VN-oproep is voor dovemansoren 'Harnas komt sterker uit de strijd met Israël' De nieuwe VERRE REIZEN brochure is er! KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm 3 PZC Zaterdag 10 januari 2009 9 785 Palestijnen en 14 Israëliërs komen om, maar strijd gaat door. Jeruzalem - Israël gaat door met zijn offensief tegen Hamas in de Gazastrook ondanks druk van de Verenigde Naties om te stoppen. De Veiligheidsraad heeft in een re solutie opgeroepen tot een 'direct en duurzaam staakt-het-vuren, ge richt op het vertrek van Israël uit Gaza'. De Israëlische premier Ehud Ol- mert zei dat een bestand 'niet kan werken' zolang er nog raketten vanuit Gaza op Israël worden afge vuurd. Ook gisteren vuurden Ha- masstrijders zeker vijftien raketten af Ook Harnas wil niets weten van een bestand. „Er is niet met ons ge praat en er wordt niet voldaan aan onze eisen", aldus een hoge Ha- mas-functionaris. Veertien leden van de Veiligheidsraad stemden in met de resolutie. Daarin wordt ook het geweld tegen burgers ver oordeeld. De VS onthielden zich van stemming. De VS willen eerst de uitkomst van de bemiddeling door Egypte afwachten. Secretaris-generaal van de Navo, Jaap de Hoop Scheffer, bespreekt dit weekeinde in Israël de strijd in Sinds het begin van de gevech- ten in Gaza kwamen 785 Pales tijnen en 14 Israëliërs om. Toch leggen beide partijen een VN-re- solutie naast zich neer. Gaza. Hij zei eerder dat een Navo- troepenmacht voor de regio alleen denkbaar is wanneer Israël en de Arabische landen beiden een mili taire aanwezigheid verlangen om zo vrede te vestigen. Sinds het begin van de militaire operatie op 27 december is aan Pa lestijnse kant het aantal doden op gelopen tot zeker 785. Ruim drie duizend mensen raakten gewond. Aan Israëlische kant zijn elf militai ren en drie burgers omgekomen.Is- raëlische tanks openden op diver se plekken in de Gazastrook het vuur ondanks een dagelijks terug kerend humanitair bestand om de Palestijnen de gelegenheid te ge ven voedsel in te slaan, zo meld den ooggetuigen. Ooggetuigen meldden ook dat Is raëlische soldaten honderd Pales tijnen (voor de helft kinderen) eva cueerden naar een gebouw dat 24 uur later meermalen beschoten werd. Daarbij zouden dertig do den zijn gevallen, aldus een VN-or- ganisatie. Britse deskundige verwacht radicalisering van Palestijnen. amsterdam - De aanval van het Is raëlische leger op Hamas in de Ga zastrook duurt al veertien dagen, maar uiteindelijk kan de beweging sterker uit de strijd komen. Dat denkt Khaled Hroub, een Hamas- deskundige van de Britse Cam bridge universiteit. „Het zal Ha mas militair verzwakken, maar het zal Harnas ook versterken", zei hij gisteren in Amsterdam. Door het optreden van Israël in Gaza (al 785 doden) scharen de Pa lestijnen zich achter Harnas. Bo vendien versterkt de oorlog de po litieke legitimiteit van de groepe ring die in Europa en de VS op de terreurlijst staat. Door het offen sief verwacht hij een radicalisering van de Palestijnen en Hamas. Was de groep voorheen nog bereid con cessies te doen aan de rivaliseren de Fatah-beweging en Israël, door de oorlog verharden de standpun ten van Harnas, denkt Hroub. Dat betekent volgens hem niet dat Harnas direct met zelfmoordaansla gen en ontvoeringen begint. De zelfmoordaanslagen gaven Harnas een heel slechte naam. En de Pales tijnse bevolking kreeg het zwaar te verduren na de ontvoering van de Israëlische militair Gilad Shalit. „Harnas heeft tegenwoordig oog voor de toekomst en houdt daar ook in de huidige strijd rekening mee. Als Harnas nu aan zelfmoord aanslagen en ontvoeringen begint, 'Israëlische politici handelen met parlementsverkiezingen in het achterhoofd' zou ze haar politieke kansen voor de toekomst in gevaar brengen." Als Israël een eind aan de raketbe schietingen had willen maken, had de joodse staat volgens Hroub weer via Egypte met Harnas moe ten overleggen. Dat leverde in het verleden ook resultaten op. „Maar de Israëlische bewindslieden han delen met de komende parle mentsverkiezingen begin februari in het achterhoofd", aldus Hroub. pagina 14: te gast De grootschalige aanval van Israël op Harnas maakt de beweging weliswaar militair zwakker maar Hamasdeskundi- ge Khaled Hroub denkt dat Harnas uiteindelijk als morele winnaar uit de strijd komt. foto Abed al Hafiz Hashlamoun/EPA Zomer nu boel Personen Andere culturen ontdekken, dat doet u natuurlijk met KRAS.NL! Want het hele jaar door slaat KRAS.NL de vleugels uit naar de mooiste en meest bijzondere plekjes ter wereld En u bent van harte i uitgenodigd om mee op ontdekkingsreis te gaan naar kleurrijke culturen, eeuwenoude bouwwerken en ongerepte wildparken! In I onze nieuwe zomerbrochure 2009 treft u reizen naar alle continenten aan: culturele groepsreizen waarbij de deskundige reisleider alle 'ins outs' van het land laat zien, maar ook ver- f|a schillende individuele rondreizen, fly-drives, kampeersafari's en camperreizen. Natuurlijk betaalt u voor onze reizen nooit te- veel: de actuele prijzen vindt u 24 uur per dag op www.kras.nl, J zodat we u op ieder moment de meest scherpe tarieven kunnen aanbieden! Tot ziens... waar ook ter wereld! 16 dgn Fly-drive USA-The Wild West v.a. 1047 Vertrekdata: div. di. en do. van 5 maart t/m 15 oktober Voor meer informatie, zie www.kras.nl/74745 12 dgn N00RD-THAILAND Individueel v.a. 1319 Vertrekdata' ma. en vr. van 30 januari t/m 29 oktober Prijs o.b.v. 3 personen. Zie www.kras.nl/36074 15 dgn Fly-drive WEST-CANADA v.a. 1069 Vertrekdata: do. en za. van 19 mei t/m 20 september Prijs o.b.v. 3 personen. Zie www.kras.nl/25074 17 dgn JAVA BALI Individueel v.a. 1647 Vertrekdata: ma. en vr. van 23 januari t/m 30 oktober Prijs o.b.v. 2 personen. Zie www.kras.nl/36116 9 dgn Fly-drive Highlights of CUBA v.a. 1117 Vertrekdata: za. van 24 januari 1/m 31 oktober Prijs o.b.v. 3 personen. Zie www.kras.nl/25101 16 dgn Rondreis Mystiek PERU v.a. 1984 Vertrekdata: 17/2,10-24/3, 14/4, 12/5 en 16/6 Prijs o.b.v. 2 personen. Zie www.kras.nl/25296 20 dgn Fly-drive Viva MEXICO v.a. 1253 Vertrekdata: ma. en do. van 8 januari t/m 29 oktober Prijs o.b.v. 4 personen. Zie www.kras.nl/36142 24 dgn Kampeersafari AFRIKA v.a. 2259 Vertrekdata: za. van 7 februari t/m 28 november Prijs o.b.v. 2 personen. Zie www.kras.nl/25246 waarom zou je verder zoeken of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Ij-reizen of Arke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9