Zeeland borduurt voort PZC Trix de Roos WÊÊÊÊIÈÊÊSÊIÊÊÊIÊÊÊÊËÊÊÊ De krant 5 weken voor 15 euro! töbe 2 I Zaterdag 10 januari 2009 PZC COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5769 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4651 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl MAIKEL HARTE De Beckhams noemden hun zoon Brooklyn omdat ze er in New York achter kwamen dat hij op komst was, Paris Hilton zou haar voornaam te danken hebben aan het feit dat ze in de Franse hoofdstad is verwekt en een Vlissings echtpaar kreeg de kans om hun zoon naar een wel heel bijzondere geboorteplek te noemen: A58. Ze deden het niet, het werd Rishano. Zijn geboorte wordt nu volop gebruikt als argument tegen de concentratie van bevallingszorg in Goes. Of dat terecht is, is maar de vraag. In de redenering van ziekenhuisdirecteur Simons dat als deze vrouw in Westkapelle gewoond had, ze ook te laat was geweest in het ziekenhuis van Vlissingen, zit natuurlijk in k„ir -1a wat in- Ditwas volgens mij wel Ik begon half slapend eenhdesneUebev«,ing ^aar een discussie dat vliezen braken, tien minuten la ter zat ze in de auto en nog voor water niet kan breken Goes was de kleine Rishano er al. Ik heb maar één ervaring en dat duurde toch langer. Om één uur 's nachts maakte mijn vrouw me wakker, omdat haar water was gebroken. Ik ben half slapend nog een discussie begonnen dat water niet kan breken, maar mijn vrouw wist me te overtuigen het zieken huis te bellen. Ook daar zeiden ze kom maar, alleen duurde het vervolgens nog zes uur voordat mijn dochter ter wereld kwam. Die zes uur leken voor mij wel eeuwen en nog was de meest gehoorde reactie dat het een snelle bevalling was. Als zes uur snel is dan, dan zijn de twintig minuten van Rishano exceptioneel snel. Wat je het ziekenhuis kan verwijten is dat ze geen ambulance hebben gestuurd, maar verder is dit vooral een uitzonderlijke situatie. Laten we daarom koesteren dat er na al die betreurde verkeersongevallen nu tenminste een blijde boodschap vanaf de Zeeuwse wegen is melden. Staat er al een ooievaar in de berm? Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Het relatiegeschenk 2009 van de provincie sluit mooi aan bij het Jaar van de Tradities. Een borduurdoosje dat verbindingen legt tussen vertrouwde beelden en vernieuwing. Zeeland moet vernieu wen om te behouden wat er nu is. Commissa ris van de koningin Kar- la Peijs hield de honderden bezoe kers van de nieuwjaarsreceptie van de provincie deze boodschap gisteren voor. Die vernieuwing is nodig, of het nu gaat om de zieken huiszorg, de rechtbank, de politie, de voorzieningen in kleine ker nen, de cultuur of de natuur. Peijs: „We moeten daar met z'n allen voor staan." Ze ging ook in op de deze week ge presenteerde Zeeuws-Vlaamse vlag. „We hopen dat die niet is be doeld als miskenning van de een heid waar we dit moment in Zee land zo'n dringende behoefte aan hebben. Zeeuws-Vlaanderen is de andere kant van de Zeeuwse me daille. Samen zijn we sterk, zonder elkaar zijn we klaar voor overna me." Peijs verzekerde dat mensen graag in Zeeland willen komen wonen. Een voorwaarde voor vestiging is vaak dat ook de partner een baan moet zien te vinden. Er zijn idee- en om een bestaand bedrijvennet werk, opgezet voor de bundeling van bijscholing, in te zetten voor het vinden van partnerbanen. De provincie denkt - voor de ver dere toekomst - aan een speciaal vervoerssysteem voor containers. De zogenaamde containermover is een goot, waarover onbemande voertuigen met een vaste snelheid containers vervoeren. Het systeem voorziet in cirkelvormige wissel plaatsen, waar containers zonder dat het vervoerssysteem stilstaat op vrachtwagens kunnen worden gezet. Een voorbeeld volgens Peijs van de manier waarop in Zeeland van uit tradities nieuwe ideeën wor den ontwikkeld. Het relatiege schenk voor dit jaar (een doos met traditionele borduurpatronen en sterke symbolen van Zeeland) is naar haar mening daarom zeer op zijn plaats: voortborduren op de tradities en kwaliteiten die Zee land rijk is. Owww.pzc.nl: namen van Bijzonde re Zeeuwen Jennifer Gielisse uit Eede fokt al 35 jaar bijzondere rashonden. Ze won in tussen 53 Europese en wereldtitels, vooral met Mexicaanse naakthonden, maar ook met Italiaanse windhonden en basenji. Basenji zijn een paar deci meter hoge, oorspronkelijk uit Afrika afkomstige, jachthondjes die niet blaf fen, maar zich af en toe huilend laten horen. Gielisse wenst alle Zeeuwen in 2009 een 'prachtig, maar vooral gezond' jaar toe. foto Peter Nicolai Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NAJ4) een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatsté 3 maanden geen proef gehad) (P5). Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook' 088-013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaal zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In hel colofon treft u nadere informatie Waarom zelf zoeken? Wij doen het voor u! Bezoek nu één van de 220 Globe Reisburo's en onze reisadviseurs vinden voor u de perfecte vakantie tegen de scherpste prijs. Kom meteen naar Globe voor: o de hoogste vroegboekkortingen o het meest complete aanbod o altijd de beste prijs o verlengde openingstijden in januari en februari gaat nét even verder 0900-8482 www.globereisburo.nl Vlissings raadslid (SP) wil raadswerk naast Kamerwerk doen. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - 'SP-moeder' van Vlis singen, Truc de koos, gaat de Twee de Kamer in. Zij is opvolger van Nathalie de Rooij, die stopt om pri- vé-redenen. De Vlissingse belandt daarmee op de vijftiende plek. De Rooij hield zich vooral bezig met onderwijs, maar dat zal De Roos niet doen. „Het zal toch iets

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2