opruiming bsrco mmr J Winkelbestand krabbelt niet op Dow-personeel nog geruime tijd in onzekerheid over reorganisatie Blauw van de kou op station Krabbendijke I 8 Ê$Êk'ÊÊÊÊÈÈ Vorst opent nieuwe wegen met heel veel keus V' Turnvereniging houdt instuif voor kleuters Sieraden maken voor Veerse meiden Minister Klink bij Zorgsaam M2Makelaars.nl VANAF VANDAAG 50% KORTING JV LU f"YT OP DE NAJAARS- EN 'W. WINTERCOLLECTIE w PZC Zaterdag 10 januari 2009 25 lange vorststraat - goes "-f .7' 1»- 'w V-K*; '-s 'Y BUTTINGE - De vorst opent nieuwe wegen voor de fiet- nieuwe route in gebruik. Op weg naar huis doet een be- sende schooljeugd. vroren sloot dienst als fietspad. In de buurt van Buttinge nam dit groepje jongelui een foto Lex de Meester Weer een winkelier verlaat Jacobspassage in Vlissingen. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - In het winkelbestand van de binnenstad van Vlissingen begint weer wat beweging te ko men. Dat wil zeggen: twee erbij en één eraf! In het tot voor kort dichtgetimmer de pandje in de Walstraat, op de kop van de Lange Zelke, wordt bin nen flink verbouwd. Naar verluidt komt spoedig daar een Duitse da mesmodezaak, Bonita. Hoewel de Bazaar in de Lange Zel ke in november al haar biezen zou pakken en al sinds die tijd borden met 'laatste dag' op het raam prij ken, is de winkel nog even geble ven. Op het pandje van de voorma lige bijouterie, achterin in de Sint Jacobspassage is eindelijk een 'ver- huurd'-poster geplakt. Daar opent binnenkort een tassen- en cadeau zaak. Saillant detail: initiatiefneem ster is de vrouw van wethouder Rob van Dooren, die de binnen stad in zijn portefeuille heeft. Overigens is in diezelfde passage weer een winkel gestart met een opheffingsuitverkoop: Silhouette, die bad- en balletmode verkoopt. Die houdt het voor gezien. Na 23 jaar, benadrukt eigenaresse Yvonne van Noppen. „Ja, het is een hard gelag. Ook voor onze klanten, want die moeten nu wéér naar Middelburg of Goes. Hier is gewoon niks meer van wat wij ver kopen. Maar ja, ik ben door mijn reserves heen. Als de gemeente niet bijspringt in de vorm van na deelcompensatie, is het over en uit. Het wil er bij het stadsbestuur gewoon niet in dat ons straatje ja- Van het aanvalsplan voor de Vlis- singse binnenstad is nog niets te rechtgekomen. Intussen is weer een winkelier gestart met de op heffingsuitverkoop. renlang afgesloten zijn geweest. Hopelijk kan ik van de uitverkoop de huur nog betalen. En wat schul den aflossen." Onlangs heeft de gemeente Vlissin gen een aanvalsplan gepresenteerd om de binnenstad weer nieuw le ven in te blazen. Wethouder Van Dooren beloofde de eigenaren van leegstaande winkelpanden te ver zoeken de huur te verlagen en vuil nisbakken, overkappingen en met graffiti bespoten muren in de bin nenstad beter bij te houden. Bovendien zou er een stadsmana- ger komen in mei en tezijnertijd zelfs nog een doorsteekje van de Lange Zelke naar de Oude Markt, precies zoals vroeger. Het idee van de meeste winkeliers, dat van die plannen nog niets is te rechtgekomen, kan wel kloppen. Volgens een voorlichter van de ge meente Vlissingen zijn ambtena ren intern nog bezig om eerst alle plannen op papier te zetten. „Er is ook nog niks besloten." door Conny van Gremberghe terneuzen - De leiding van het chemiebedrijf Dow-Terneuzen en de ondernemingsraad hebben ze ker nog een week nodig om te on derhandelen over het plaatselijke reorganisatiepakket. Het Amerikaanse chemieconcern kondigde begin december een we reldwijde reorganisatie aan die moest resulteren in een mondiale personeelsreductie van tien pro cent (circa vijfduizend banen) en de sluiting van twintig fabrieken. In Terneuzen zijn inmiddels drie fabrieken gesloten en heeft Dow voorlopig geen werk meer voor honderden medewerkers van on deraannemers. Hoeveel Dow-rne- dewerkers het veld moeten rui- door Luc Oggel KRABBENDIJKE - In de vrieskou uren op een perron staan wachten op een trein die niet komt, is geen pretje. Renee Vissers (16) uit Krab bendijke kan erover meepraten. Vissers heeft donderdagochtend maar liefst drie uur op de trein ge wacht om naar school in Goes te gaan. Er was weliswaar een storing tus sen Rilland-Bath en Bergen op Zoom, maar volgens Vissers werd steeds omgeroepen dat de trein er zo aan zou komen en dat de wach tenden nog even geduld moesten hebben. Er gebeurde echter niets en om 11.45 uur besloot Vissers maar weer naar huis te gaan, want er werden ook geen bussen inge zet. De moeder van Renee, Tanny van Quekelberghe, schrok zich rot toen haar tot op het bot verkleum de dochter thuiskwam. „Ze zag blauw van de kou en kon haar jas zelf niet meer uittrekken." Toen ze via Omroep Zeeland en de PZC (de door spoorwegbeheerder Pro rail verstrekte informatie) vernam dat reizigers door de storing een half uur tot drie kwartier langer onderweg waren, omdat de stop trein nog wel reed, brak haar klomp. Er reden helemaal geen treinen. Veel scholieren en ouderen waren woest, laat ze dan gewoon zeggen: er komt geen trein." Een woord voerder van ProRail zegt dat er wel degelijk stoptreinen hebben ge reden, zij het 'zeer onregelmatig'. Over de bussen kon hij niets zeg gen, bij NS was gisteren niemand bereikbaar voor een reactie. VLISSINGEN - Alle kleuters uit de Vlissingse wijk Paauwenburg mo gen dinsdag 20 januari komen klimmen, klauteren, zwaaien, springen en balanceren bij de Vlis singse Turn Vereniging (VTV). De instuif wordt van 16 tot 17 uur ge houden in het gymnastiek verhaal van de Theo Thijssenschool. De VTV wil met de instuif kinderen uit groep 1 en 2 spelenderwijs trai nen in ruimtelijke oriëntatie, mo toriek en sociale vaardigheden. OOSTKAPELLE - Meisjes van 11 tot 16 jaar kunnen op vrijdag 16 janua ri sieraden maken tijdens een Girl- power-avond in Oostkapelle. De meidenavond wordt vanaf 19.15 uur gehouden bij de Stichting Wel zijn Veere aan de Schoolstraat 4. Opgeven kan via 0118-583687 of c.stempher@welzijnveere.nl TERNEUZEN - Minister Ab Klink van Volksgezondheid brengt van daag een werkbezoek aan zieken huis De Honte in' Terneuzen. Hij laat zich door de leiding van Zorg saam over de specifieke proble men van een ziekenhuisorganisa tie in een groot, dunbevolkt ge bied. Verder wil Klink meer aan de weet komen over de samenwer king met Belgische ziekenhuizen. Ook spreekt hij met het personeel. men in Terneuzen is nog niet be kend. Dowtopman Gerard van Harten had gisteren ook geen zin om aantallen te noemen: „We pro beren in overleg met de onderne mingsraad zaken zo-goed mogelijk te regelen. Het is echter een zeer complexe operatie waarbij de ge volgen voor medewerkers zoveel mogelijk willen beperken." j m "T 1 t/m maart iedere dinsdag gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61