De Vegt maakt zijn om Met champagne in de hand naar Nieuwe mijlpaal voor aanvoerder Raul bij Real David Beckham voegt niets toe aan AC Milan 32 Maandag 12 januari 2009 PZC Klaas Jan Huntelaar mag als invaller twintig minuten meedoen. door Barry van der Hooft DEN HAAG - Door de terugkeer van Gonzalo Higuain verdween Klaas Jan Huntelaar gisteren naar de bank van Real Madrid. Met Rafael van der Vaart en Royston Drenthe naast zich zag de spits hoe zijn nieuwe werkgever eenvoudig afre kende met Real Mallorca: 0-3. Op het Spaanse eiland was op nieuw een opvallende rol wegge legd voor Arjen Robben, die net als Wesley Sneijder in de basis be gon. De op de rechterflank gepos teerde linkspoot zorgde vorige week tegen Villarreal (1-0) voor de winnende treffer en was ook giste ren weer trefzeker. Na amper drie minuten spelen zette hij Real op voorsprong. Dat doelpunt, zijn derde van dit seizoen, kwam enkele dagen na de lofzang van Alfredo di Stefano. De levende legende van Real Madrid stak zijn bewondering voor de Ne derlander niet onder stoelen of banken. „Ik ben het niet eens met de mensen die zeggen dat hij de bal teveel voor zichzelf houdt", liet Di Stefano optekenen. „Robben is simpelweg veel sneller dan zijn ploeggenoten." Een kwartier na de openingstref fer was het duel eigenlijk al ge speeld. Higuain vond aan de rech terkant van het strafschopgebied de ruimte en bediende' Raül. Met het nodige geluk tikte de aanvoer der de bal achter het standbeen langs binnen, in zijn vijfhonderd ste competitiewedstrijd voor de Koninklijke. Slechts vijf Spaanse spelers kwamen in meer duels in actie. Andoni Zubizzareta, voorma lig doelman van Barcelona, vóert die ranglijst met 622 duels aan. Voor Raül was het de zoveelste mijlpaal. Hij debuteerde in okto ber 1994 als jongen van 17 en groei de uit tot een levende legende. De spits met het nummer 7 scoorde in zijn vijfhonderd duels 212 keer en kreeg niet één keer een rode kaart. In Palma de Mallorca zag Raül halverwege de tweede helft hoe Sergio Ramos voor 0-3 zorg de. De rechtsback tikte de bal door de benen van doèlman Dudu Aouate. Van der Vaart was één mi nuut eerder in het veld gekomen voor Higuain. Diens Nederlandse concurrent Huntelaar kwam kort na de 0-3 Raül aflossen. Royston Drenthe bleef negentig minuten op de bank, waar Juande Ramos een lach niet kon onder drukken. De twee gespeelde duels in het nieuwe jaar hebben hem zes punten opgeleverd. Real staat daardoor nu tweede, achter koplo per Barcelona. door Hans Leber den haag/rome - Zijn aanwezig heid in de selectie van AC Milan wordt vooral gezien als één grote publiciteitsstunt. Toch speelde Da vid Beckham, de man van onder broeken, de vele 'looks', kapsels en andere, uiterlijkheden, gisteravond mee tegen AS Roma. En daar werd niemand beter van: 2-2. Zaterdag nog, bij de laatste trai ning, gaf Milan-trainer Carlo Ance- lotti aan dat de dure Brit op de bank zou moeten plaatsnemen. „Beckham is klaar om te spelen", zei Ancelotti. „Maar hij komt uit een periode waarin hij twee maan den niet heeft gespeeld. Dus dan wordt het moeilijk om hem een basisplaats te geven." In Italië doen geruchten de ronde dat de coach in de nacht van zater dag op zondag een telefoontje kreeg van clubeigenaar en Italië's president Silvio Berlusconi: of hij het niet toch nog een keer wilde heroverwegen Beckham op te stel len.... Wat er ook was gebeurd, bij het ontwaken achtte Ancelotti de Engelsman plots fit genoeg en stel de hem op. De Brit voegde echter niets meer toe aan de ploeg die met Kaka en enkele anderen al zo veel goede spelers in huis heeft. Het werd gisteravond 2-2, door twee doelpunten van Mirko Vuci- nic en twee van de Braziliaan Alexandre Pato. Beckham speelde rechts op het middenveld en viel niet op. Nadat eerder Ronaldinho al naar de kant was gegaan, werd Beckham vlak voor tijd ook gewis seld. Zijn oude voetbalklasse was gisteravond nog lang niet terug. Friese schaatser wint OZK marathon aan de Nansenbaan in Goes. door Roeland van Vliet goes - Engbert de Vegt had zater dag wat goed te maken, vond hij. Na een mislukt NK op de Oostvaar- dersplassen wilde de 23-jarige Fries in Goesi laten zien dat hij wél goed uit de voeten kan op natuurijs. En dat deed hij met verve: na een lan ge vlucht won hij afgetekend het open Zeeuws kampioenschap ma- rathonschaatsen. Pas vrijdagavond laat besloot de volledige ploeg Gibo-Beka, waar ook Middelburger Erwin Mesu in zit, af te reizen naar de bevroren plas aan de Nansenbaan. Voor De Vegt betekende dat een lange rit vanuit Ureterp, dat ruim 300 kilo meter van Goes vandaan ligt. „Ach, we moesten toch deze kant op", zei hij broodnuchter. „Vanavond rijden we voor de Essent Cup nog een marathon in Eindhoven." En De Vegt had dus zin in revan che. Op het NK van donderdag, waarop hij het gevoel had met de besten mee te kunnen, raakte hij ongewild ingesloten in het pelo ton, terwijl er aan de voorkant ver sneld werd. „Ik kon er pas uit door me helemaal terug te laten zak ken", vertelde hij 48 uur later. „Toen ik pas weer kon aanzetten, zat ik al bij de gelosten. En René Ruitenberg trok vooraan zo hard door, dat onze groep er ook nooit meer bij kwa'fh." In Goes -nam de tegelzetter, die in Flevoland uiteindelijk 82e werd, zelf het initiatief. De Vegt ging er al na twee rondes van 2,8 kilometer vandoor en kreeg Bert Koelewijn uit Soest met zich mee. De twee B-rijders werkten goed samen - ze gingen rondenlang kop over kop - en bouwden hun voorsprong ge staag uit. Op anderhalve ronde voor het eind viel Koelewijn, nadat hij in een scheur reed. De Vegt WW De Friese schaatser Engbert de Vegt reed donderdag een voor hem teleurstellend NK. In Goes laat hij twee dagen later zien wel goed te zijn op natuurijs. David Beckham wordt bij zijn debuut voor AC Milan op de huid gezeten door Roma-midenvelder Matteo Brighi. foto Ettore Ferrari/EPA Eerste Nederlandse podiumplaats in wereldbekerwedstrij d. konigssee - Met een glas champag ne in de hand genoot Edwin van Calker gistermiddag aan het meer in Königssee van de historische ge beurtenis.. Voor het eerst in de ge schiedenis van het bobsleeën stond een Nederlands mannen- team op het podium van een we reldbekerwedstrijd. „We zitten nog dik een jaar voor de Winter spelen in Vancouver, maar het is duidelijk dat we op de goede weg zijn", klonk het meer dan voldaan uit de mond van de 29-jarige pi loot, die met de remmers Arnold van Calker, Sybren lansma en Ar no Klaassen een week voor de Eu ropese titelstrijd op de tweede plaats eindigde in Königssee. De voormalige tienkamper en sprinter heeft de aansluiting met de wereldtop gevonden. Het be leid dat bobsleebond BSBN, met steun van NOCNSF, na de Winter spelen in Turijn (2006) na jaren lang gerommel in de marge voor zichtig op poten zette, betaalde zich gisteren in de Duitse plaats uit. „In de tweemansbob hebben we de lijn van vorig jaar voortge zet, maar in de viermansbob heb ben we een enorme stap voor waarts gezet", keek Van Calker te rug op de laatste twaalf maanden. Er kwam geld voor een nieuwe Duitse slee en in het bedrijf Euro- tech werd eindelijk een partner ge vonden die op het gebied van tech nische ondersteuning voor rust zorgde. „We prepareren zelf de ij zers nog, maar naar de rest heb ben we geen omkijken meer. We beschikken over topmateriaal en als we goed starten en sturen, kun nen we heel ver komen", analy seerde Van Calker de historische prestatie in de viermansbob. Zaterdag in de tweemansbob was hij met Sybren lansma zesde ge worden. Vorig jaar miste Van Cal ker in de tweemansslee in Königs see maar net het podium (vierde). Als remmer van het team van Arend Glas maakte hij de Winter spelen in Salt Lake City (2002) mee. Dat leverde geen hoogstaan de prestaties op, maar Van Catker ervoer dat evenement als zo gewel- Engbert de Vegt (85) en Bert Koelewijn (6) gaan rondenlang aan kop in het open Zeeuws kampioenschap marathon. De V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 22