EU voert druk op over gasruzie Huis van Dutroux wijkt voor park pessertkoning Ei Wachten op gewonden 1 Lenotre dood Piraten laten tanker gaan Medewerker (personeels)admirristratie parttime 18-24 uur intratuin WEG MET DJOSER? PZC Zaterdag 10 januari 2009 7 KARACHI - Ambulances staan in de rij om de doden en oorzaak van de brand, die zeventien hutten in de as leg- gewonden te vervoeren van een brand in een sloppen- de, is een onderzoek ingesteld. De brand brak uit toen wijk in de Zuid-Pakistaanse havenstad Karachi. Onder de meeste bewoners lagen te slapen, de 39 doden zijn veel vrouwen en kinderen. Naar de foto Rehan Khan/EPA Nederland verhoogt gasproductie om landen Oost-Europa te helpen. door onze correspondent Olaf Koens KIEV - De Europese Unie voert de druk op zowel Rusland als Oekraï ne op om de doorvoer van Rus sisch gas via Oekraïne te verzeke ren en stuurt waarnemers, politici en. directeuren van gasbedrijven naar Kiev. Beide partijen zeggen dat de leveranties op elk moment kunnen worden hervat. De Europese Unie wil zo snel mo gelijk weer Russisch gas ontvan gen. In verschillende delen van Eu ropa stapelen de problemen zich op. In veel landen is de druk in de gasleidingen afgenomen en in ver schillende delen van Servië, Bosnië en Bulgarije zitten mensen helemaal zonder gas. Nederland heeft aangeboden zijn gasproductie de komende twee we ken met tien procent te verhogen om landen in Oost-Europa te kun nen helpen. Ook Noorwegen, Groot-Brittannië, Polen en Roeme- EU-waarnemers die in Oekraïne moeten toezien op de onbelem merde doorvoer van Russisch gas naar de EU, zijn met hun werk begonnen. NAIROBI - Somalische piraten heb ben de Saoedische supertanker Si- rius Star in ruil voor drie miljoen dollar (2,2 miljoen euro) losgeld la ten gaan. Ze overmeesterden de tanker met een vracht van twee miljoen vaten olie op 15 november. De kaping was een schok voor de internatio nale scheepvaart en handel. Eén van de de kapers meldde de vrijla ting per telefoon vanuit het pira- tennest Haradnere. nië voeren hun gasproductie tijde lijk op. Het Oekraïense staatsbedrijf Nafto- gaz heeft een sleutelpositie in het conflict over de gasleveranties. De pijpleidingen naar Europa lopen over Oekraïens grondgebied en dus moet er volgens Naftogaz tran- sitgeld worden betaald. Oleg Dubn- ja, hoofd van het bedrijf, sprak de verwachting uit dat de Russische leveranties aan zowel Oekraïne als de rest van Europa binnen enkele dagen kunnen worden hervat. Naf togaz valt onder de directe verant woordelijkheid van de Oekraïense premier Joelia Timosjenko. Afgelopen woensdag draaide Rus land de gaskraan naar Oekraïne volledig dicht. Ook het gas be stemd voor de Europese markt werd niet meer doorgepompt, om dat Rusland van mening is dat •Oekraïne illegaal gas aftapt. Daar om hebben Rusland, Oekraïne en de EU afgesproken dat er waarne mers komen die toezien op de doorstroom van Russisch gas rich ting Europa. Rusland stelde echter als tegenwoorwaarde dat ook Rus sische waarnemers inspecties mo gen doen. De waarnemers van de EU, onder aanvoering van de Belg Filip Cornelis, zijn inmiddels in Kiev aangekomen. Gisteren arri veerden in Kiev ook topmensen van Europese gasbedrijven. Herdenkingspark voor misbruikte en vermoorde meisjes. CHARLEROI - De stad Charleroi mag van de Waalse overheid een huis slopen van de beruchte kin dermisbruiker en -moordenaar Mare Dutroux. Schepen (wethou der) Eric Massin meldde dat giste ren in de kranten van het concern Sud Presse. Dutroux zou het besluit nog kun nen aanvechten. In de plaats van de woning in de voorstad Marcinel- le komt een herdenkingspark dat herinnert aan de ontvoeringen, het misbruik en de dood van Dut roux' slachtoffers, aldus Massin, In een speciale, afgeschermde kel der werden sinds midden jaren tachtig slachtoffers opgesloten en misbruikt, onder wie de omgeko men meisjes Eefje Lambrechts, Julie Lejeune, An Marchal en Melis- sa Russo. De vader van Julie is fel tegen het parkje. Hij wil juist dat het huis van Dutroux blijft bestaan om te tonen tot welke gruwelen hij in staat was. Mare Dutroux werd in augustus 1996 gearresteerd. Na zijn arresta tie werd Laetitia uit Delhez in zijn huis ontdekt, samen met Sabine Dardenne. Laetitia was zes dagen tevoren ontvoerd, Sabine bleek al bijna drie maanden in de kelder te zitten. Beide meisjes leefden nog. Dutroux is inmiddels veroordeeld tot levenslang. Eiffeltoren doet het licht eerder uit PARIJS - De verlichting van de Eif feltoren en andere beroemde mo numenten in Parijs gaat dezer da gen eerder uit om energie te bespa ren. Dat is nooit eerder gebeurd. Het strenge winterweer is de aan leiding. De 330 projectielampen en twintigduizend spotjes van de Eif feltoren blijven tot twaalf uur 's nachts aan, in plaats van één uur. PARIJS - De Franse meesterbanket- bakker Gaston Lenotre, die met zijn hoogculinaire desserts wereld wijd een imperium opbouwde, is donderdag overleden. Dat heeft een woordvoerder van het bedrijf Lenotre donderdag bekendge maakt. Lenotre werd 88 jaar. Presi dent Nicolas Sarkozy noemde hem één van de 'grootste smaak- meesters'. De Franse driesterren chef Alain Ducasse verklaarde dat een 'groot man' is heengegaan. Man in mootjes in machine tonijnfabriek TRAPANI - in een Siciliaanse conser- venfabriek is gisteren een werkne mer in een machine terechtgeko men waarmee tonijn in mootjes wordt gesneden voordat de vis in blikjes gaat. De 40-jarige Mimmo Iovino was op slag dood. De poli tie onderzoekt het incident. Het personeel van de fabriek is bijeen gekomen voor een vergadering. Voor onze vestiging in Koudekerke zijn wij op zoek naar kandidaten voor de volgende functie: In deze functie ben je verantwoordelijk voor het voeren van de volledige personeels administratie en andere administratieve werkzaamheden. 3e maakt contracten, registreert, verwerkt en controleert personeelsmutaties, waarbij je de kwaliteit en tijdigheid bewaakt. 3e bent flexibel inzetbaar en hebt geen bezwaar tegen onregelmatige werktijden. Profiel 3e hebt een HBO werk en denkniveau en je hebt kennis van sociale wetgeving en administratieve principes bij voorkeur verkregen door een beroepsgerichte opleiding op dit gebied. 3e hebt actuele kennis en ervaring met onder andere Acces, Word, Excel. Tevens beschik je over goede communicatieve vaardigheden, een grote mate van accuratesse en ben je een echte 'teamworkef met verantwoordelijkheidsgevoel en een flexibele instelling. Intratuin Nederland B.V. is in 1980 als eerste tuincentrumformule van start gegaan en is inmiddels jarenlang marktleider. Intratuin is uitgegroeid tot een geweldige ontdekwinkel waar klanten en gemo tiveerde medewerkers welkom zijn. Wij bieden Afwisselend werk in een bloeiende en dynamische onderneming met enthousiaste en deskundige collega's. De honorering en arbeidsvoorwaarden zijn conform de tuincentrum CAO. 3e reactie Stuur je schriftelijke reactie naar Intratuin Koudekerke, t.a.v. de heerS. 3oziasse, Galgeweg 5, 4371 RG Koudekerke of e-mail naar info@koudekerke.intratuin.nl Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Bezoek 31 januari onze sfeervolle informatiedag in Geertruidenberg. Interesse? Meld je dan aan via www.djoser.nl of bel 071-512 64 00 en je ontvangt een uitnodiging. De toegang is gratis. Méér aanbiedingen in het REIZEN katem Elke week in de zaterdagkrant Daar moet je naar toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7