va^spekdieques"'"8 Kleuterschool heeft Ballenvangers 'aan de grond' door gewicht van rijp 22 Zaterdag 10 januari 2009 PZC Spreekuur bij Terra Maris Datenin jeregio Jgp 0900-0401117 Oplossing voor lijnen 53 en 56 Onderzoek naar parkeerperikelen Soepel koek- en zopiebeleid Reddingstation Noordland heeft druk jaar achter de rug W door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Wim Geertse van de voormalige Wijkvereniging Zuid is boos over de manier waar op de gemeente Middelburg in de cember heeft gestrooid met spek- cheques. In een brief aan het colle ge en de raad uit hij zijn teleurstel ling over het feit dat tal van wijk- verenigingen een cheque hebben gehad voor activiteiten en spullen waar de verenigingen 'gewoon jaar lijks subsidie voor krijgen'. De spekcheques waren bedoeld voor oostkapelle - Terra Maris in Oost- kapelle start woensdag met een maandelijks natuurspreekuur on der de noemer 'Daar vraag je me wat'. Tussen 14.00 en 16.00 uur zit biologe en collectiemedewerkster Betty Ras klaar om vragen over na- tuurvondsten - bijvoorbeeld bot jes, schelpen of planten - te beant woorden. En als zij zelf niet het antwoord weet, kan ze de hulp in roepen van specialisten in een be paald vakgebied. Het natuurspreekuur wordt gehou den elke twee woensdag van de maand, met uitzondering van de schoolvakanties. Het natuurspreek uur is gratis. ADVERTENTIE VAN DE DAG Sportieve vrouw, 47, 1.58, 2 kinderen. Zkt lieve, betrouwbare, niet rok. man I om samen leuke dingen me te doen. Hobby's wandelen, fietsen, genieten van de natuur en lekker gezelligheid. Postbus: 100658 (€0.80 p/ra) Zie de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl Deelnemers moeten 18 jaar zijn of ouder Mocht je hulp nodig hebben bel O900-0400038 of email naar dateninjeregio@ukcustomersupport.com. Deze service werkt niet met een analoge telefoon.j Netten rond golfbaan in de Mortiere zijn niet winterbestendig. door Annemarie Zevenbergen middelburg - De ballenvangers rond de Middelburgse golfbaan in de Mortiere raakten in de nacht van donderdag op vrijdag letterlijk aan de grond door het gewicht van rijp aan de netten. In de loop van vrijdag werden de netten weer opgehesen. De kabels waaraan netten worden opgetrok ken zijn inmiddels vervangen door dikkere. Hoofd Onderhoud van de golfclub Arjen Westeneng vertelt dat de problemen met de netten zich al eens eerder hebben voorgedaan in dezelfde hoek. „Dat nieuwe ideeën om de leefbaarheid in een wijk te verbeteren, schrijft Geertse. En niet als blijk van waar dering, de aanleg van een jeu de boulesbaan of het organiseren van een Sinterklaasfeest of kerstmarkt. Geertse vindt het vooral frustre rend omdat zijn wijkvereniging is gestopt na onenigheid met de ge meente over een extra subsidie van 1500 euro. „Die kregen we niet. Het doet ons pijn dat die spekcheques dan zomaar worden weggegeven." middelburg - Op korte termijn komt vervoerder Connexxion met voorstellen om de problemen op de buslijnen 53 (Domburg-Middel burg) en 56 (Vlissingen boot-Mid delburg) op te lossen. Dit is het re sultaat van overleg dat gisteren is gevoerd tussen Connexxion en de provincie. Sinds 14 december de nieuwe dienstregeling is ingegaan, regent het klachten over lijn.53. De bus sluit niet meer goed aan op de schooltijden, waardoor scholieren vroeger van huis moeten of te lang op een bus moeten wachten. Over lijn 56 zijn vooral klachten binnen gekomen over de dienstregeling in de avonduren in het weekeinde. vlissingen - Bestaat er in de Rooie Buurt voldoende draagvlak om vol ledig over te gaan op vergunning- parkeren? Daar probeert de ge meente Vlissingen achter te ko men middels een enquête onder bewoners tussen de Kasteelstraat, Van Dishoeckstraat en de Verkuijl Quakkelaarstraat. De enquête is in middels gehouden en op dit mo ment bestudeert de gemeente de resultaten. Al eerder vestigden de PvdA en de LPV de aandacht op de parkeerproblemen. heeft waarschijnlijk met windval te maken, nu in combinatie met rijp. Het is overigens een pechdag voor ons want vanochtend mer ken we dat ook er een poging is ge daan tot diefstal van onze trekker. De zijkleppen zijn er vanaf ge haald om te proberen de contact draadjes met elkaar te verbinden. Dan kun je er mee wegrijden zon der sleutel. We hebben een mon teur moeten inschakelen om de trekker weer rijklaar te krijgen." De gemeente Middelburg heeft zo als gemeld de termijn van de be zwarenprocedure rond de plaat sing van de ballenvangers verlengd tot 16 januari. Omwonenden heb ben die kans aangegrepen, er lig gen nu vier formele bezwaren en twee brieven bij de gemeente. „Ik verkoop zelfgemaakte tekenin gen. Van elke tekening gaat 25 cent naar de stichting", zegt Maxim van der Vleuten uit groep 8 van de Theo Thijssenschool uit Vlissingen. „Elke maandag is er een kleine wed strijd in de klas. Degene met het meeste muntjes voor de spaarbuis, wint dan die dag", zegt Inez Kruik uit groep 6a. Nick Belzer uit groep 7 heeft giste ren namens de school een cheque van vijfhonderd euro overhandigd aan Joop Kroon van de Stichting Be- nekrom Ghana. middelburg - De gemeenten gaan soepel om met koek- en zopie- kraampjes op het langs de ijsba nen. Officieel moet hiervoor een ver gunning worden aangevraagd, maar navraag bij de Walcherse ge meenten leert dat deze regel niet naar de letter van de wet zal wor den gehandhaafd. Verkoop van alcohol is echter ta boe, zo laten woordvoerders we ten. Wie daarop wordt betrapt heeft wel een probleem. Stichting zet zich al tien jaar in voor het dorpje Benekrom in Ghana. door Miriam van den Broek vlissingen - Joop Kroon uit Mid delburg werd in t998 in het Ghane- se dorpsje Benekrom gekroond tot Koning van de Toekomst. Die titel bracht hem ertoe een hulpactie voor het dorpje op touw te zetten. De actie mondde uit in de oprich ting van de Stichting Benekrom Ghana die tien jaar bestaat. Het jubileum is gistergn gevierd op de Theo Thijssenschool in Vlis singen, de hoofdsponsor van de stichting. In de aula van de school vertelt Kroon dat er de afgelopen tien jaar veel veranderd is in Benekrom. „Er is elektriciteit gekomen. Dat is echt een hele vooruitgang. Ook is et nu een koelkast in het dorp. Hier en daar zijn er televisies te vinden. Die staan dan op binnen plaatsen waar iedereen komt kij ken. Verder is er inmiddels een winkeltje geopend in het dorp én een bar. Er is meer welvaart geko men, maar op straat kan je dat nog niet direct zien. Als er een stuk muur uit een huis is gevallen, blijft het vaak gewoon liggen. Wat stuk is, blijft stuk", vertelt Kroon. Ook het land zelf, is vooruit ge gaan. „Dat zie je bijvoorbeeld aan de auto's. Er rijden er steeds meer. Maar ook op het politieke vlak gaat het goed. Ik heb er nu twee verkiezingen meegemaakt. Beide keren won een andere partij dan de regerende. Daar werd door de bevolking toch goed op gerea geerd. Er zijn geen rellen uitgebro ken, zoals je in andere landen vaak ziet. Het begint echt een aardige democratie te worden." Ook de stichting heeft een flinke steen bijgedragen in de ontwikke ling van Benekrom. „Samen met Carla Kesteloo, medeoprichtster van de stichting, hadden we beslo ten dat we ons wilden richten op de hele gemeenschap. We zijn daarom begonnen met de bouw van een vleugel van de basis school. De school was een gebouw zonder ramen en deuren. De vloer bestond uit los zand. De kinderen moesten in het stof zitten, op zelf meegebrachte stoeltjes." Het jaar erop is de tweede vleugel van de school gebouwd. Daarna kwam er een nieuwe kleuter school en vorig jaar is met behulp van de stichting een tweede kleu terlokaal erbij geplaatst. „De kleuters blijven de hele dag op school. Een aantal moeder be reidde dan buiten de school de maaltijden voor die kinderen. Dat neeltje jans - Het KNRM red dingstation Noordland heeft vorig jaar meer alarmoproepen gekre gen dan in 2007 en 2006. Vorig jaar kwam de teller op 120 oproepen voor het station op Neel- tje Jans. In 2006 waren het er 103 en in 2007 105. Het reddingstation heeft in totaal aan 172 personen hulp geboden. Het station heeft twee reddingbo ten. De Koopmansdank voor de Noordzee en de Harder voor de Oosterschelde. De Koopmansdank vonden we niet de meest ideale si tuatie. Daarom hebben we de plaatselijke aannemer gevraagd ook een keukentje bij de kleuter school te bouwen." De stichting heeft verder een be staand studiefonds voor armlasti ge jongeren in Benekrom uitge breid. Inmiddels hebben vijftien jongeren vanuit dat fonds een mid delbare opleiding gevolgd. „Een van hen is zelfs verder gegaan met studeren en zit nu op de universi teit. Daar zijn we toch echt ape trots op." loop en Carla zetten zich met alle plezier in voor Ghana, maar vin den dat het land zelf ook een bij drage moet leveren. Daarom is loop met een delegatie dorps oudsten naar de overheid gestapt met de vraag of die voor een nieuw dak op de school wilde zor gen. Ook hebben ze aan het minis terie van onderwijs gevraagd om nieuwe enthousiaste, gemotiveer de leerkrachten en een nieuwe schooldirecteur. Al die wensen zijn ingewilgd. De Theo Thijssenschool in Vlissin gen besloot tien jaar geleden de Stichting Benekrom Ghana te adopteren, in elk klaslokaal hangt een spaarbuis waarin de leerlingen elke maandag kleingeld stoppen. Van dat geld zijn afsluitbare deu ren voor in de Ghanése school ge kocht, maar ook lesmaterialen en een afsluitbare kast voor in school. Ook zijn van het geld van de Theo Thijssenschool borden, bekers, be stek en pannen gekocht voor de kleuterschool. Benekrom Benekrom is een dorpje in het oosten van Ghana, het ligt vlakbij de grens met Ivoorkust; v Het dorp telt ongeveer dui zend inwoners; Joop Kroon uit Middelburg kwam jaren geleden met Bene krom in aanraking via zijn le raar Afrikaans trommelen; v Kroon werd door het dorp ge kroond tot Koning van de Toe komst; In 1998 richtte hij de Stichting Benekrom Ghana op. Sinds dien verblijft Kroon eik jaar zo'n drie maanden in het dorp; v Met behulp van de stichting is de school vernieuwd en is er een kleuterschool gebouwd; v Via een fonds van de stichting kunnen armlastige jongeren naar het voortgezet onderwijs; v In navolging van Benekrom zijn ook de dorpen in de omge ving begonnen met de bouw van goede scholen. voer vorig jaar 68 maal uit, de Har der ging 52 maal de Oosterschelde op om hulp te verlenen. In drie ge vallen werd een medische evacua tie uitgevoerd. Er werd hulp verleend aan 34 sportvisboten, 40 zeil- en kajuit zeiljachten, 8 motorjachten, 8 kot ters, 3 surfers, 4 zwemmers, 4 cata maranzeilers en 1 kanoer. Verder ondernam het reddingstation 7 zoekacties en 9 maal werd actie on dernomen van 'verschillende soort en aard'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58