Johnny Hoogerland wil vriend Gelijkspel voor teams Road House Murray houdt Federer uit finale Doha 38 Zaterdag 10 januari 2009 pzc B Ribéry rijdt spelersbus Bayern in de kreukels dubai - Franck Ribéry dacht tij dens het trainingskamp van Bayern München in Dubai even een geintje uit te halen. De Franse ster van de Duitse kampioen klom gisteren voor het vertrek naar de training achter het stuur van de volle spelersbus." Ribéry wilde een rondje om het hotel rijden maar ging daarbij te snel door de bocht. Gelukkig voor de Fransman bleef het bij blikscha de. Trainer Jürgen Klinsmann nam het op voor zijn sterspeler. „Franck wilde gewoon wat lol maken." FC Utrecht speelt nu tegen Westerlo vlissingen - FC Utrecht speelt van middag niet tegen Cercle Brugge. De tegenstander uit België kampt met zieken en geblesseerde spe lers. De plaats van Cercle Brugge wordt nu ingenomen door Westerlo, de club van trainer Jan Ceulemans. De wedstrijd op het kunstgras van sportpark Bonedijke in Vlissingen begint om 15.00 uur. Fortuna'Sittard en Beveren speel den gisteren in Vlissingen. Fortu na won met 2-0 door doelpunten van Linssen en Mayele. Medaillewinnaars Spelen in Kamperland middelburg - Robin van Galen en Elisabeth Willeboordse luisteren vrijdag 30 januari een bijeenkomst van het Coach Platform op. De bij eenkomst is in de studio van Zee- landnet in Kamperland. Coach Robin van Galen pakte met de Nederlands waterpolosters goud op de Olympische Spelen. Ju doka Elisabeth Willeboordse vero verde brons in Beijing. De bijeenkomst begint om 16.00 uur. Aansluitend is het Zeeuwse sportgala, waar de beste sporters in het zonnetje worden gezet. Titelstrijd karate in sporthal Vlissingen vlissingen - De karatevereniging Zanshin uit Vlissingen houdt dit jaar de tweede Zeeuwse kampioen schappen karate. De titelstrijd vindt zaterdag 14 fe bruari in sporthal Baskensburg Vlissingen plaats. Alle Zeeuwse karatescholen en -clubs zijn voor het ZK uitgeno digd. De inschrijving sluit zondag 18 januari. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur. Voor vragen en nadere informatie kunt u mailen naar: zanshin@hetnet.nl New York Pizza gaat stevig aan de leiding zierikzee - De zaalvoetballers van New York Pizza gaan in de eerste klasse van de Ziezavo-competitie stevig aan kop. De ploeg versloeg dit keer Braber Groenvoorziening: 2-5- New York Pizza heeft na negen wedstrijden 22 punten. Café de Vli- ner heeft 18 punten, maar wel één wedstrijd meer gespeeld. De ach tervolger verloor met 5-3 van Nugrin Sjaak. In de tweede klasse is Knock on Wood een klasse apart. De ploeg versloeg keer Motor Boys. Het werd 4-1. Zeeuwse wielerprof mikt op Vlaamse voorjaarsklassiekers. door René van Stee GEERTRUIDENBERC - Fietsen, fietsen en nog eens fietsen. Johnny Hoo gerland krijgt er geen genoeg van. De kersverse profrenner uit Yerse- ke zou het liefst gisteren al aan het nieuwe seizoen zijn begonnen. Hij is blij en trots dat hij bij de nieuwe wielerformatie Vacansoleil de kans krijgt om te laten zien wat hij waard is. „Ik hoop vriend en vij and te verbazen", zei hij gisteren bij de presentatie van zijn ploeg in Geertruidenberg. Stekelig klonken die woorden niet, maar Hoogerland beseft maar al te goed dat zijn criticasters op de loer_ liggen, de mensen die nog altijd be twijfelen of hij met name na zijn mislukte profavontuur in 2006 bij het-Belgische Jartazi serieus met zijn sport kan omgaan. „Die tijd heb ik inderdaad gehad, maar het ligt nu heel anders. Dat heb ik de laatste twee jaar wel bewezen. Ik wil het er ook niet meer over heb ben." Dat Hoogerland als enige profren ner van Zeeuwse origine veel ogen op zich weet gericht, vindt hij al leen maar prettig. „Ik reed laatst mee in een groepje met Cees Bal. Die mannen vroegen me nog net niet het hemd van mijn lijf Die be langstelling was oprecht en dat vond ik mooi." Bij Vacansoleil maakt Hoogerland deel uit van een mix van getalen teerde en ervaren Nederlanders en renners uit andere landen. Ploeglei der en ex-prof Michel Cornelisse typeert zijn formatie als ambitieus en temperamentvol. „Johnny past precies in dit plaatje. Het is een groot talent en ook geen watje. In dat opzicht herken ik veel van me zelf in hem", aldus Cornelisse. Als eliterenner zonder contract be haalde Hoogerland vorig jaar ze ventien zeges, waaronder de GP Wanzele, de Ronde van Limburg en de Ronde van Midden-Brabant. Er waren topklasseringen in onder meer Olympia's Tour en de Ronde van Bretagne. Die prestaties bleven niet onopgemerkt. Vacansoleil - dat beschikt over de Pro Continen tale status, één treetje onder het hoogste niveau van de Pro Tour - hapte in de persoon van manager en oprichter Daan Luijkx toe. Net als de andere renners zal Hoo gerland zich meteen moeten bewij zen. Want binnen drie jaar wil zijn nieuwe werkgever aanhaken Johnny Hoogerland kan niet wach- ten tot het nieuwe wielerseizoen begint. De prof uit Yerseke zal voor Vacansoleil onder meer de Belgisch voorjaarkoersen rijden, bij de absolute top. Inmiddels heeft Hoogerland er sinds novem ber vorig jaar 6200 trainingskilom eters op zitten. Vanaf volgende week is er een veertiendaagse trai ningsstage in Benidorm, waar hij in december ook al een maand ver bleef „Ik heb heel veel kracht- en duurtraining gedaan. Aan alles is te merken dat ik sterker ben dan vorig jaar. Het valt me ook hele maal niet zwaar. Het is eerder zo dat ik moet oppassen dat ik niet te veel doe." Vacansoleil doet volgende maand mee aan de meerdaagse rittenkoer sen Ster van Bessèges, de Ruta del Sol, de Ronde van de Middelland se Zee en de Ronde van de Algar- ve. Daarvan rijdt Hoogerland er vermoedelijk twee. Daarnaast fo cust hij zich op de Belgisch voor jaarkoersen zoals de Ronde van Vlaanderen, de Omloop Het Volk en de Waalse Pijl. Als junior won de Yersekenaar al eens de Ronde van Vlaanderen. Daarvan durft hij nu niet eens te dromen. „Maar een keer meedoen om de ereplaatsen, dat zou heel mooi zijn." Tweede profavontuur De 25-jarige Johnny Hooger land heeft al een profavontuur achter de rug. Hij reed in 2006 bij de Belgische formatie Jarta zi. Eerder maakte hij deel uit van de juniorenselectie van Ra bobank en de opleidingsploég van Quick Step. De renners van Vacansoleil ko men uit acht landen: Johnny Hoogerland, Aart Vierhouten, Arnaud van Groen, Bobbie Trak- sel, Gerben Löwik, Jens Mouris, Lieuwe Westra, Matthé Pronk, Reinier Honig, Thijs van Amer- ongen, Wouter Mol, Wout Poels (Nederland), Baden Coo ke (Australië), Björn Leuke mans, Frederik Veuchelen, Wim de Vocht (België), Borut Bozic (Slovenië), Clement Lhotellerie (Frankrijk), Marco Marcato, Mat- teo Carrara (Italië), Martin Mor- tensen (Denemarken), Sergey Lagutin (Oezbekistan). Johnny Hoogerland Dennis Dierikcx pakt de eerste overwinning. DOHA - Andy Murray heeft gisteren de finale bereikt van het tennistoernooi van Doha. De als derde geplaats te Schot versloeg in de halve eindstrijd de Zwitser Ro ger Federer, na de uitschakeling van Rafael Nadal de fa voriet. Murray moest de eerste set in de tiebreak aan de voormalige nummer één van de wereld laten (6-8), maar sloeg daarna hard toe: 6-7 6-2 6-2. In de eindstrijd van het Qatar Open staat Murray vandaag tegenover Andy Roddick. De Amerikaan, die voor het laatst in september zover kwam, won in een hoogstaande partij van de Fransman Gael Monfils. Hij had daarvoor ook drie sets nodig: 7-6 (7-1) 3-6 6-3. foto Hassan Ammar/AP door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - De derby's in de re gionale tweede klasse van de pool- competitie eindigden in 4-4. Voor Roadhouse United voelde het ge lijkspel als een overwinning. Roadhouse Rookies-Cue's Per- fAction 4-4: Voor Dennis Dierik cx van de thuisploeg werd de strijd tegen de Vlissingers een per soonlijk feestje. Hij vierde zijn eer ste overwinning na zijn debuut enige weken geleden. Het was vooraï aan Rinus Witte te danken dat de thuisploeg een punt verover de. De Middelburger pakte twee keer een straight overwinning, 4-0 en 5-0. Voor de bézoekers wonnen Mark Schelling, Sean Dennis en Yorick Verhage. Roadhouse Roadies-Roadhouse United 4-4: De puntendeling werd door United gevierd als een overwinning. Het hooggeklasseer- de Roadies won in de heenwed strijd met liefst 9-0. Stefan van Rossum en twee keer Johan Bras penning zorgden voor de winstpar tijen van United. Voor de thuis ploeg scoorden naar gewoonte Chris van Renswoude twee keer en Fokke Osterthun.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54