'We zijn er ook voor de lokale bevolking' isdwh LPG-strijd woedt op De Poort Stoomtrein zoekt nijvere handen Boete voor Kapels opgewonden standje §jf automondo n^et kortingen van 20 - 70% Museum doet corso herleven INTER BORG PZC Zaterdag 10 januari 2009 27 DEN HAAG - Waarom heeft de ge meente Reimerswaal een nieuw tankstation op bedrijventerrein De Poort gepresenteerd alsof er een nieuw bedrijfsgebouw zou worden neergezet? Deze vraag stelde bestuursrechter Dick Slump van de Raad van State gisteren aan een vertegenwoordig ster van de gemeente. Die moest het antwoord schuldig blijven. „Bij een bedrijfsgebouw denk ik aan een verzamelgebouw met huurders maar zeker niet aan een tankstation", zei de staatsraad. Het nieuwe tankstation van Markant, inmiddels in bedrijf werd zowel in de bouwvergunning als in de publicatie van de vergunning in de krant door de gemeente als be drijfsgebouw aangeduid. Markant ligt bij een hoogspanningsleiding van Delta. Het bedrijf heeft ook plannen voor LPG. De benodigde gasleiding ligt er al. „Het gaat via een sluiproute", zeggen de gebroe ders Van Gorsel die de zaak heb ben aangekaart bij de Raad van State. De Van Gorsels zijn niet he lemaal belangenloos. Ze hebben zelf een tankstation met LPG op een paar honderd meter afstand van Markant. „Als ze hun LPG la ten vallen stoppen we met proce deren", zei een van de broers giste ren. Uitspraak over zes weken. foto Willem Mieras Marijn van Son in wat straks de entree van het hotel moet worden. Hotel Kom! in Sint-Maartensdijk opent in april de deuren. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - 'Kom!'. Zo luidt de uitnodigende naam van het nieuwe hotel aan de Markt in Sint-Maartensdijk. Toch zullen po tentiële gasten nog even geduld moeten hebben. „Er wordt hard ge werkt. In april hoop ik te kunnen openen", zegt initiatiefnemer Ma- rijn van Son. Dat is iets later dan hij en zijn part ner Kyra Bijlstra afgelopen zomer, toen ze aan de klus begonnen, had den gedacht. „Er moet echt ontzet tend veel gedaan worden", legt Ma- rijn uit. „Zo is het gebouw aan de binnenkant helemaal gestript." Als het hotel over een paar maan den open gaat, wordt een droom werkelijkheid voor Marijn en Ky ra. Zij kent het klappen van de zweep wel een beetje, omdat haar ouders in Den Haag een hotel run den. „Maar ik heb geen ervaring in deze branche", zegt Marijn. „Voor mij is het een groot avontuur." Her stel heeft lang gezocht naar een geschikte locatie. „We hadden ook aardig wat eisen", legt Marijn uit. „Zo moest het pand ongeveer tien kamers kunnen herbergen en wilden we er per se bij wonen. We hebben twee kleine kinderen, 'Een café wordt het niet. Ik ga niet elke avond tot heel laat achter de bar hangen' en dan wil je niet altijd ver van huis aan het werk zijn." In de voormalige bibliotheek aan de Markt vonden Marijn en Kyra wat ze zochten. In het pand - dat vroeger overigens ook een hotel was - komen tien kamers, ver deeld over de eerste en tweede ver dieping. Op de begane grond ko men de receptie, een keuken, een eetgedeelte en twee vergaderzalen. „Het is allemaal precies genoeg", stelt Marijn. „Veel meer dan tien kamers is met z'n tweeën nauwe lijks te behappen, maar minder is ook geen optie, omdat we ook groepen willen huisvesten." Met 'Kom!' willen Marijn en Kyra overigens ook een stukje leefbaar heid naar Sint-Maartensdijk breng en. „We zijn er ook voor de lokale bevolking", vertelt de initiatiefne mer. „Ik kan me zo voorstellen dat inwoners hier straks een feestje kunnen geven. Ook willen we in de zomer een soort lunchcafé ope nen." Of het paar nog een stap ver der zet en ook een echt restaurant begint, laten ze nog in het mid den. „Dat zal de toekomst leren", aldus Marijn. „Ik kan je wel vertel len dat één ding hier nooit zal ko men: een café. Ik ga niet elke avond tot heel laat achter de bar hangen." meer info op www.hotelkom.nl GOES - De Stoomtrein Goes-Borse- le (SGB) zoekt nieuwe aanwas. Daarom houdt de SGB zaterdag 17 januari in Goes een wervingsdag om nieuwe vrijwilligers aan te trek ken. Door uitbreiding van het spoormu- seum en om het vrijwilligersbe- stand te spekken, zoekt het bedrijf onder andere nieuwe conducteurs, handige allrounders voor de werk plaats en medewerkers voor de mi- nitrein. Tijdens deze wervingsdag wordt vanaf 10.00 uur ieder uur een informatieronde gehouden. Op het parkeerterrein van de SGB aan de Albert Plesmanweg in de Poel 1 HAAR VAN BOVEN ZW VAN BENEDEN Gortstraat 28 4331 LC Middelburg t 0118 617652 www.bovenenbeneden.nl door Ad Roos MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft gisteren een 22-jarige inwoner van Kapelle ver oordeeld tot een boete van vijfhon derd euro en een voorwaardelijke rijontzegging van een halfjaar. Op 8 juni vorig jaar had de Kapel- lenaar zich in café 'De Vriend schap' tegoed gedaan aan alcoholi sche versnapering en besloot na af loop met wat vrienden op het In dustrieterrein met de auto's een wedstrijdje 'optrekken' te gaan houden. Voor de Kapellenaar, be ginnend bestuurder, liep het bedui- KAPELLE - Het Fruitteeltmuseum in Kapelle wil in maart een exposi tie houden over het fruitcorso dat in de jaren vijftig en zestig in Goes werd gehouden. Van 1955 tot en met 1968 trokken elke derde zater dag van september met fruit ver sierde praalwagens door de stad. Het museum kan nog allerlei fo to's en voorwerpen gebruiken, die aan het .corso herinneren. Wie iets in bruikleen wil geven kan bellen naar het museum via telefoonnum mer 0113-344904. dend anders af dan hij had ver wacht. Binnen de kortste keren vloog hij uit de bocht, de wagen raakte total loss en de politie, die van het evenement lucht had ge kregen, liet de jongeman blazen. Het resultaat was meer dan vijf keer de toegestane limiet en hij werd dan ook uitgenodigd om mee te gaan naar het bureau. De Kapellenaar ging door het lint, hij verzette zich tot in de politie wagen op alle mogelijke manieren en kwam pas tot een beetje rust toen zijn moeder werd ingescha keld. MEUBELMAKERIJ Wij maken graag uw bijzondere keuken, inferieur en meubels op maat. Zin in een inspirerende afspraak over uw droom keuken, meubel of inferieur? Wij laten u graag kennis maken met de verschillende mogelijkheden die wij te bieden hebben. BIJZONDER IN VORM Klarinetwegl4 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere zijn alle serieuze geïnteresseerden welkom tot en met 15.00. De StoomtreiixGoes-Borsele zoekt ieder jaar nieuwe vrijwilligers. De ze keer hopen ze net als andere ja ren weer rond de tien man in het bestand bij te schrijven. www.destoomtrein.nl. fo aA De Fiat 500 is er in ontelbare kleuren, modellen en uitvoeringen: alleen jouw smaak telt! Officieel Fiat en Lancia Dealer Reparatie- en Onderhoudsbedrijf Alfa Romeo GOES Pearyweg 17a 0113-275757 www.automondo.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47