lV.-f - k.fjil iUW-i Steigers Colijnsplaat blijven behouden BOOT ÉÊmm*'Ë$éÊÊË opruiming IJsclubs en ziekenhuis draaien op volle kracht makelaar 3 Een extraatje voor de Goese ganzen r4r <b*t -a.H - Reddingsstation heeft druk jaar achter de rug Minister Klink brengt bezoek aan Zorgsaam met heel veel keus Zoektocht naar kunstenaar voor kunstwerk bij De Pit Goes-Zuid M2Makelaars.nl makelaars Kortgene Goes VANAF VANDAAG 50% KORTING V QJ OP DE NAJAARS- EN Q? WINTERCOLLECTIE V L_ BPZC Zaterdag 10 januari 2009 25 s.f7'x -Tv* -V- ,.1?? ff;*, VVJ6T&«" v - V&4 'W door Luc Oggei GOES - Jan Mieras (70) uit Goes voert ganzen en zwa nen in de Goese vesten bij. Dat doet hij al jaren, ook 's zomers. De dieren hebben met de strenge vorst van de laatste tijd volgens hem behoefte aan extra voer. Inmid dels loopt dat voor Mieras, die moet rondkomen van een aow-uitkering, echter aardig in de papieren. „Een zak graan kost negen euro, daar doe ik twee dagen mee." De Goesenaar zou graag zien dat de gemeente het bijvoeren overneemt. „Maar die doet het niet." Volgens wethouder Joost Adriaanse, zelf fervent vogel liefhebber, ligt het iets genuanceerder. „Ik hou het zelf zeer zorgvuldig in de gaten, maar volgens deskundigen is de situatie nog niet nijpend. Zodra dat wel het geval is, en daar wil ik zelfs de vogelsbescherming voor raad plegen, ondernemen we actie." foto Willenf Mieras Provincie geeft met bijdrage van 32.000 euro laatste zetje. door Harmen van der Werf COLIJNSPLAAT - Het is gelukt. De beeldbepalende steigers in de jacht haven in Colijnsplaat blijven toch behouden. „Werkelijk fantastisch",, reageerde dorpsvoorzitter Hendrik jan Hoffman gisteren, „maar zon der alle steun uit het dorp en later ook van de Noord-Bevelandse poli tiek, met voorop wethouder Kees van der Weele, hadden we het ze ker niet gered." Nog maar drie weken geleden zag het er nog somber uit. De gemeen teraad van Noord-Beveland had 27 november besloten tot afbraak van de steigers. Geen haan die ernaar kraaide, tot de dorpsraad en onder nemersvereniging Colijnsplaat half december ontdekten wat er ging gebeuren. Ze kwamen onmiddel lijk in actie, maar aanvankelijk zon der resultaat. De gemeenteraad hield vast aan sloop, vanwege de hoge onderhoudskosten; 200.000 euro tot 2020. Colijnsplaat liet het er niet bij zit ten. Zeven kapitaalkrachtige inwo ners bleken bereid 50.000 euro te willen geven aan een nieuwe stich ting tot behoud van de steigers in de jachthaven. Wethouder Kees van der Weele (CDA, gemeentelij ke gebouwen) was verrast. „Ik wist niet dat dit zo leefde in Colijns plaat." Hij zei 'vooralsnog' vast te houden aan sloop en ging vervol gens aan de slag om de steigers te kunnen redden. Van der Weele benaderde de pro vincie. Hij slaagde. Gedeputeerde Harry van Waveren (CDA, recrea tie en toerisme) zegde 32.000 euro PW Sloop van beeldbepalende stei- gers in de jachthaven van Colijns plaat is zo goed als zeker van de baan. Er is genoeg geld beschik baar voor langjarig onderhoud. NEELTJE JANS - Het KNRM red dingstation Noordland heeft vorig jaar meer alarmoproepen gekre gen dan in 2007 en 2006. Vorig jaar kwam de teller op 120 oproepen voor het station op Neel- tje lans. In 2006 waren het er 103 en in 2007 105. Het reddingstation heeft in totaal aan 172 personen hulp geboden. TERNEUZEN - Minister Ab Klink van Volksgezondheid brengt van daag, zaterdag, een werkbezoek aan streekziekenhuis De Honte in Terneuzen. De bewindsman laat zich door de leiding van Zorgsaam over de problemen van een zieken huisorganisatie in een groot, maar dunbevolkt gebied. Ook spreekt de minister met het personeel. lange vorststraat - goes door Rob Paardekam en Marina Kalle GOES - IJsclubs op de Bevelanden en Tholen draaien op volle kracht nu het kwik al nachten na elkaar ver onder nul zakt. Ook in de zie kenhuizen merken ze dat er meer en meer geschaatst wordt. „Het was wat drukker op de eerste hulp de afgelopen dagen", zegt woordvoerder Jaap Nelemans van de ziekenhuizen in Goes en Vlis- singen. „Er komen meer mensen met botbreuken door schaatsonge- lukken binnen, maar we kunnen het aan." De ijsclubs maken ook overuren. „Het is twaalf jaar geleden", zegt Peter Kruitbosch van de vereni ging Ijsvermaak in Goes, die actief is op de veste in Goes bij de Voor stad en de Oostsingel. „Dan moet je echt weer even ontwaken. We hebben de boel verlicht en hopen ook nog wat activiteiten op touw te zetten. Gekostumeerd schaatsen of wedstrijdjes, bijvoorbeeld. Dit weekend kwam nog te vroeg." In Sint-Annaland vinden vandaag wel jeugdwedstrijden plaats op de ijsbaan aan de Annewas. „Om half elf starten we", zegt David Hage van de ijsclub. De collega's van ijsclub De Poel zetten ook hun bes te beentje voor met wedstrijden aan de Nansenbaan in Goes. In Kamperland is het vandaag vanaf 14.00 uur te doen op het Bokkegat en in Colijnsplaat pakt de ijsclub uit met verlichting en koek en zo- pie. „We gaan door zolang het ijs goed is", zegt Ko Kallewaard. In Bergen op Zoom, vindt vandaag vanaf 10.00 uur een toertocht plaats op de Binnenschelde. toe. „Noord-Beveland wil de toeris- tisch-recreatieve kwaliteit van Co lijnsplaat versterken", aldus Van Waveren. „De karakteristieke stei gers horen daarbij." De steun van de provinqp heeft af gelopen week de fractievoorzitters in de Noord-Bevelandse raad over de streep getrokken. Uit vier bron nen is nu in principe genoeg geld beschikbaar om de steigers langdu rig te onderhouden: van de provin cie (32.000 euro), van watersport vereniging Noord-Beveland in Co lijnsplaat (27.000 euro), van de Co- lijnsplaatse stichting (55.000 euro) en de gemeente (70.000 euro, die eerst voor de sloop bedoeld was). Officieel moet de gemeenteraad er eind deze maand nog over beslis sen. Al het geld moet dan gegaran deerd zijn. Volgens dorpsraadvoor zitter Hoffman kan het niet meer misgaan. Hij is één en al enthou siasme. „Deze actie heeft de saam horigheid in Colijnsplaat enorm goed gedaan." J7h GOES - In de wijk Goes-Zuid moet een kunstwerk komen bij het wijk centrum De Pit. Kunstenaars die oren hebben naar dit project, kun nen een brief met cv en motivatie naar de gemeente Goes sturen. De commissie Kunst in de Open bare Ruimte (KOR) selecteert zes kunstenaars. Deze moeten schets ontwerpen maken van het kunst werk, dat in 2010 dient te worden afgeleverd. Drie ontwerpen worden tentoon gesteld aan de bewoners in het buurthuis De Pit. Bij de keuze van het schetsontwerp houdt de com missie KOR rekening met de voor keur van deze bewoners. Het onderwerp voor het kunst werk moet de sfeer en het karak ter van de wijk weergeven. Ont moeting, saamhorigheid en her kenning van de verschillende buurtbewoners staat voorop. Voor het project stelt de gemeente Goes 45.000 euro beschikbaar. Dit is een onderdeel van de beeldende buitenkunstroute. Het is de bedoe ling om ieder jaar een buitenkunst werk te plaatsen om Goes te ver fraaien. De Goese Polder was al eerder aan de beurt in dit project. goed in thuis t/m maart iedere dinsdag gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45