sterk in de kür van de Intermediare I en in de Prix Saint George. Van de Ven vierde in klassement Dortmund dortmund - Motorcrosser Rinus van de Ven is gistermiddag in Dortmund als vierde geëindigd tij dens een internationale super cross. In de eerste manche van de klasse SX2 finishte de Suzuki-rijder als* tweede, in de tweede kwam hij als zevende over de eindstreep. Daar door nestelde de Vlissinger zich net niet binnen de top drie van het dagklassement. Bernadette Schijf naar EK bowling in Malmö middelburg - Bernadette Schijf uit Goes is geselecteerd voor het Ne derlandse jeugdteam dat in maart deelneemt aan de Europese kam pioenschappen bowling in het Zweedse Malmö. De achttienjarige Schijf, in haar woonplaats lid van Bowling Vere niging Goes, is de eerste Zeeuwse beoefenaarster van het bowling die voor een Nederlands team is uitgekozen. Rademakers maakt favorietenrol waar goes - Maarten Rademakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent ligt op titelkoers in het Zeeuws kampioenschap jeugdschaken. Met nog twee ronden te spelen heeft hij een punt voorsprong op Rien de Böck, Joey van de Braak en Renzo Ducarmon. Rademakers versloeg in de derde ronde Van de Braak. Na zijn zege in de vierde ronde op David de Fe- ijter lijkt de strijd gestreden. Marco Minnaard wordt 12e op NK veldrijden huijbergen - Marco Minnaard is za terdag bij het NK veldrijden in Huijbergen als twaalfde geëindigd. De renner uit Wemeldinge kwam uit bij de beloften. Hij had een ach terstand van ruim drie minuten op winnaar Boy van Poppel. Anne Eversdijk legde bij de elite vrouwen beslag op een 19e plaats. De renster uit Kapelle moest ruim negen minuten toegeven op win nares Daphy van den Brand. Peter de Backer krijgt wellicht zijn punten van het WK terug. door Joop van den Oudenhoven sluiskil - Met vier wedstrijden in drie dagen was de kalender van de driebanders van Delta/Frans Be vers goed gevuld. Vrijdag werd een dubbel voor de bekercompetitie met twee keer 8-0 gewonnen. Za terdag was er met een 6-2-zege een revanche op Maas/Lasmontage voor een eerder dit seizoen geleden nederlaag, ter wijl gisteren Ai Biljarts met lege handen naar huis gestuurd, 8-0. De bekerontmoeting met de twee de-divisionisten van DBL Holland Mineraal leverde geen enkel pro bleem op. Delta/Frans Bevers haal de op een slof en een schoen de derde ronde. Een dag later was de tegenstand van Maas/Lasmontage heel wat groter dan die van DBL Holland Mineraal, maar de revanchegevoe- lens bij de Zeeuws-Vlaamse ploeg ook. Het verwachte vuurwerk kwam er niet. De spanning was wel steeds voelbaar, omdat de ver schillen klein bleven. Uiteindelijk was Jean Paul de Bruijn de enige verliezer aan Zeeuwse kant. Om dat de directe concurrenten voor een plaats in de play-offs steken lie ten vallen, deden de Zeeuws-Vla mingen uitstekende zaken. Gisteren kon het verschil met de achtervolgers in het klassement te gen het laaggeplaatste Ai Biljarts uit Apeldoorn groter worden ge maakt. Dat gebeurde wel, maar het kostte meer moeite dan de uit slag doet vermoeden. Met name Nick Zuykerbuyk en Adri Dent in ing maakten het hun tegenstre vers Eddy Leppens en Peter de Backer knap lastig. Niet alleen in de beker behalen de driebanders van Delta/Frans Bevers een ruime zege, ook in de competitie is er twee keer een overwinning met grote cijfers. Verder draait de geruchtenmachi ne rondom de vermeende doping- affaire van Peter de Backer nog al tijd op volle toeren. Naar verluidt krijgt de Belgische speler van Delta/Frans Bevers zijn afgeno men punten van het wereldkampi oenschap driebanden in Sankt-Wendel en het wereldbeker toernooi in Hurghada terug. Zelfs de premies die hij daar opstreek zouden alsnog worden uitbetaald. Desgevraagd geeft De Backer toe de geruchten ook te kennen, maar nog niets concreets te hebben ge hoord. Het bericht staat zelfs op Kozoom, de Franse sportsite. „Of het klopt, weet ik niet. Eén ding weet ik daarentegen wel zeker: als dit waar is, wordt het amateuris me van de bestuurders van de we reldbiljartbond nog eens extra be vestigd." Een woordvoerder van Kozoom zegt dat het bericht is bevestigd in biljartkringen, maar niet door wie. De Backer: „Als het gebeurt, zal het wel na het wereldbekertoer nooi in Sluiskil zijn. Anders heb ben ze een probleem. Ik zou dan alsnog recht op een plaats hebben Dat zou dan ten koste gaan van een ander en dat kan natuurlijk niet." Driebanden eredivisie Delta/Frans Bevers - Maas/Lasmontage 6-2: Eddy Leppens - Barry van Beers 50-42, 26; Jean Paul de Bruijn - Gerwin Valentijn 42-50, 33; Peter de Backer - Christ van der Smissen 50-37, 36; Henk Habraken - Marden van der Spoel 50-44, 41. Delta/Frans Bevers - A1 Bil jarts 8-0: Eddy Leppens - Nick Zuykerbuyk 50-36, 34; Jean Paul de Bruijn - Henk-Blauwblo- mme 50-35, 27; Peter de Backer - Adri Demming 50-45, 30; Henk Habraken - Addie Wienk 50-31, 34.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24