op tradities en kwaliteiten PIANO'S gaat Tweede Kamer in Trots Vlag /MONTÈL Nu fantastisch voordeel! De Uitzinnige zitweken ACUSTICA Krantendebat over toekomst van Zeeland il Pianospelen "Daar geniet ik iedere dag van Een advies op maat Acustica Piano's Vleugels Korte Huifakkerstraat 2 Breda Tel.: 076-5602423 www.acustica.nl Montèl vindt u op de woonboulevards van: Alkmaar, Amersfoort, Amsterdam, Apeldoorn, Beverwijk, Breda, Cruquius, Den Bosch, Den Haag, Eindhoven, Goes, Groningen, Hazerswoude, Heerenveen, Heerlen, Leiderdorp, Nijmegen, Oldenzaal, Roermond, Rotterdam, Sliedrecht, Steenwljksmoer, Utrecht, Waalwijk, Zevenaar, Zutphen en Zwolle. Kijk voor openingstijden en koopzondagen op www.montel.nl PZC Zaterdag 10 januari 2009 3 COMMENTAAR Montèl Once 2+2,5-zits in leder, van 2.499,- voor 1.999,- DESIGN B Y Exclusief en betaalbaar zitcomfort Sporters, musici, kunstenaars, ondernemers en anderen die vorig jaar in de prijzen zijn gevallen, kwamen gisteren op de nieuwjaarsreceptie van de provincie in het zonnetje te staan. foto Lex de Meester meer maatschappelijks zijn. Zorg bijvoorbeeld. De Zeeuwse zieken huiskwestie, dat zou mooi zijn. Ik zit straks dichter bij het vuur. Maar ik ga me eerst maar eens oriënteren wat ik kan doen." Waarom Trix de Roos is gevraagd als Tweede Kamerlid? „Ia, dat heb ik ze ook gevraagd, in november, toen het verzoek kwam. Ik heb er dan ook best goed over na moeten denken. Maar ja, ik draai natuur lijk al heel wat jaren mee en ik ben een echt mensenmens." De Vlissingse raad hoeft het niet zonder De Roos te stellen. Ze blijft raadslid. „Na wat er allemaal is ge beurd in Vlissingen (vorig jaar diende de SP een motie van wan trouwen in tegen het hele college; die werd aangenomen, waarna het college het veld moest ruimen, red.) kan ik het niet maken om weg te gaan. Of ik het kan volhou den, weet ik niet. De tijd zal het le ren. Ik ga veel leeswerk mee naar huis nemen, maar ik zal toch iets moeten opgeven. Dat zal dan denk ik toch wel de raad zijn." De beëdi ging is dinsdag. In het Zeeuwse krantendebat dat maandag 26 januari wordt gehou den, wordt ingegaan op de vraag: Heeft Zeeland Toekomst? De aanleiding is het dreigende ver trek van het politiekorps en de rechtspraak. De plaats van hande ling is de filmzaal van de Middel burgse Abdij, aanvang 19.30 uur. In de aanloop naar het debat volgt een aantal artikelen over dit onder werp. Vandaag: Het verleden is briljant, de toekomst helaas niet. f'Lk.) zie bijlage Spectrum Frans Sturm uit Heinkenszand, hob byist pur sang, won in 2008 het Ne derlands Kampioenschap Dahliakwe- ken met zelf veredelde dahlia's. Hij wenst 'Zeeuwen alle goeds in deze moeilijke economische tijden'. Minicamping De Bokkesprong uit Vrouwenpolder is door de Vekabo uitgeroepen tot beste minicamping van Zeeland. Eigenaresse Jacqueline Koolhaas ziet de uitnodiging van de provincie als een extra waardering. Zeeuws-Vlaanderen heeft een vlag. Met wat rode en blauwe golfjes en met een leeuw op een groot geel vlak. Die vlag doet denken aan de Vlaamse separatisten. Dat is blijkbaar geen probleem. Het dundoek gaat vlot over de toonbank. Dat is mooi, want een beetje trots op de eigen streek kan best. Inclusief vlag. In Middelburg, aan de overkant, is minder waardering. Het provinciebestuurder houdt de regio's graag bijeen en zit dus niet te wachten op een al te overdreven profilering. Commissaris van de koningin Karla Peijs bevestigde dit gisteren in haar nieuwjaarsreceptie. Daarmee heeft deze kleine kwestie wel voldoende aandacht gekregen. Want iedereen kan gerust zijn. Zeeuws-Vlamingen kennen de grenzen van dit soort symboliek. In hun volkslied staat al sinds 1917 dat:de Nederlandsche vlag zal wapperen van de toren tot op den jongsten dag. Heeft Zeeland toekomst? Het krantendebat is maandagavond 26 januari in de filmzaal van de Middelburgse Abdij. Aanvang 19.30 u. Aanmelden: debat@pzc.nl Op het Nederlands kampioenschap Bellydance behaalden Majidah (Marjan Taal, links) uit Middelburg en Neswa (Sandy Koekkoek, rechts) uit Kapelle de eerste plaats in de categorie Duo Female Adults. Het duo hoopt door de prijs meer bekendheid te geven aan buikdansen als sport. Majidah is afgelo pen jaar begonnen met het geven van lessen in Vlissingen en Middelburg. foto Lex de Meester De Ruige Anjer 2008 van de vereni ging voor veldbiologie KNNV viel na- tuurtekenaar Adri Karman uit Co- lijnsplaat vorig jaar ten deel. Zijn wens: 'Naast aandacht voor econo mie ook aandacht voor natuur'. Een perfect gefokte zijdehoender bezorgde Martha van Dam uit Sir- jansland in Brugge de Europese ti tel. Ze wenst 'iedereen een veilig en respectvol jaar toe voor mens en dier'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3