Goes ontmoedigt drugstoeristen Schaapskooi Saeftinghe educatief centrum Zeeuws Landschap INTER BORG Aanvaring doorkruist grote oefening Een extraatje voor de Goese ganzen W PZC Zaterdag 10 januari 2009 27 Fransen en Belgen moeten bij controles zakjes wiet inleveren. door Frank Balkenende GOES - Een ontmoedigingsbeleid moet verhinderen dat steeds meer Belgische en Franse drugstoeristen naar Goes komen. Vaker dan voor heen controleert de politie rond de twee Goese coffeeshops High Life en Aarden. Wie softdrugs op zak heeft, kan die meteen inleve ren. Het overkwam elf Belgen en twee Fransen donderdag tijdens een controle, die tussen half zes en half zeven 's avonds werd uitge voerd. De politie nam de softdrugs in beslag. Volgens het gedoogbe leid mag je namelijk wel wiet ko pen en vervolgens oproken in de coffeeshop, maar geen zakje wiet mee naar huis nemen. Dan trans porteer je softdrugs en dat is verbo den. Ook het 'over de grens breng en' van softdrugs is strafbaar. Na het inleveren van de koopwaar was voor de meeste buitenlandse drugstoeristen de kous af. Twee hadden meer dan vijf gram op zak en kregen daarom een boete van honderd euro. Verder reed er een tje zonder rijbewijs (190 euro) en moest een ander nog een open staande boete (bedrag onbekend) betalen. Volgens een politiewoordvoerster hgeft de gemeente Goes, ergo bur gemeester Dick van der Zaag, ver zocht vaker rond de coffeeshops te controleren. Goes vreest dat er door sluiting van Checkpoint in Terneuzen en de coffeeshops in Middelburg meer drugstoeristen naar Goes komen. Dan kunnen er nog meer worden als 1 februari de Op Goes' verzoek controleert de politie vaker rond coffeeshops, waarbij buitenlandse kopers hun wiet moeten inleveren. Dat moet het drugstoerisme ontmoedigen. gemeenten Bergen op Zoom en Roosendaal alle coffeeshops slui ten omdat ze te veel overlast zou den veroorzaken. Klanten zouden kunnen uitwijken naar Goes, al verwachten ze in coffeeshopkrin- gen dat het wel zal loslopen. De laatste maanden zijn wel iets meer Belgische en Franse drugstoeristen in Goes gesignaleerd, maar tot overlast heeft dat niet geleid. Onderwijl houden coffeeshophou ders zich gedeisd - ze willen liever niet in de krant - om niet de aan dacht van het Openbaar Ministe rie te trekken. Het OM heeft al en kele coffeeshops in Zeeland aange pakt. Dat is niet zo moeilijk, want de verkoop wordt gedoogd, maar de aanvoer is illegaal. Dus wordt de achterdeur wat meer in de ga ten gehouden. Burgemeester Dick van der Zaag vindt de huidige situatie onwerk baar en is dan ook een verklaard voorstander van gecontroleerde wietteelt en aanvoer. MEUBELMAKERIJ Wij maken graag uw bijzondere keuken, interieur en meubels op maat. Zin in een inspirerende afspraak over uw droomkeuken, meubel of interieur? Wij laten u graag kennis maken met de verschillende mogelijkheden die wii te bieden hebben. BIJZONDER m VORM Klarinetwegl 4 Tel 0118-65Ö004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere TERNEUZEN - De grootschalige ram penoefening, donderdagavond- en nacht, is ruim een uur stilgelegd wegens een echt incident in de Terneuzense buitenhaven. Een schip geladen met zand voer in dichte mist op de bunkerboot Avontuur. Het anker van het zand- schip. sloeg een gat in de Avon tuur. Gevreesd werd voor een olie- lek. Duikers hebben de schade opgeno men. Die viel mee. GOES - Jan Mieras (70) uit Goes voert ganzen en zwanen in de AOW-uitkering, echter aardig in de papieren. „Een zak graan ber, ligt het iets genuanceerder. „Ik hou het zelf zeer zorgvul- Goese vesten bij. Dat doet hij al jaren. kost negen euro, daar doe ik twee dagen mee." De Goesenaar dig in de gaten, maar volgens deskundigen is de situatie nog De dieren hebben met de strenge vorst volgens hem behoefte zou graag zien dat de gemeente het bijvoeren overneemt, niet nijpend. Zodra dat wel het geval is, en daar wil ik zelfs de aan extra voer. „Maar die doet het niet." vogelsbescherming voor raadplegen, ondernemen we actie." Inmiddels loopt dat voor Mieras, die moet rondkomen van een Volgens wethouder Joost Adriaanse, zelf fervent vogelliefheb- foto Willem Mieras EMMADORP - Stichting het Zeeuw se Landschap neemt binnenkort de schaapskooi bij het bezoekers centrum Saeftinghe in Emmadorp in gebruik als educatief centrum. Het unieke bij de voorbereidingen is dat de Hogeschool Zeeland daar medewerking aan verleent. Twee studentes van onderwijsopleiding PABO hebben zich verdiept in de methodes voor natuuronderwijs op de basisscholen in de gemeente Hulst. Vervolgens hebben zij spe ciaal voor de schaapskooi in na tuurgebied Het Verdronken Land van Saeftinghe leskisten ontwik keld. Deze sluiten aan bij het ni veau en de kennis van de leerlin gen die ermee aan de slag zullen gaan. Het is de bedoeling om de schaapskooi en de ontwikkelde les materialen te gaan gebruiken bij een scholenproject. In het buitendijkse brakwater schor Saeftinghe hebben de mees te geulen een naam. Onlangs is er weer een vernoemd: de lean Mae- be geul. Hij is vernoemd naar een van de natuurgidsen voor het na tuurgebied.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63