Ludo Eijsackers geniet als iemand goed keept Johnny Hoogerland staat te trappelen 38 Zaterdag 10 januari 2009 pzc Z Keeperstrainer voelt zich meer dan thuis bij HW'24. door Peter van Kouteren HULST - Hij staat bekend als een Pietje Precies, houdt van discipline en behoort al vijftien jaar tot de technische staf van HW'24. Keeperstrainer Ludo Eijsackers (55), voor ingewijden 'de sluwe', bekent te hebben getwijfeld toen hij destijds door de club uit Hulst werd benaderd. Inmiddels voelt hij zich er als geen ander thuis. Ludo Eijsackers volgde de trainers- cursus bij Frans Hoek en ging in die tijd geregeld kijken bij Terneu- zen en Hoek. Hij zegt veel te heb ben opgestoken van de trainings- vormen van Ruud Koopman en Willy Nieuwelink en vond als keeperstrainer zijn eigen draai. In middels is Eijsackers een constante factor binnen een vereniging met een nogal kritische achterban. Hij werkte jarenlang met [ean-Pierre de Keijzer. Sinds enkele jaren is Tim Siersema eerste keus en traint hij meerdere doelverdedigers. „Ik werk met vier jonge gasten en probeer vooral veel op techniek te trainen", vertelt hij. „Elke training zitten er voorzetten van de zijkant bij. Dat vind ik heel belangrijk. Tsja, als de ploeg verliest en de keeper heeft een paar knullige doelpunten tegen gekregen, dan krijg ik dat natuurlijk ook te ho ren. Zo van: het keepertje was niet best Ludo. Of ik het me aantrek? Ach, je kunt het niet meer recht trekken. Mensen hebben 's zon dags dikwijls een oordeel, soms heel onredelijk. Dan denk ik: kom doordeweeks eerst eens naar de training kijken, dan weet je welke arbeid er is verricht. Als dat er 's zondags niet uitkomt, mag je daar niemand op afrekenen." Voor de goede orde: Eijsackers is meer dan tevreden over de presta ties van zijn keepers. „We hebben aan het begin van het seizoen te maken gehad met veel blessures en spelers die niet in vorm waren. Tim Siersema traint heel anders dan Pierre de Keijzer, maar is de laatste weken supergoed in vorm. Hij durft zich te laten horen aan de spelers. Ja, ik kan ervan genie ten als iemand goed heeft gekeept. 'Ik houd van discipline. Thuis, op mijn werk en op de voetbal' Dan stap ik er na de wedstrijd ge lijk op af en strijk ik hem over zijn bolletje. Daarna geef ik alle spelers een hand." Eijsackers werd acht jaar geleden door de toenmalige oefenmeester John de Frel als begeleider nauwer bij het eerste elftal betrokken en vervult sindsdien nog meer een rol als rechterhand van de trainer. „Dinsdags geef ik puur keeperstrai ning. Vrijdags zet ik de keepers warm, tot ze aansluiten bij de groep. Als het nodig is, blijf ik om attributen voor de trainer weg te zetten. Ik zet voor de training ook alles klaar en zorg dat de ballen op gepompt zijn. Die staan natuurlijk altijd te hard of te zacht. Maar na de training hebben spelers bij toer beurt een taak. Ja, ze zijn wel ge makkelijk, die jonge gasten. Het is wel eens frustrerend als je drie keer iets moet vragen, want dat zullen ze aan mij nooit hoeven doen. Ik houd van discipline. Thuis, op mijn werk en op de voet bal. Als ik 's zondags het sportpark in Hulst op kom, is mijn computer tje ingesteld. Ik ben er op mijn ma nier mee bezig en dan moeten ze me niet te veel voor de voeten lo pen. Ik trap zelf heel gedreven de keeper in. Dat laat ik niet over aan iemand die op de bank zit. Die is gefrustreerd en wil alleen maar dat net laten trillen." „HW'24 is een mooie vereni ging", stelt hij vast. „Toen ik vijf tien jaar geleden werd benaderd, heb ik er niet echt van wakker gele gen, maar wel even getwijfeld. Ik kom zelf uit Lamswaarde en heb altijd bij SDO gevoetbald. Hulst is toch een heel andere mentaliteit. Het is een dub met pieken en da len en als er talentjes lopen, wor den ze weggehaald. Als het geld lonkt, zijn ze weg. Dat is natuur lijk jammer, want de besten wor den gehaald. Ik heb verschillende jaren in de tweede klasse mogen meemaken. Dat is voor onze ploeg een mooie klasse met veel voetbal lende ploegen. Daar moeten wij het toch van hebben." FC Utrecht speelt nu tegen Westerlo vussingen - FC Utrecht speelt van middag niet tegen Cercle Brugge. De tegenstander uit België kampt met zieken en geblesseerde spe lers. De plaats van Cercle Brugge wordt nu ingenomen door Westerlo, de dub van trainer Jan Ceulemans. De wedstrijd op het kunstgras van sportpark Bonedijke in Vlissingen begint om 15.00 uur. Thoolse selectie in Roosendaal tegen RBC MIDDELBURG - De Thoolse voetbal selectie komt vandaag toch in ac tie. De ploeg speelt vanmiddag in Roosendaal op sportpark Vierhoe- ven in Roosendaal tegen RBC. De wedstrijd begint om 13.30 uur. Aanvankelijk was de wedstrijd af gelast, omdat er op het kunstgras van MOO'17 in Bergen op Zoom niet gespeeld kon worden. Constancia op schot voor Jong'Zeeland vlissingen - Jong Zeeland heeft Jong Lokeren gisteravond in een oefenduel de les gelezen. De voet balploeg won in Vlissingen met 7-2. De gevierde man was Jona than Constancia. De aanvaller van Terneuzen nam vijf van de zeven treffers voor zijn rekening. De an dere twee doelpunten kwamen op naam van Houssein Bouzambou. Zeeuwse wielerprof mikt op Vlaamse voorjaarsklassiekers. door René van Stee GEERTRUIDENBERG - Fietsen, fietsen en nog eens fietsen. Johnny Hoo gerland krijgt er geen genoeg van. De kersverse profrenner uit Yerse- ke zou het liefst gisteren al aan het nieuwe seizoen zijn begonnen. Hij is blij en trots dat hij bij de nieuwe wielerformatie Vacansoleil de kans krijgt om te laten zien wat hij waard is. „Ik hoop vriend en vijand te verbazen", zei hij giste ren bij de presentatie van zijn ploeg in Geertruidenberg. Stekelig klonken die woorden niet, maar Hoogerland beseft maar al te goed dat zijn criticasters op de loer liggen, de mensen die nog altijd betwijfelen of hij met name na zijn mislukte profavontuur in 2006 bij het Belgische Jartazi se rieus met zijn sport kan omgaan. „Die tijd heb ik inderdaad gehad, maar het ligt nu heel anders. Dat heb ik de laatste twee jaar wel be wezen. Ik wil het er ook niet meer over hebben. Ik was toen te jong en nog niet toe aan een profbe- staan." Dat Hoogerland als enige profren ner van Zeeuwse origine veel ogen op zich weet gericht, vindt hij al leen maar prettig. „Ik reed laatst mee in een groepje met Cees Bal. Die mannen vroegen me nog net Johnny Hoogerland niet het hemd van mijn lijf Die be langstelling was oprecht en dat vond ik mooi." Bij Vacansoleil maakt Hoogerland deel uit van een mix van getalen teerde en ervaren Nederlanders en renners uit andere landen. Ploeglei der en ex-prof Michel Cornelisse typeert zijn formatie als ambitieus en temperamentvol. „Johnny past precies in dit plaatje. Het is een groot talent en ook geen watje. In dat opzicht herken ik veel van me zelf in hem", aldus Cornelisse. Als eliterenner zonder contract be haalde Hoogerland vorig jaar ze ventien zeges, waaronder de GP Wanzele, de Ronde van Limburg en de Ronde van Midden-Brabant. Er waren topklasseringen in onder meer Olympia's Tour en de Ronde van Bretagne. Die prestaties ble ven niet onopgemerkt. Vacansoleil - dat beschikt over de Pro Conti nentale status, één treetje onder het hoogste niveau van de Pro Tour - hapte in de persoon van manager en oprichter Daan Luijkx toe. Net als de andere renners zal Hoo gerland zich meteen moeten bewij zen. Want binnen drie jaar wil zijn nieuwe werkgever aanhaken bij de absolute top. Inmiddels heeft Hoogerland er sinds novem ber vorig jaar 6200 trainingskilom eters op zitten. Vanaf volgende week is er een veertiendaagse trai ningsstage in Benidorm, waar hij in december ook al een maand ver bleef. „Ik heb heel veel kracht- en duur- training gedaan. Aan alles is te merken dat ik sterker ben dan vo rig jaar. Het valt me ook helemaal a niet zwaar. Het is eerder zo dat ik moet oppassen dat ik niet te veel doe." Vacansoleil doet volgende maand mee aan de meerdaagse rittenkoer sen Ster van Bessèges, de Ruta del Sol, de Ronde van de Middelland se Zee en de Ronde van de Algar- ve. Daarvan rijdt Hoogerland er vermoedelijk twee. Daarnaast fo cust hij zich op de Belgisch voor- jaarkoersen zoals de Ronde van Vlaanderen, de Omloop Het Volk en de Waalse Pijl. Als junior won Tweede profavontuur De 25-jarige Johnny Hooger land heeft al een profavontuur achter de rug. Hij reed in 2006 bij de Belgische formatie Jarta zi. Eerder maakte hij deel uit van de juniorenselectie van Ra bobank en de opleidingsploeg van Quick Step. De renners van Vacansoleil ko men uit acht landen. Dit zijn Johnny Hoogerland, Aart Vier houten, Arnaud van Groen, Bobbie Traksel, Gerben Löwik, Jens Mouris, Lieuwe Westra, Matthé Pronk, Reinier Honig, Thijs van Amerongen, Wouter Mol, Wout Poels (Nederland), Baden Cooke (Australië), Björn Leukemans, Frederik Veuche- len, Wim de Vocht (België), Borut Bozic (Slovenië), Cle ment Lhotellerie (Frankrijk), Marco Marcato, Matteo Carra ra (Italië), Martin Mortensen (Denemarken), Sergey Lagutin (Oezbekistan). Naast Michel Cornelisse is ook Hilaire Van der Schueren aan getrokken als ploegleider van Vacansoleil. de Yersekenaar al eens de Ronde van Vlaanderen. Daarvan durft hij nu niet eens te dromen. „Maar een keer meedoen om de ereplaatsen, dat zou heel mooi zijn." Ludo Eijsackers, die ook wel 'de sluwe' wordt genoemd, voelt zich thuis in Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 36