uit de tbs ad Wanbetalers hebben weer verwarming DUBBELOP FEEST! REIZEN Gratis verblijf voor kinderen t/m 11 jaar 15% extra korting op het Disney verblijf ®[PB® P S UPERVOORDEL ICEBUITE N K A N S E S 4 dagen Berlijn aloéêÊ PZC Zaterdag 10 januari 2009 5 zitten klinieken met deze groep hardnekkige ontkenners in hun maag. Iemand die zich de moord niet kan herinneren door een ziekte, of omdat hij onder invloed van drugs of medicijnen was, valt nog te be handelen, zegt Robert Jan Verkes, psychiater en directeur patiënten zorg van de Pompestichting. Net als degenen die vanuit een psycho se in opdracht van God menen fe hebben gehandeld en zich niet schuldig voelen. Mensen van wie de rechter heeft Verlof bepaald dat ze tijdelijk opgesloten moeten worden, kunnen zo voor al tijd achter de kliniekmuren verdwij nen. Ook als de ontkenning terecht was, zoals bij de Schiedammer park- moord. Een onschuldige man werd veroordeeld tot achttien jaar en tbs. „Als een ander ondertussen niet had geroepen; 'Joehoe, ik heb het ge daan', had hij uiteindelijk op de longstay kunnen eindigen", zegt ad vocaat Anker, die nu de werkelijke moordenaar van de tienjarige Nien- ke bijstaat. In een zeer uitzonderlijk geval wordt bij ontkennende tbs'ers wel verlof verleend. Ook als de ontkenning niet door de stoornis wordt veroorzaakt, meldt de verloftoetsingscommissie. Het gaat dan bijvoorbeeld om ie mand die veroordeeld is vanwege incest met zijn eigen kinderen. Als die kinderen volwassen en uit huis zijn, kan worden besloten de man toch met verlof te sturen. De kans op herhaling kan dan, vanwege het volwas sen zijn van zijn kinderen, door de behandelaars als verwaarloosbaar wor den geacht. Hennie K. Op dit moment zijn er ook twijfels over de schuld van tbs'*er Hennie K. De Enschedeër werd in 2002 in hoger beroep tot acht jaar cel en tbs ver oordeeld voor ontucht met zijn twee minderjarige dochters. De man heeft altijd geroepen onschuldig te zijn' Oud-hoogleraar rechtspsychologie Hans Crombag droeg de zaak voor aan de Commissie Evaluatie Afgesloten Strafzaken. Inmiddels buigt de Hoge Raad zich over het vermeende drama. De Raad laat waarschijnlijk deze maand nog weten of de zaak moet worden herzien. Top 5 nationaliteiten in tbs-inrichtingen nationaliteit O Nederland Marokko Turkije Somalië Suriname aantal terbeschikkinggestelden 1.572 tbs'ers naar geslacht vrouwen 4% en bovendien bij boeking vóór 31 januari 2009 Ga voor de actievoorwaarden en boekingen naar uw reisadviseur of kijk op oad.nl SCR Variant ontdekt van acute kinderleukemie ROTTERDAM - Het Erasmus Me disch Centrum heeft een nieuwe variant van acute leukemie bij kin deren ontdekt. De ontdekking maakt een betere diagnose van de variant bij aanvang van de ziekte mogelijk, zodat verdere behande ling kan worden aangepast. Voorlopig geen verbod op vuurwerk DEN HAAG - Het kabinet stelt voor- lopig geen verbod in op vuurwerk voor consumenten. Donderdag werd bekend dat een groep bur gers de benodigde veertigduizend handtekeningen heeft binnenge haald om het onderwerp op de Ka meragenda te zetten. Geen afsluitingen gas, elektra en warm water tussen oktober en april. ALMERE - Vanwege de aanhouden de kou heeft energiebedrijf Nuon gisterochtend besloten de dertien huishoudens in Almere die eerder deze week wegens wanbetaling werden afgesloten van stadsver warming, weer aan te sluiten. Ook Nuons netbeheerder Alliander, die verantwoordelijk is voor het afslui ten van gas en elektra, heeft giste ren besloten de afsluiting van 35 huishoudens voorlopig op te hef fen. Nuon en Alliander besloten woensdag al geen enkel huishou den met een betalingsachterstand meer af te sluiten. „In de periode dat het - in ieder geval voor Neder landse begrippen - extreem koud is, hebben we besloten voorlopig verder niemand af te sluiten. Wel loopt de schuld van deze wanbeta lers in de tussentijd verder op", al dus woordvoerster Mandy Ros van Nuon. Ook Jan Bakker van Enexis, de netbeheerder van energiebe drijf Essent, zegt klanten tijdens de vorst niet af te sluiten. „Dat is al jarenlang ons beleid, maar door de huidige kou wordt het voor het eerst sinds lange tijd weer rele vant." Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadstour Afscheidskoffietafel Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadstour Afscheidskoffietafel In unieke samenwerking met: 1REIZEN Vertrek rijdag 6 en 20 maart Londen is een bruisende wereldstad! De 'Swinging City' heeft voor ieder wat wils: van het bezichtigen van bijv. de Tower of London tot het gezellige uitgaansleven op Piccadilly Circus en het uitgebreid winkelen in de bekende winkelstraten. Kortom: London is the place for you! Berlijn laat zich het best omschrijven als een stad met een diep verleden, gegoten in een nieuw jasje. Naast monumentale gebouwen en musea kent Berlijn een trendy en levendig centrum. Berlijn is een stad om beleefd te hebben. I* v [?E3® [p Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadsrondrit en wandeling Afscheidskoffietafel In unieke Oad samenwerking met: REIZEN €139 Niet inbegrepen reis- en/of annuleringsverzekering calamiteitenfonds a 2,50 uitgaven van persoonlijke aard optionele excursies administratiekosten prijs is o.b.v. 2-pers. bezetting De bus vertrekt,; uit UVJ buurt. Ga voor boeking of meer informatie naar uw dichtstbijzijnde Globe Reisburo bel 0900-8482 (0,15 pm) of kijk op www.globereisburo.nl In Praag staat de eeuwenoude geschiedenis nog steeds midden in het leven. In deze sprookjesachtige stad vindt u talrijke theaters, restaurants, bierhuizen, wijnkelders en winkels. Ontdek het zelf; de 'Gouden Stad' Praag is een bezoek meer dan waard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5