Zelfs MTV stond op de stoep Sunweb Speciale leze Hoogstandje van koploper Sainz WÊSSM18 IJK 1 Boek nü op www.sunweb.nl of bel 0900-0290 (15 cpm) pzc Zaterdag 10 januari 2009 3 7 p r M VALPARAISA - Rallyrijder Carlos Sainz (foto) heeft de eerste positie weer overgenomen in de Dakar Rally bij de auto's. De Spanjaard won gisteren de ingekorte zevende etappe van Mendoza in Argen tinië naar het Chileense Valparaisa. Hij had in zijn Volkswagen 3.41 minuten voorsprong op de Ame rikaan Mark Miller (Volkswagen). Sainz boekte zijn derde dagsucces in de monster rally en passeerde in het algemeen klassement de Zuid-Afrikaan Gilles de Villiers (Volkswagen). Zijn voorsprong bedraagt slechts 9 seconden. De Dakar Rally lijkt over voor negenvoudig win naar Stéphane Peterhansel. De Fransman, bezig aan zijn twintigste rally, zag tijdens de proef de motor van zijn Mitsubishi in brand vliegen. Het is maar zeer de vraag of Peter hansel erin slaagt op tijd zijn motor gerepareerd te krijgen. Ook voor vrachtwagenchauffeur Hans" Stacey zit de rally erop. De Brabander moest gisteren de strijd staken. Een kapotte lager in de aandrijfas van zijn MAN maakte een einde aan het avontuur door Zuid-Amerika. De chauffeur won in 2007 nog het eindklassement bij de trucks. foto EPA Marathonschaatser Huisman is ineens een bekende Nederlander. door Mariëlle Verstegen andijk - Vijftig smsjes, nog meer telefoontjes, 35 bossen bloemen en de aanvragen voor interviews blijven binnenstromen. Zelfs mu ziekzender MTV staat op de stoep van de kersverse marathonkam pioen op natuurijs in And ijk. „Het is nog steeds chaos", lacht Sjoerd Huisman, die donderdag na de finish uitzinnig van vreugde in de armen van ploeggenoten, came raploegen, journalisten en fotogra fen gleed. „Niet normaal wat een gekte, ik dacht even dat we met zijn allen door het ijs zouden gaan." De rust is nog niet weergekeerd. „Het gaat achter elkaar door. Ook mensen uit het dorp die ik niet ken, bellen op om te zeggen dat ze het zo mooi vinden. Alle reacties zijn welkom. Heel leuk om mee te maken." Na de huldiging wachtten gis termiddag tig camera's, micro foons en notitieboekjes op het verhaal van de Nefit-schaatser, die nog drie middagen in de week schaatsen verkoopt op de ijsbaan van fioorn. „We zijn na het NK daar nog even de kantine in geweest. Daarna zijn we met de he le ploeg naar mijn huis gegaan. Daar hebben we Chinees besteld en alle beelden op tv bekeken." Op bijna iedere zender zag de kers verse kampioen zichzelf terug. Huisman was het nieuws van de dag. Rond negen uur ging de Ne- fit-ploeg richting Amsterdam, waar j.e aan tafel schoven bij Pauw en Witteman. Na een drankje na afloop was Huisman om twee 's nachts eindelijk thuis. „Ik kon met een slapen. Je bent de hele dag in 'Ik sta in een heel mooi rijtje met grote namen uit het marathonschaatsen' de kou en als je dan in die warme studio's zit, begin je al wat duf te worden." Vanmorgen prijkte zijn foto op bijna iedere voorpagina van de Ne derlandse kranten. „Dat is op zich wel gek om te zien. Je wint wel meer wedstrijden, maar dat is niet te vergelijken met dit. Dit zijn de echte marathons waar het om gaat in het marathonschaatsen." De waarde van titel begint lang zaam tot hem door te dringen. „Al is het lastig, want het staat net. Ik weet ook niet hoe lang deze blijft staan. Maar dan nog sta ik een heel mooi rijtje met grote namen uit het marathonschaatsen." Vanavond rijdt Huisman met het marathonpeloton voor de Essent Cup in Eindhoven. En als het zo blijft vriezen, gaan ze maandag naar het Veluwemeer voor de eer ste klassieker over honderd kilome ter op natuurijs dit seizoen. „Ik hoop dat mijn nieuwe pak op tijd klaar is." Huisman ruilt het zwart van Nefit met alle liefde in voor het rood-wit-blauw van de Neder lands kampioen. Ploegsma door fans FC Twente bedreigd enschede - Kees Ploegsma, de zaakwaarnemer van Robbie Wie- laert, zegt in de afgelopen dagen tientallen keren bedreigd te zijn door aanhangers van FC Twente, die niet willen dat de voetballer naar Ajax gaat. De dreigementen zijn bij hem binnengekomen via de mail en de telefoon. Ploegsma heeft nog geen aangifte gedaan. „Ik ben 63 jaar en zit sinds 1979 in de voetballerij, maar dit heb ik nog nooit meegemaakt." Wielaert wil graag naar Ajax, maar de transfer is nog niet rond. Slowakije verrast in finale Hopman Cup perth - Het tennisteam van Slo wakije heeft gisteren in het Austra lische Perth de Hopman Cup ge wonnen. Het koppel Dominika Cil- bulkova en Dominik Hrbaty ver sloeg in de finale in het Australi sche Perth Rusland met 2-0. Broei en zus Marat Safin en Dinara Safi- na, de favorieten, kregen verras send klop in het enkelspel. Daarna was het gemengddubbel niet eens meer nodig. Slowakije was voor de derde keer de beste in het landentoernooi voor gemengde teams. Ook Kawasaki verlaat racesport door crisis TOKIO - De Japanse motorenfa brikant Kawasaki heeft zijn race team teruggetrokken uit het we reldkampioenschap MotoGP. Ka wasaki is in financiële problemen gekomen door de wereldwijde fi- nanciële crisis. „We hebben tijd no dig om daarvan te herstellen", ver klaarde bestuurder Katsuhiro Sato gisteren. Kawasaki is al het vierde Japanse merk dat zich terugtrekt uit de sport vanwege de financiële crisis. Eerder deden Honda, Subaru en Suzuki dat al. Jaap Stam als scout terug in voetbalwereld kampen - Jaap Stam is weer actief geworden in de voetballerij. De 36-jarige oud-international is ruim een jaar na zijn afscheid bij Ajax als scout in dienst getreden van World Soccer Consult, het be drijf van onder anderen zijn voor malig zaakwaarnemer Henk van Ginkel. Feyenoord-doelman Henk Tim mer, in een grijs verleden nog ploeggenoot van Stam bij FC Zwolle, gaat in principe over an derhalf jaar als spelersbegeleider bij hetzelfde bureau aan de slag. t op; week 1 logies bij een verblijf1 Blanes/ Costa Brava/ Spanje Bungalow La Masia Camping La Masia, de bekendste en gezelligste camping van Blanes! U wilt graag kamperen, maar niet met uw eigen tent of caravan? Dan zijn de bungalows op Camping La Masia absoluut iets voor u! U verblijft in een nette bungalow terwijl u geniet van de sfeer en de vele faciliteiten van een camping. Camping la Masia heeft een uit- stekende ligging in het nieuwe centrum van Blanes en op slechts 200 meter van het strand. Tevens beschikt de camping over vele faciliteiten waaronder een bar, restaurant, kinderspeelplaats, twee buitenzwembaden met kinderbad en een zonneterras met ligstoelen. Boek nu vóór 17 januari 2009 en ontvang €35,- extra korting! kindvriendelijk ligging dichtbij strand én populair bij Nederlanders "ÊL VAKANTIES Ontvang €35 EXTRA KORTING Maak uw boeking op www.sunweb.nl Vul bij het prijsoverzicht de actiecode Bungalowvakantie 09 in Uw korting wordt direct verwerkt Voorwaarden: Gepubliceerde prijzen zijn per bungalow op basis ve 2-kamerbungaIow.' Excl reseiveringskosten (€20.- per boeking) en calamiterienfonds (€2.50 per boeking) (Kinderkortingen, ovenge kamertypes, aankomstdata. verblijfsduren en prijzen op www sunweb nl de korling is geldig op vertrekdatum 2 mei t/m 9 september 2009 de korting is alleen geldig t/m boekdatum 16 lanuari 2009 de korting is geldig i.c m aanbiedingen, niet i c m overige promotionele acties de korting is geldig per boeking en is niet geldig op reed&gemaakte boekingen de korting is niet inwisselbaar tegen contact geld en/of waardebonnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53