Reeks onnodige fouten doet hekkensluiter Swift weer de das om BC Vlissingen is na rust weer bij de les Volleybalsters WS'92 goed uit winterstop Trainer Edwin Coppoolse blijft langer bij korfballers TOP Uitslag Jeugdloterij Veerhoek pakt Zeeuwse damtitel in promotieklasse W PZC Maandag 12 januari 2009 31 Een lay-up van BC Vlissingen tegen High Five. foto Lex de Meester arnemuiden - Edwin Coppoolse blijft een jaar langer trainer van korfbalclub TOP. Hij is bezig aan zijn derde seizoen bij de vereni ging uit Arnemuiden. Voordien was hij onder meer actief bij On- do uit Sint-Laurens. Coppoolse ziet nog voldoende uit dagingen voor volgend seizoen. De club beschikt over talentvolle korfballers. In de zaal speelt TOP in de tweede klasse. Het achttal voert momenteel de ranglijst aan. Op het veld is TOP al eersteklasser. VV Zeelandia Middelburg December 2008 trekking: 049 236 041 099 120 052 045 076 029 015 253 294 261 022 042 114 146 071 086 243 270 074 232 019 113 052 083 010 298 201 Vrouwen BV Souburg weer aan kop in overgangsklasse. VLISSINGEN - In de basketbalcompe titie namen de vrouwen van BV Souburg de koppositie in de over gangsklasse weer in handen door een zege op Pendragon 2.*De man nen van BC Vlissingen boekten een ruime zege. Mannen. BC Vlissingen-High Five 95-55: De thuisploeg begon sterk aan het duel en kwam met 31-21 (begin tweede kwart) voor. Daarna scoor den de Vlissingers vijf minuten lang niet, waardoor het halverwege de wedstrijd weer spannend was: 38-37. Na rust stelde BC Vlissingen orde op zaken. Scores BC Vlissingen: Dorde Karadzic 24, Michel Bosters 22, Benjamin Steen beek 18, Sjors van der Poel 10, Stefan Schrier 10, Dennis de Paauw 7, Benja min Risakotta 2, Sjoerd van Pelt 1 en Emilio Jangbahadoer 1. Vrouwen. BV Souburg-Pendragon 2 65-38: BV Souburg had na de winterstop lang moeite om het wedstrijdritme terug te vinden. Degradatiekandi daat Pendragon nam brutaal een voorsprong en tot 13-13 hielden de teams elkaar in evenwicht. Pas aan het einde van de eerste helft slaag de de thuisploeg erin om door fast- breaks van Shanice de Graaf een 27-16-voorsprong te nemen. Na de pauze bleef deze marge gehand haafd tot 45-33. In het laatste kwart kon de Tilburgse ploeg niet meer volgen. Scores BV Souburg: Shanice We Graaf 18, Ilse Rijnberg 16, Melanie Linden- berg 12, Linda de Meij 10, Annegret Scheers 4, Gitta Zijlma 3 en Nathalie Franke 2. Tracks-»BC Vlissingen 53-64: In Heerlen kwam BC Vlissingen sterk uit de startblokken. Met snelle aan vallen werd de press van Tracks omzeild, waardoor het eerste kwart bij 13-25 werd afgesloten. Daarna verzuimde BC Vlissingen meer afstand te nemen door aan vallend te moeilijke oplossingen te kiezen. Na de 23-37-ruststand kwam thuisploeg in het derde kwart terug tot 34-39. BC Vlissin gen hield het hoofd koel en ver grootte de kloof weer naar 38-48. •In het laatste kwart kwam de zege niet meer in gevaar. Scores BC Vlissingen: Romana de Rid der 18, Dorien de Witte 11, Elisa Kui per 11Nanon Doeland 9, Lizette He- ijnsdijk 6, Linda de Paauw 5 en Linda Visser 4. TOP en Ondo zijn na zeven wedstrijden koploper. door JaapJan Ritsema GOES - Halverwege de competitie is tweedeklasser TOP de onbedreig de koploper. De korfbalploeg uit Arnemuiden won zaterdag eenvou dig van hekkensluiter HKC. Ook derdeklasser Ondo, dat Seolto ver sloeg, voert de ranglijst aan. Het Middelburgse Swift staat daarente gen stjjf onderaan in de eerste klas se. Kinderdijk-Tjoba 18-20: Na 55 spannende minuten, met schom melingen in de score, trok Tjoba de partij in de laatste vijf minuten naar zich toe. „Eindelijk scoren we", zei een trotse coach Chris Van Put. Hij zag de organisatorische stukjes steeds beter in elkaar vallen in de tweede helft. Content was de Belg vooral over de controle die zijn eersteklasser toonde, nadat Kinderdijk van 15-18 terug kwam tot 18-18. Van Put: „Ondanks de druk werden de opdrachten goed uitgevoerd." Scores Tjoba: Marcel de Dreu 5, Dirk-Jan Westmaas 4, Niels Westmaas en Manon Braam 3, Gerben van Boven en Johanneke Vleugel 2, Petra Rijn 1. Swift-HKC 10-17: Het was een jong en energiek HKC versus een statisch en slordig Swift. Op een in cidentele fraaie individuele actie na kwamen de Middelburgers er niet aan te pas. De scores bleven uit, waardoor het vertrouwen zicht baar verder afnam. Door een veel voud van Middelburgse fouten scoorde HKC er lustig op los uit vrije ballen en strafworpen. De tweede helft was een formaliteit waarin het niveau van voor rust (4-9) niet meer gehaald werd. Scores Swift: Eefje van den Berg 3, Jac- co van den Bosse, Ivo de Hond en Mat hijs Pagé 2, Vera Kuijper 1. TOP-ACKC 16-8: „We verdienden geen schoonheidsprijs, maar het was wel een degelijke overwin ning", zei TOP-coach Edwin Cop poolse over de eenvoudige zege op laagvlieger ACKC. De Arnemuidse tweedeklasser zette de tegenstan der vanaf het begin vast, waardoor de Almkerkers geen partij waren voor de koploper. Scores TOP: Leon van Belzen 4, Comé Bezemer 3, Jeanine Marijs, Frank Bouwsma en Peter van Belzen 2, Petra Seolto-coach Ollefers: 'We hadden te veel ontzag voor Ondo' de Ridder, Nelleke van Belzen en Janti- ne Meulmeester 1. Sagitta-All Ready 10-14: In Ridder kerk ging het All Ready de eerste dertig minuten aanvallend makke lijk af Sagitta kwam door de vele onderscheppingen van de bezoe kers niet onder de druk uit en leg de de Zierikzeese formatie geen strobreed in de weg. Zonder Den nis Voshart (werk) zag coach Jan Voshart (Hans Landman was ge schorst) zijn ploeg bij rust de score opschroeven naar 5-10. Na de pau ze ging het wel wat moeizamer. Scores All Ready: Remy Quist 5, Mar cel Joziasse 3, Yvonne Joziasse en Desi- ree Voshart 2, Jan Willem van Nieuwen- huijze en Anouk van Tiggelhoven 1. Seolto-Ondo 7-15: Na een kwar tier stond derdeklasser Ondo al op 0-4, toen Seolto besefte dat de der by begonnen was en de eerste Vlis- singse score binnen viel. De tacti sche opstelling van Ondo, met veel lengte in de gelederen, deed Seolto al vroeg wankelen. „We hadden ook te veel ontzag" zei Seolto- coach Richard Ollefers. In de twee de helft was Ondo heer en mees ter. „Verdedigend waren we top" stelde coach Christian Hoefkens. Scores Seolto: Remy Schuuring 3, Mau rice Brul, Daisy Verkerk, Anniek Reijnier- se en Dennis Goedegebuur 1 Scores Ondo: Martijn Walraven 4, Joris Hoogwerf, Robbie Mesu, Hagar Hoog werf en Annelie Wisse 2, Ruth Holmes, Arno Veerhoek en Iwan de Pagter 1. Stormvogels-Valto 10-12: Stormvo gels zat er kort bij, maar slaagde er niet in de ongeslagen status van koploper Valto aan te tasten. Coach Bert Mol was kort maar krachtig over het resultaat: „Ik voel me bestolen door de arbiter." Hij doelde daarbij op twee dubieuze beslissingen op bepalende momen ten. Beiden vielen nadelig uit voor het team uit Westkapelle. Scores Stormvogels: Francky Koole 3, Arjen Schoe en Frank Peene 2, Linda de Witte, Loura Kleinepier en Arja Groenleer 1 Togo-DSO 11-16: Derdeklasser Togo ging thuis verrassend onder uit tegen het laag geklasseerde DSO. Scores Togo: Wendy Uitterhoeve, Mar ten Postema en Mijke Tahapary 2, Mar scha van Belzen, Anouk Hazelaar, Corné van Rooijen, André Goossens en Jan-Kees Goossens 1. Mannenploeg uit Vlissingen pakt maar één setje. door Peter van Kouteren middelburg - Na weken van kom mer en kwel in november en de cember wonnen de volleybalsters van VVS'92 in het eerste treffen na de winterstop met maximale cij fers van Voko: 0-4. De mannen van Mytilus hielden ondanks ver lies twee punten over aan het tref fen met Sarto: 3-2. De mannen van WS'92 verloren met 3-1 van Voko. Mytilus-Sarto 2-3 (26-24 16-25 22-25 25-22 10-15): Na twee zware afstraffingen op rij voor de winter stop klom Mytilus ondanks verlies een plaatsje op de ranglijst in de tweede divisie. De Goese equipe was in een duel dat het aanzien meer dan waard was de gelijke van Sarto, maar legde het uiteindelijk af omdat de ploeg in passend op zicht kwetsbaar was. Daardoor werd de aanval voorspelbaar. Bo vendien kon Mytilus het de tegen stander serverend niet altijd lastig genoeg maken. Na winst in de eerste set had de thuisploeg in de tweede set geen antwoord op de service van de Bra banders. Na een nieuwe nederlaag in de derde set werd de stand door winst in het vierde bedrijf gelijk ge trokken. Meer zat er echter niet in. Voko-WS'92 3-1 (25-20 24-26 25-17 25-20): De Vlissingse man nen begonnen matig en betaalden daar in de eerste set direct tol voor. Door hard te werken werd een slechte pass in de tweede set gecamoufleerd. De gretige thuis ploeg liet zich daarna echter niet meer verrassen. Voko serveerde goed en haalde daarmee de angel uit de Vlissingse aanval. Voko-WS'92 0-4 (22-25 19-25 17-25 22-25): Een knappe overwin ning voor de Vlissingse vrouwen- ploeg, die met Angelique Schalk wijk als gelegenheidscoach en met slechts zes speelsters naar Ooster hout was afgereisd. WS'92 beschikte vooral over een goed blok en was in aanvallend op zicht erg trefzeker. De Vlissingse formatie nam in de eerste drie sets het initiatief en werd met drie set zeges op zak in het vierde bedrijf tot de achtervolging gedwongen. In de slotfase slaagde WS'92 er door vijf punten op rij in een 22-20-achterstand in winst om te zetten. 's-GRAVENPOLDER - Jaap Veerhoek is zaterdag Zeeuws kampioen ge worden in de promotieklasse. De dammer uit Nisse boekte een een voudige zege op Jan de Jonge en is niet meer in te halen door zijn naaste concurrent René Dusebout. In de hoofdklasse kregen de twee resterende partijen een verrassen de winnaar. Kees Rijk won in een prima aanvalspartij van regerend kampioen Arjo Kousemaker en Piet Allaart was in een gecompli ceerde partij de meerdere van Daaf Kasse, de kampioen van 2007. Allaart steeg door dit resul taat naar de derde plaats, achter koploper Martijn Rentmeester en Johnny de Leeuw. Rinie Brasser, koploper in de eer ste klasse, verloor zaterdag van Jan Koppejan. Hij kreeg op de eerste plaats gezelschap van Jan van der Hart, die zijn jonge clubgenoot Paulan van Nes versloeg. Mytilus wacht met een tweemansblok de smash van Sarto af. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21