nu ook een eigen keukentje 49 Theo Thijssenschool tien jaar betrokken bij Ghana Upload je leukste foto uit groep 3 op: www.pzc.nl/onderwijs HALVE PRIJS! Nu ook online bestellen! efr Wisselend asst Veilig betalen Betaalgemak BEZORGING IN HÉÉL NEDERLAND www.f1owershopgoes.nl Archipel-delegatie op studiereis naar Gambia middelburg - Een delegatie van de Walcherse openbare Archipelscho len vertrekt op 15 januari voor een studieweek naar Gambia. Tien me dewerkers van de Theo Thijssen school, Paauwenburgschool en Ra- venstein in Vlissingen en de Vos- senburgh in Middelburg gaan met twee Pabo-medewerkers van de Hogeschool Zeeland naar het Afri kaanse land in het kader van de nieuwe leerlijn Levensbeschouwe lijk Onderwijs, waar al enkele Ar chipelscholen mee werken. De de legatie gaat kerken, moskeeën, scholen, gemeenschapshuizen en gezinnen bezoeken. Stoomtrein zoekt nijvere handen goes - De Stoomtrein Goes-Borse- le (SGB) zoekt nieuwe aanwas. Daarom houdt de SGB zaterdag 17 januari in Goes een wervingsdag om nieuwe vrijwilligers aan te trek ken. Door uitbreiding van het spoormuseum en om het vrijwilli- gersbestand te spekken, zoekt het bedrijf onder andere nieuwe con ducteurs, handige allrounders voor de werkplaats en medewer kers voor de minitrein. Tijdens de ze wervingsdag wordt vanaf 10.00 uur tot 15.00 uur ieder uur een informatieronde gehouden. Q www.destoomtrein.nl. Toch AED's in gemeente Borsele heinkenszand - Voor de gemeente Borsele staat het nog steeds niet buiten kijf dat hartschokmachines - automatische externe defibrilla tor (aed) - nuttig zijn, maar zij is wel bereid om particuliere initiatie ven voor de aanschaf van de machi nes te steunen. Het Borsels college van B en W is daarmee teruggeko men op een eerder ingenomen standpunt over de aed's. B en W spraken in november nog hun twij fels uit over het nut van de hartma- chines. Mede naar aanleiding van kritiek op dit standpunt vanuit dorpsraden zijn B en W deels op zijn schreden teruggekeerd. Waterschap legt geen 'kluunplaatsen' aan middelburg - Waterschap Zeeuw se Eilanden is niet van plan 'kluun plaatsen' voor schaatsers aan te leg gen in haar gebied. De fractie van Water Natuurlijk in het waterschapsbestuur heeft daar om gevraagd. Volgens een woord voerder van het waterschap zijn er in Zeeland niet zoveel plaatsen die zich hiervoor zouden lenen. Om dat het maar zelden voorkomt dat er in Zeeland op grote schaal ge schaatst kan worden, heeft het wa terschap bovendien geen materia len voor het aanleggen van schaats- voorzieningen. nent W pzc Zaterdag 10 januari 2009 23 Joop Kroon en zijn goede vriend Collins Kwaku Agbadanu uit Ghana met een paar spaarbuizen van de Theo Thijssenschool in Vlissingen. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek vlissingen - Wim Meulmeester, directeur van de Theo Thijssen school in Vlissingen was tien jaar geleden op zoek naar een goed doel voor de school. De Stichting Benekrom Ghana kwam al snel op zijn pad. Meulmeester kende Joop Kroon en Carla Kesteloo vanuit het onderwijs. Op verzoek van Meulmeester be zocht Kroon in zijn Ghanees ko ningsgewaad alle klassen om uit leg te geven over het dorpje waar aan hij zijn hart had verpand. De school besloot in elke klas spaarbuizen op te hangen die elke maandag gevuld worden met klei ne muntjes. Het is nadrukkelijk niet de bedoeling dat de kinderen langs de deuren gaan om geld in te zamelen. De spaarbuizen worden eens in de twee maanden geleegd door de ouderraad. Naast de spaaractie staat er in de hal van de school ook een perma nente expositie van Benekrom. Op panelen hangen foto's van het dorp en van de lagere school en de kleuterschool die met behulp van het geld van de stichting zijn ge bouwd. Ghana UITVERKOOP! Winter 2008 V.A. 2 STUKS NU ALLES m.u.v. de lammy coats, Wolford en Armani jeans DELSCHER Grote markt 11-13 Goes .0113 227607 Openingstijden: di. t/m za. 9.30 uur tot 17.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59