Zeeland PZC l» Goes ontmoedigt drugstoeristen BEVELANDEN-THOLEN 34 CALVIJN! 21 25 Meisje gewond na val van paard Beeldend kunstenaar Sela maakt glossy over Johannes Calvijn Zaterdag 10 januari 2009 Provincie geeft laatste zetje voor behoud steigers in Colijnsplaat Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Fransen en Belgen moeten bij controles zakjes wiet inleveren. door Frank Balkenende GÖES - Een ontmoedigingsbeleid moet verhinderen dat steeds meer Belgische en Franse drugstoeristen naar Goes komen. Vaker dan voor heen controleert de politie rond de twee Goese coffeeshops High Life en Aarden. Wie softdrugs op zak heeft, kan die meteen inleve ren. Het overkwam elf Belgen en twee Fransen donderdag tijdens een controle, die tussen half zes en half zeven 's avonds werd uitge voerd. De politie nam de softdrugs in beslag. Volgens het gedoogbe leid mag je namelijk wel wiet ko pen en vervolgens oproken in de coffeeshop, maar geen zakje wiet mee naar huis nemen. Dan trans porteer je softdrugs en dat is verbo den. Ook het 'over de grens breng en' van softdrugs is strafbaar. Na het inleveren van de koopwaar was voor de meeste buitenlandse drugstoeristen de kous af Twee hadden meer dan vijf gram op zak en kregen daarom een boete van honderd euro. Verder reed er een tje zonder rijbewijs (190 euro) en moest een ander nog een open staande boete (bedrag onbekend) betalen. Volgens een politiewoordvoerster heeft de gemeente Goes, ergo bur gemeester Dick van der Zaag, ver zocht vaker rond de coffeeshops te 1^ Op Goes' verzoek controleert de politie vaker rond coffeeshops, waarbij buitenlandse kopers hun wiet moeten inleveren. Dat moet het drugstoerisme ontmoedigen. controleren. Goes vreest dat er door sluiting van Checkpoint in Terneuzen en de coffeeshops in Middelburg meer drugstoeristen naar Goes komen. Dan kunnen er nog meer worden als 1 februari de gemeenten Bergen op Zoom en Roosendaal alle coffeeshops slui ten omdat ze te veel overlast zou den veroorzaken. Klanten zouden kunnen uitwijken naar Goes, al verwachten ze in coffeeshopkrin gen dat het wel zal loslopen. De laatste maanden zijn wel iets meer Belgische en Franse drugstoeristen in Goes gesignaleerd, maar tot overlast heeft dat niet geleid. On derwijl houden coffeeshophou ders zich gedeisd - ze willen liever niet in de krant - om niet de aan dacht van het Openbaar Ministe rie te trekken. Het OM heeft al en kele coffeeshops in Zeeland aange pakt. Dat is niet zo moeilijk, want de verkoop wordt gedoogd, maar de aanvoer is illegaal. Dus wordt de achterdeur wat meer in de ga ten gehouden. Burgemeester Dick van der Zaag vindt de huidige si tuatie onwerkbaar en is dan ook een verklaard voorstander van ge-, controleerde wietteelt en aanvoer. Winkcleniunim Schuucrstiof Grocc Plarkt Op verzoek van Goes controleert de politie de laatste tijd vaker bezoekers van de Goese coffeeshops High Life (foto) en Aarden. foto Willem Mieras trekking 10 januari U heeft nog tot 13.00 uur vanmiddag om een Staatslot te kopen! nisse - Een 17-jarig meisje uit Roosendaal is tijdens een paardrij les in Nisse gewond geraakt. Ze kwam tijdens de les gedeeltelijk onder haar paard terecht nadat het dier steigerde en viel. Het meisje is, met vermoedelijk een hersen schudding en een bekkenfractuur per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. De trauma helikopter werd geannuleerd. Zout Op het besneeuwde parkeerterrein bij het Temeuzense kantoorge bouw was het deze week glibberen en glijden. Werknemers die uit de auto stapten moesten halsbrekende toeren uithalen om heelhuids de in gang te bereiken. Een hachelijke si tuatie. Totdat één van de bazen van het kantoor slechts ternauwer nood kon voorkomen dat hij on- Tip? redactie@pzc.nl zacht met de klinkerbestrating ken nismaakte. Zijn secretaresse kreeg meteen de taak om degladheidsbe- strijding ter hand te namen. In de nabije supermarkt kon ze nog net een paar strooivaatjes zout op de kop tikken om de stoep te lijf te gaan. Ze nam de opdrachten van haar baas letterlijk met een korrel tje zout...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41