Zeeland 'Schaatsen zijn niet aan te slepen' jtéjvj 21 29 WALCHEREN 34 Verloskundigen verwachten meer geboorten op A58 Tip? walcheren@pzc.nl Zaterdag 10 januari 2009 Beeldend kunstenaar Sela maakt glossy over Johannes Calvijn Winkeliers rijden stad en land af op zoek naar nieuwe voorraad. door Marina Kalle MIDDELBURG - Dit weekend is er goed weer voorspeld. Droog, zon en het blijft vriezen. Ideaal om te gaan schaatsen dus. Maar wie nog geen schaatsen gekocht heeft, komt misschien bedrogen uit. De afgelopen tijd is er een heuse stormloop op schaatsen. Het is druk op'de schaatsafdeling in de Brammetje Dump in Middel burg. Er is net een nieuwe lading schaatsen binnengekomen en die moet zo snel mogelijk in de schap pen gezet worden. Dat was ook wel nodig, want de planken waren bijna allemaal leeg. „De schaatsen zijn niet aan te sle pen! Op een goede dag verkopen we wel zo'n 300 paar", vertelt Henk Vreekë, een medewerker in de winkel. „Er staan zelfs mensen 's ochtends voor de deur te wach ten tot we open gaan." 's Avonds komt er weer een bevoorrading. „We rijden stad en land af op zoek naar plekken waar we meer schaat sen kunnen kopen", aldus Vreeke. Ook bij Koole Sport in Middel burg heeft de schaatsgekte toegesla gen. De winkel is een chaos en was gisteravond tot laat open. Nor maal worden er allerlei sportartike- 'Het is begonnen na de kerst, toen is de gekte losgebarsten' len verkocht, maar nu lijkt het wel een winkel voor alleen schaatsen. De hele winkel is volgebouwd met schaatsdozen. „In de winkel verko pen we ongeveer 200 paar per dag en via internet nog eens 100", ver telt Floris Jan Koole. „Het is begon nen na de kerst, toen is de gekte losgebarsten." Bij het schaatsen en de kou hoort natuurlijk ook de koek-en-zopie. Die tentjes op of nabij het ijs met wat warms te drinken en te eten. Bij de Veerse Kreek zet Saskia van Golen, eigenares van Grand Café 'de Oude Werf, er dit weekend één neer. „Ik heb in de winterpe riode niet veel te doen", vertelt Van Golen. „Toen ik zag hoe idyl lisch de Kreek er in het koude weer bij ligt en hoeveel sachaatsers het gebied trekt, vond ik het gelijk een leuk idee." Bij het kraampje wordt glühwein, chocolademelk en snoepgoed verkocht. Bij het vele schaatsen horen jam mer genoeg ook ongelukken. In de ziekenhuizen in Goes en Vlissin- gen merken ze dit wel. „Het is wat drukker op de eerste hulp de afge lopen dagen", zegt woordvoerder Jaap Nelemans. „Er komen meer botbreuken door schaatsongeluk- ken binnen, maar de eerste hulp kan het makkelijk aan." foto Ruben Oreel msmm Tip? redactie@pzc.nl Op het besneeuwde parkeerterrein bij het Terneuzense kantoorge bouw was het deze week glibberen en glijden. Werknemers die uit de auto stap ten moesten halsbrekende toeren uithalen om heelhuids de ingang te bereiken. Een hachelijke situatie. Totdat éénwan de bazen van het kantoor slechts ternauwernood kon voorkomen dat hij onzacht met de klinkerbestrating kennis maakte. Zijn secretaresse kreeg meteen de taak om de gladheidsbestrijding ter hand te namen. In de nabije supermarkt kon ze nog net een paar strooivaatjes zout op de kop tikken om de stoep te lijf te gaan. Ze nam de opdrach ten van haar baas letterlijk met een korreltje zout... Advertentie Geen BTW op brillen! Nu alle vergoedingen op brillen voor de Belastingdienst komen te vervallen en Focus Optiek door snelle roulatie van haar collectie geen opruiming hoeft te houden geven we de gehele maand januari 2009 19% korting op brillen en contactlenzen! Wel raden we aan om voor een oogmeting en afspraak te maken met een van onze optometristen. Focus Optiek b.v. Nieuwe Burg 9 4331 AG Middelburg Telefoon 0118 625310 Staatsloterij Alles kan trekking 10 januari U heeft nog tot 13.00 uur vanmiddag om een Staatslot te kopen! Brammetje Dump in Middelburg verkoopt per dag wel 300 paar schaatsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57