Weer 25 mille voor Scheldepop Sluis dupe van forse kortingen Overlast van zwarte rat in Sluis Europees aanpakken Aanvaring doorkruist oefening Stormloop op schaatsen Jurry Terneuzen b.v. tl i PZC Zaterdag 10 januari 2009 j 2 7 Organisatie wil dit jaar driedaags muziek festival houden. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van Terneuzen willen het muziekfestival Scheldepop ook dit jaar een subsidie van 25.000 euro geven. De organiserende stichting heeft 50.000 euro gevraagd, maar met de helft kan de begroting vol gens het college sluitend worden gemaakt. Afgelopen juli werd het tweedaags festival voor het eerst gehouden. door Frank Gijsel sluis - Ondernemers en klanten in de stad Sluis zijn de dupe van de bezuinigingen van het gemeen tebestuur. Dat vindt voorzitter Sancho Jan sen van de middenstandsvereni ging van Sluis die zich grote zor gen maakt over het behoud van het voorzieningenniveau. De be zuinigingen leiden tot gedwongen, aangepaste openingstijden van het VW-kantoor. lansen riep tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de middenstandsvereniging de ge meentebestuurders op te investe ren in continuïteit van het VW. Hij vreest ook dat het korten van verenigingen er toe zal leiden dat er nog meer een beroep zal wor den gedaan op de middenstand om de begroting dekkend te krij gen. „Als we met zijn allen te veel aan de koe melken blijft er niets meer over om kaas van te maken", meldde de voorzitter. Hij had ook geen goed woord over voor het in stellen van een huurprijs voor het gebruik van de raadzaal van het belfort. „Als je zestig euro per uur durft te vragen voor de ontvangst van Sinterklaas en weet dat alle ca deaus worden betaald door de middenstand dan zeggen we stop, tot hier en niet verder." De kaartverkoop bleef achter bij de verwachte aantallen bezoekers, waardoor er een behoorlijk verlies was. Over het gehele weekend trok het evenement ongeveer 6.000 bezoekers, waarvan 2.500 be talende bezoekers en 3.500 gasten. Het tekort is aangevuld met privé- gelden van het bestuur Ook de ga rantiesubsidie van 25 mille van de gemeente moet volledig worden aangesproken. De organisatie is van mening dat het evenement tijd nodig heeft om te aarden. Mede gelet op de po sitieve reacties van sponsors, vrij willigers en bezoekers wordt de ko mende jaren dan ook een stijgend bezoekersaantal verwacht en hoopt het evenement uit de rode cijfers te komen. Volgens de organi satie draait een festival doorgaans het eerste jaar met verlies, speelt men het tweede jaar quitte en kan er vanaf het derde jaar winst wor den geboekt. De organisatie voert dit jaar een aantal verbeterpunten door.. Het WW| Burgemeester en wethouders van Terneuzen willen ook voor de tweede editie van Scheidepop een garantiesubsidie van 25.000 euro beschikbaar stellen. aantal podia wordt teruggebracht van vijf naar drie en men gaat nog meer aandacht besteden aan de programmering, faciliteiten en theater. Tevens zijn er ideeën om een camping op te zetten en komt er een derde festivaldag. Naast de podiumprogrammering komen er meer soorten vermaak zoals een festivalkermis en een festival- markt. Kinderen tot en met 12 jaar krijgen gratis toegang en het kin derdorp wordt verder uitgebreid. Ook het cateringassortiment wordt uitgebreid. Het is nog niet bekend op welke locatie Schelde pop dit jaar wordt gehouden. De organisatie wil het evenement- laten uitgroeien tot een festival met 10.000 bezoekers per dag. Om dit groeiscenario (mede) mogelijk te maken stellen B en W de ge meenteraad voor nogmaals een ga rantiesubsidie van 25.000 euro ter beschikking te stellen. Het college vindt dat de organisatie van Schel depop op 'alle aspecten op een pro fessionele wijze' is opgepakt. „De redenen voor het beperkte succes wat betreft bezoekersaantallen zijn divers en zijn naar onze mening eerder te wijten aan externe om standigheden en niet direct aan de organisatie zelf." TERNEUZEN - Dit weekend is er goed weer voor speld. Droog, zon en het blijft vriezen. Ideaal om te gaan schaatsen dus. Maar wie nog geen schaat sen gekocht heeft, komt misschien bedrogen uit. De afgelopen tijd is er een heuse stormloop op schaatsen in Zeeland ontstaan. „De schaatsen zijn niet aan te slepen!, vertellen medewerkers van winkels waar schaatsen worden verkocht. Bij het vele schaatsen horen jammer genoeg ook on gelukken. In de Zeeuwse ziekenhuizen merken ze dit goed. Het is wat drukker op de eerste hulp de afgelopen dagen. foto Ruben Oreel Sluis onderzoekt kansen met Belgische buurgemeenten. door Frank van Cooten sluis - Sluis onderzoekt samen met de Belgische buurgemeenten mogelijkheden om ongedierte te bestrijden. Het gaat dan met name om de grensoverschrijdende be- strijding"van exoten zoals de zwar te rat. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Sluis antwoorden dit op eerder ge stelde vragen van Gemeentebelan gen. Deze raadsfractie vraagt aan dacht voor de rattenbestrijding in het buitengebied. Sluis kaartte de problematiek aan in het laatst ge houden overleg met de gemeente secretarissen van de Vlaamse buur gemeenten. Die wisten niet of de overlast ook in België speelt, maar wilden wel afspreken samen te on derzoeken of een gezamenlijk pro ject mogelijk is. De bruine rat blijft buiten bestrijdingsmaatrege len omdat die rat inheems is. De dB terneuzen - De grootschalige ram penoefening, donderdagavond- en nacht, is ruim een uur stilgelegd wegens een echt incident in de Terneuzense buitenhaven. Een schip geladen met zand kwam de sluis uitvaren en zag - in dichte mist - de bunkerboot Avontuur die ter plekke lag over het oog. Het anker van het zandschip sloeg een gat in de Avontuur. Gevreesd werd voor een olielek. Voor de zeker heid werd rond de bunkerboot een oliescherm gelegd. Duikers hebben de schade opgenomen. Die viêl mee. De oefening zelf be- bestrijding van inheemse soorten moet door de bewoners van het buitengebied zelf aangepakt wor den. De zwarte rat is veel moeilijker te bestrijden, omdat deze blijkbaar intelligenter is dan zijn bruine soortgenoot. Bovendien is de zwar te rat veel vruchtbaarder, wat de noodzaak voor bestrijding nog meer aantoont. Sluis vroeg ook aandacht voor de rattenbestrijding binnen de Vereniging Zeeuwse Ge meenten (VZG). Er zijn al enkele gemeenten die samenwerken op dit gebied zoals Goes, Kapelle, Borssele en Noord-Beveland. Sluis licht bewoners in het buitenge bied wel voor over de bestrijding van ratten. trof een rollenspel met een ont snapte gaswolk die Terneuzen be dreigde als leitmotief Er waren 150 hulpverleners bij de oefening betrokken. Volgens burgemeester ]an Lonink van Terneuzen verliep alles goed, maar 'waren er zeker verbeterpunten te vinden.' projektinrichting, kantoormeubilair Mr. F.J. Haarmanweg 46, 4538 AS Terneuzen Tel. (0115)69 59 51 Fax (0115)69 59 53 Homepage www.jurry.nl E-mail info@jurry.nl y tin I M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29