'Goede Schot heeft Lange ballen en hard lopen zijn achilleshiel van vrouwenvoetbal FC Utrecht verslaat Westerlo 26 Maandag 12 januari 2009 pzc vlissingen - FC Utrecht heeft de zaterdag afsluitende oefenwed strijd tijdens het trainingskamp in Zeeland met een overwinning afge sloten. De eredivisieclub versloeg Westerlo, de ploeg van trainer Jan Ceulemans: 2-1. De ontmoeting werd op het kunst gras van SV Walcheren in Vlissin- gen afgewerkt. Voor Utrecht wa ren Tom Caluwé (20e minuut) en Leroy George (75e) de doelpunten makers. Wouter Scheelen schoot namens Westerlo in de 30e mi nuut een vrije trap prachtig bin nen. Er waren ruim 150 toeschou wers. Het duel stond onder leiding van scheidsrechter Cor Bos uit Vlissingen. FC Utrecht verbleef vier dagen in Cadzand, ter voorbereiding op de tweede competitiehelft. Ton Uitterhoeve is man achter trainingskamp van FC Utrecht. door Jan Dagevos vlissingen - Ton Uitterhoeve vier de afgelopen week een jubileum als organisator. In 1984 haalde de Souburger profclub Sparta over om een wedstrijdje in Vlissingen te komen spelen. En de voorbije dagen verzorgde hij het trainings kamp van FC Utrecht in Cadzand. „Het is mijn manier om iets voor de Zeeuwse voetballiefhebbers te doen." Het organiseren zit de vroegere treinmachinist in het bloed. In de jaren tachtig was Uitterhoeve de man achter het befaamde kerstzaal- voetbaltoernooi, waar ook regelma- Junioren JVOZ fysiek veel te sterk voor vrouwen van Willem II. door Koen de Vries OOST-SOUBURG - Edwin Petersen baalde gisteren een beetje. De trai ner van het vrouwenelftal van Wil lem II had zijn team zojuist tegen een forse nederlaag zien aanlopen. De trotse koploper van de eredivi sie verloor met 10-0 van JVOZ Bi. Petersen vond die uitslag geen re clame en had daar helemaal gelijk in. Als de aanstaande kampioen van Nederland met 10-0 verliest van een B-juniorenploeg, is het oordeel over het niveau van het vrouwenvoetbal snel geveld. Kenners weten echter beter. „We willen dat er anders tegen vrou wenvoetbal wordt aangekeken", was demotivatie van voormalig Oostkapelle-trainer Adrie Franke om het trainingskamp van Willem II in Zeeland te organiseren. „Vrou wenvoetbal kan heel mooi zijn. Als je kijkt naar de techniek en het positiespel, dan is dat heel aantrek kelijk. In de tweede of de derde klasse van het mannen-amateur- voetbal staat dat op een veel lager peil. Een kennis van mij ging met z'n vrouw naar een amateurwed- strijd ergens in Zeeland. Na afloop zei ze dat ze voortaan graag weer naar de wedstrijden van Willem II wilde. Die vond ze veel leuker om te zien. Dat mannenvoetbal is vaak lange trappen en hard lopen. Het is allemaal een stuk minder verzorgd dan bij de vrouwen." Met die lange ballen en dat harde lopen is wel de achilleshiel van het vrouwenvoetbal genoemd. Op die onderdelen komt het zwakke ge slacht zwaar tekort tegen mannen, en ook tegen jongens als die van JVOZ Bi. Juist daarom zoeken am bitieuze ploegen als Willem II de competitie met mannenvoetbal. „Ie moet als team heel goed func tioneren om dat krachtsverschil te compenseren", gaf Willem II-trai- ner Petersen na afloop aan. „Als je dat niet doet, word je meteen op je tekortkomingen gewezen." Het begin van het duel tussen Wil lem II en JVOZ Bi ging gelijk op. De Brabantse vrouwen combineer den aardig mee en hielden in de eerste van de vier perioden van twintig minuten goed stand. Toen Mahboub Rahimi van JVOZ B1 is opnieuw te snel voor een speelster van Willem II. foto Lex de Meester de vermoeidheid begon toe te slaan, werd het fysieke verschil echter meteen duidelijk. Een jongen die gelijktifdig met een vrouw startte, had al snel een voor sprong van drie meter. Op die ma nier was het vechten tegen de bier kaai. Bij rust stond het al 3-0 en na de pauze liep de jeugd van JVOZ spelenderwijs uit naar 10-0. „Ik begreep dat JVOZ Bi in de eer ste klasse speelt. Maar ze voetbal len minstens op derdedivisieni- veau", verklaarde Petersen de gro te uitslag. „Bovendien zijn onze in ternationals op trainingskamp met het nationale team. Dat scheelt veel. Zij zijn altijd aanspeelbaar en kunnen een bal vasthouden." Ook de Zeeuwse keepster Petra Dugardein was niet van de partij. Ze bivakkeert met een ploeggeno te in Afghanistan om daar vrou wenvoetbal te promoten. Nu zorg de Suzanne van der Knijff voor de Zeeuws inbreng. De voormalig jeugdinternational uit Middelburg is de fysiotherapeut en rijdt vier keer per week naar Tilburg. Ze krijgt alleen haar reiskosten. Wil lem II mag dan een van de beste vrouwenploegen van Nederland zijn, betaald wordt alleen de trai ner. En het grootste deel van dat bedrag wordt opgehoest door de KNVB. Vrouwenvoetbal in Neder land is er alleen voor hobbyisten. Adrie Franke was ondanks alles te vreden over de trip van Willem II. Vrijdag kwamen 300 toeschou wers op het treffen met de vrou wen van Oostkapelle af (7-0 voor Willem II), gisteren stonden zeker 100 liefhebbers langs de lijn. De Graaff redt de eer John Schot kwam zaterdag in het duel met de Thoolse selec tie (6-1) alleen de eerste helft in actie. De uit Serooskerke af komstige Frits Paap speelde als rechtsback ook alleen de eerste 45 minuten. RBC stond binnen twee minu ten via Tim Peters op voor- - sprong, maar Pieter de Graaff zorgde na ruim een half uur voor de gelijkmaker. Hij om speelde doelman Erwin Friebel en schoof de bal koeltjes bin nen. Mels van Driel bepaalde de ruststand uit een vrije trap op 2-1. Na rust bouwden de profs die voorsprong verder uit. Sjoerd Ars (3x) en opnieuw Peters be paalden de eindstand op 6-1. De Thoolse selectie stond on der leiding van Noad'67-trainer Ko Stoutjesdijk. Met nieuw contract op zak lijkt Tholenaar zijn belofte in te lossen. door Barry van der Hooft ROOSENDAAL - De middenvelder die een jaar geleden werd wegge stuurd bij Hoek, is nu een prof voetballer met een contract tot me dio 2011 op zak. John Schot (24) is bij RBC een vaste waarde, zag zijn prestaties beloond met een langdu rige verbintenis en lijkt zijn belof te daarmee eindelijk in te lossen. De teksten die over zijn lippen rol len zijn ook van een ander niveau dan in zijn tijd als amateur. „Ik ben nu prof en hoor me dan ook zo te gedragen." Het contrast met zijn tijd bij Hoek en Kloetinge is groot, weet Schot zelf ook. „Nadat ik van NEC naar Kloetinge ben gegaan, heb ik twee jaar bij de amateurs gespeeld. Ik heb toen ook twee jaar als een amateur geleefd. Iedereen kan zelf invullen wat dat inhield. Bij Kloe tinge en Hoek had ik het gevoel dat het op het veld toch wel zou lukken. Nadat ik weg moest bij Hoek, ben ik na gaan denken. Wat wilde ik? RBC gaf me een kans en die heb ik gepakt. Het was een ide ale mogelijkheid, dicht bij huis." De Tholenaar stond bekend als koppig en wispelturig, als een en fant terrible. In Roosendaal zijn die mindere karaktereigenschap pen tot op heden achterwege ge bleven. Schot heeft de knop omge zet. „Ik heb een voorbeeldfunctie en wil het maximale eruit halen. Ton Uitterhoeve loopt tijdens de rust met Utrecht-speler Simon Cziommer naar de kleedkamer, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 16