Eten waar de truckers zijn Diefstal door koopgedrag Impuls: 'Kredietcrisis kan voor Zeeland ook een goede kans zijn' dag 1$eooi<deCito0 ZIN IN EEN BAAN VOL UITDAGING EN PESPECTIEF? IÉ DE RUYTER zaterdag 31 JANUARI *°°9j PZC Zaterdag 10 januari 2009 3 1 Nadia Berkelder Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Horen, zien en ruiken: Waar vind je een restaurant waar je ook kunt douchen? In Vlissingen-Oost dus. Bij de Sloehaven verkopen ze daarom ook zeep, shampoo en scheermesjes. Wie van een ruige industriële omge ving houdt, zit hier goed. Voor een echt avondje uit is de Sloehaven min der geschikt. Conclusie: Wie haast heeft en iets meer wil dan een snack, kan gerust de afslag nemen. Hier eet je voor een tientje een fatsoenlijke maaltijd. En het klopt: het onthaal is gastvrij. onvoldoende goed matig uitstekend voldoende Eeteri) Koffiehuis Sloehaven foto Ruben Oreel mini-vrachtwagentjes geparkeerd, aan het plafond hangen petjes van bedrijven, aan de muur achter ons foto's van een spectaculaire scheepsramp: het gekapseis de autoschip Tricolor. De radio wordt overstemd door het geluid van de fruit machine die ratelend uitkeert; een geluk kige chauffeur houdt driehonderd euro over aan zijn bezoek aan de Sloehaven. Op het eten hebben we weinig aan te merken, zeker gezien de prijs: we moe ten dertig euro afrekenen met zijn twee ën. Waren de frietjes vers gesneden ge weest, dan had de Sloehaven vier sterren gekregen. Wij begrijpen de chauffeurs die hier stoppen. Eeterij Koffiehuis Sloehaven, Engelandweg 17, Ritthem, havnnr. 1050. Tel: 0118-471526. Ma: 7.00-1.00 uur, di/wo/do: 6.30- 1.00 uur, vrij: 6.30-21.00 uur. Eten is tijdens openingstijden altijd mogelijk. chauffeurs: Eeterij Koffiehuis Sloehaven. Op een koude winteravond rijden we er vanuit Middelburg in minder dan tien minuten naartoe. De eeterij is niet meer dan een uitge bouwde blokhut. Binnen zitten groepen werkers aan lange'tafels, voor óns is nog een plekje vrij aan een hoge tafel met barkrukken. Frisdrank en bier drink je hier stoer uit de fles. Het routiersmenu, drie gangen voor €14,25, is vanwege de kerstvakantie niet voorradig. We kiezen voor dagsoep, daarna boerenkoolstamp voor de één en een biefstuk met cham pignons voor de ander. We zitten nog maar net als de ober de soep al brengt, geserveerd in mini-panne tjes, compleet met deksel. De inhoud is een verrassing: we waren vergeten te vra gen wat de dagsoep was. Het ruikt en proeft naar ossenstaartsoep, lekker pittig en erg geschikt voor een koude avond; we waren alleen graag ook zo'n lekker stukje staart in de soep tegengekomen. Het tempo blijft erin, de hoofdgerechten komen er al aan. Op de boerenkool -met spekjes - ligt een flink stuk rookworst, de jus krijgen we er in een kannetje apart bij. De biefstuk gaat bijna schuil-onder de berg friet op het bord, er is nog maar nét plaats voor salade: ijsbergsla, kool reepjes en komkommer met een balletje huzarensalade er bovenop. De biefstuk is zoals hij moet zijn: krokant bruin van buiten en rood van binnen. Ook de boe renkool voldoet aan alle verwachtingen. We hebben even tijd om rond te kijken tijdens het eten: overal in de zaak staan Het praatje is hardnekkig: als je onder weg goed en goedkoop wilt eten, moet je stoppen bij een restaurant waar veel vrachtwagens staan. Chauffeurs zouden een speciale antenne voor lekker eten hebben. Het probleem is dat gewone ster velingen die tenten nooit kunnen vin- in Eten doen de PZC-redacteuren Edith Ramakers en Nadia Berkelder beurtelings verslag van een bezoek aan Zeeuwse eetgelegenheden. den, dus eindigen wij vaak voor de zo veelste keer met een klef broodje bij een benzinestation, waar diezelfde chauf feurs trouwens net zo vaak groepsgewijs gehaktstaven naar binnen staan te wer ken. Niet elke trucker beschikt blijkbaar over zo'n antenne. In een uithoek van Zeeland, aan de Enge landweg in Vlissingen-Oost, staat het kleinste restaurant van Nederland dat is aangesloten bij Routiers Européens, een organisatie die garant staat voor een 'goed en gastvrij onthaal' voor beroeps Politierechter oordeelt over verduistering door penningmeester. door Ad Roos MIDDELBURG - Een 47-jarige vrouw uit de gemeente Borsele was het gisteren bij de politierechter in Middelburg met iedereen eens: ze had straf verdiend, ze was stom ge weest en wilde graag terugbetalen. Alleen was dat moeilijk, want ze zat al in de schuldsanering en de 19.251 euro die ze de afgelopen drie jaar had verduisterd komt waarschijnlijk op de hoop met an dere schuldeisers te liggen. De vrouw was in 2004 nog geen vier dagen vrijwillig penningmees ter van een dorpshuis in Borsele of het ging al fout. Ze leed naar ei gen zeggen aan een 'verkeerd koop gedrag' en doordat op die manier schulden ontstonden werd er geld van de rekening van het dorpshuis gehaald om daarmee het ene gat met het andere te dichten. Daar door werd het dorpshuis wegens wanbetaling uit de verzekering ge zet en dreigde Delta de stroom af te sluiten. Door een toeval kwam het be stuur er achter en ging de bal aan het rollen. Ook de partner van de vrouw had nooit iets ontdekt. Om hulp had de vrouw overigens nooit durven vragen en zo sukkel de de verduistering maar door. Dat het stichtingsbestuur van het dorpshuis nooit iets in de gaten had gehad was niet zo vreemd. „Het was allemaal een zaak van on derling vertrouwen, en de kas werd nooit gecontroleerd omdat dat ook nog eens statutair niet no dig was", legde een bestuurslid uit. Subsidieverstrekker gemeente Bor sele had alleen maar een jaarreke ning nodig en die zag er volgens een op de zitting aanwezige ambte naar altijd prima uit. Conform de eis werd de vrouw veroordeeld tot een taakstraf van 140 uur waarvan 40 uur voorwaar delijk, plus het betalen van 19.251 euro schadevergoeding. Nieuw Engels handelsbedrijf vestigt zich in Terneuzen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De economische cri sis biedt kansen voor Zeeland. Dat zegt Guido van Liefland van de NV Economische Impuls Zeeland. Die organisatie is opgericht om nieuwe bedrijven naar de provin cie te lokken, maar het laatste half jaar verloopt dat moeizamer dan verwacht, zegt Liefland. „Het gaat niet meer zo vlot als an derhalfjaar geleden, maar de crisis biedt zeker ook kansen, want be drijven kijken tegenwoordig kri tisch naar de kosten en Zeeland is voor ondernemers goedkoper dan andere regio's, zeker in vergelij king met de regio's direct om ons heen: West-Brabant, het zuiden van Zuid-Holland en het noorden van België. Zeeland heeft veel te bieden; de provincie heeft alleen het imago niet mee. Economische Impuls Zeeland maakte gisteren bekend dat het een bedrijf naar Terneuzen heeft gehaald. Het gaat om de Engelse handelsfirma Clajco Logistics. Het bedrijf handelt in tassen, kofFers en kleding, die uit Italië worden geïmporteerd. „Het bedrijf is al lan ger actiefin Engeland", vertelt Lief land. „Maar de ondernemer wil uitbreiden in de rest van Europa en de Verenigde Staten." Clajco Lo gistics besteedt de logistiek voorlo pig uit aan Verbrugge in Terneu zen. Vooralsnog krijgt Terneuzen er dus alleen een kantoor bij. Of het nieuwe bedrijf extra arbeids plaatsen oplevert en hoeveel dat er precies zijn, is volgens Liefland dan ook moeilijk aan te geven. Er is - onder meer in de provincia le politiek - kritiek op het functio neren van de NV Economische Im puls Zeeland. Volgens Liefland is dat niet terecht. Vorig jaar heeft de organisatie een ingenieursbureau naar Goes gehaald en ervoor ge zorgd dat Yacht Service het faillie te Standvast in Breskens overnam. „En er zit nog meer in de pijplijn. We zijn nog bezig met een soft warebedrijf in Zeeuws Vlaanderen en met een groot bedrijf op Tho- len. Dat is definitief maar daar kan ik op dit moment verder nog niets over zeggen." 1^ De economische crisis kan Zee- land een voordeel opleveren. Zeeland is voor bedrijven name lijk goedkoper dan andere re gio's in de buurt. Kom dan op zaterdag 31 januari naar de OPEN DAG van het Maritiem Instituut De Ruyter aan de boulevard in Vlissingen. Neem een kijkje in de wereld van de scheepvaart en logistiek en zet je eerste stap op weg naar een internationale loopbaan vol vol uitdagingen perspectief. HBO Zeevaart opleidingen MBO Zeevaart opleidingen MBO Logistieke opleidingen MBO Binnenvaart opleidingen MBO Visserij opleidingen 'fal maritiem instituut Boulevard Bankert 130 -156,4382 AC Vlissingen Tel 0118 - 489 400. Fax 0118 - 489 444 OPEN 1 ,„.30-15.00 «u«jJ Make the world move Voor meer informatie: www.deruyter-mi.nl informatie@deruyter-mi.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67