Zelzate in trek voor educatie volwassenen 'Bunkers passen Datensn jeregio Eenjlink korreltje zout Dow-personeel nog geruime tijd in onzekerheid over reorganisatie 22 j Zaterdag 10 januari 2009 PZC Vandaag toertocht op Molenkreek Westdorpe westdorpe - IJsclub de Rietbos houdt vandaag een schaatstoer- tocht op de Molenkreek in West dorpe. Deelnemers kunnen kiezen uit afstanden van 5, 10 en 25 kilo meter. Inschrijven kan ter plaatse en meedoen kost een euro. Schaat sers kunnen vanmiddag vanaf 13.00 uur vertrekken. ADVERTENTIE VAN DE DAG Sportieve vrouw, 47, 1.58, 2 kinderen. Zkt lieve, betrouwbare, niet rok. man om samen leuke dingen me te doen. Hobby's wandelen, fietsen, genieten van de natuur en lekker gezelligheid. 0900-0401117 Postbus; 100658 (€0 80 p/ni) Zie de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl I Deelnemers moeten 18 jaar zijn of ouder. Mocht ie hulp nodig hebben bel 0900-0400038 of email naar dateninjeregio ukcustomersupport.com. Toertochten bij Hoek vandaag en morgen hoek - IJscomité Wel Gebogen Niet Gebroken in Hoek houdt van daag en morgen toertochten op de ie kreek. Inschrijven kan van 13.00 to 14.00 uur en kost twee euro. Volwassenen moeten vijf keer naar het Sluisje op en neer schaat sen en de jeugd twee keer. Van avond is er vanaf 19.00 uur disco op het ijs en als de vorst aanhoudt wordt maandagavond een lam- pionnenoptocht op het ijs gehou den. Aanvang 18.30 uur. Zender XFM uit de lucht in Zeeland terneuzen - De in Zeeland vooral door jongeren veel beluisterde zen der XFM zendt vanaf deze maand niet meer uit in Zeeland. De eige naar waarvan de Zeeuwse FM-fre- quenties werden gehuurd heeft het contract opgezegd. XFM zegt die beslissing te betreuren. XFM kan in Zeeland nog wel beluisterd worden via de XFM livestream en via mobiele diensten als de Tun-in ofNokia Internetradio. 'Monstrueuze huizen verpesten het monumentale karakter van middeleeuws Sint Anna ter Muiden' Prijs en kwaliteit cursussen zorgen voor vlucht over de grens. door Conny van Gremberghe zelzate - Het centrum voor vol wassenenonderwijs KISP in Zelza te trekt steeds meer Nederlandse cursisten. Van de 624 cursisten op de opleidingen van het insitituut in de grensplaats hebben er 196 de Nederlandse nationaliteit. Voor de komende jaren verwacht Ilse Cie- ters van KISP een gestage groei van het Nederlandse cursistenbe stand. Volgens bestuurssecretaris Jan Meeusen van het Regionaal Oplei dingencentrum Westerschelde is de trek naar Vlaanderen voor on derwijs geen nieuw fenomeen. „Het kunstonderwijs in Vlaande ren trok altijd al veel mensen uit Zeeuws-Vlaanderen. Dat nu ook wat meer mensen in Zelzate en an dere plaatsen taalcursussen volgen W* ROC Westerschelde heeft weinig last van de concurrentie van Vlaamse onderwijsinstellingen. Het avo in Terneuzen is meer tweede kans-onderwijs. valt te begrijpen. De - noem ik ze maar - vakantiecursussen zijn kwa litatief goed en goedkoop. Aan die prijsstelling kunnen wij in Neder land nooit tippen. Het gevolg is dat onze algemeen vormende op leidingen zich veel meer ontwik keld hebben tot het echte tweede kansonderwijs en dat niet meer zo vaak als vroeger mensen zich in schrijven voor slechts één taal op bijvoorbeeld Havo-niveau", zegt Meeusen. Volgens Ilse Cieters ko men de Zeeuws-Vlamingen spon taan de grens over. „In Nederland werven hebben we nog amper ge daan. Een keer een foldertje in de grensplaatsen. Zouden we nadruk kelijk op zoek gaan naar cursisten, dan groeit het altijd Nederlandse cursisten wellicht nog sneller." De Nederlandse toestroom beperkt zich overigens niet tot taalleergan gen. Ook computer- en kookcur sussen zijn erg in trek. „Wel zo erg dat we voor de computercursussen een heleboel qwerty-toetsenbor- den hebben mo'eten aanschaffen." Opmerkelijk is overigens dat KISP in hét Meetjesland beduidend min der Zeeuws-Vlamingen trekt. „Daar gaat het hooguit om een handvol cursisten", aldus Cieters. Tip? redactie@pzc.nl Op het besneeuwde parkeerterrein bij het Terneuzense kantoorge bouw was het deze week glibberen en glijden. Werknemers die uit de auto stapten moesten halsbrekende toeren uithalen om heelhuids de in gang te bereiken. Een hachelijke si tuatie. Totdat één van de bazen van het kantoor slechts ternauwer nood kon voorkomen dat hij on zacht met de klinkerbestrating ken nismaakte. Zijn secretaresse kreeg meteen de taak om de gladheidsbe- strijding ter hand te namen. In de nabije supermarkt kon ze nog net een paar strooivaatjes zout op de kop tikken om de stoep te lijf te gaan. Ze nam de opdrachten van haar baas letterlijk met een korrel tje zout... Ipgf ipPSPillI De twee nieuwe woningen (in de verte) in de Havenstraat passen volgens bewoners niet in het historisch stadsgezicht. Tel 0115-686100 Locaties: Axel Hulst Zuiddorpe Terneuzen Schoondljke Philippine door Conny van Gremberghe terneuzen - De leiding van Dow-Terneuzen en de onderne mingsraad hebben zeker nog een week nodig om te onderhandelen over het plaatselijke reorganisatie pakket. Dow kondigde begin de cember een wereldwijde reorgani satie aan die moest resulteren in een mondiale personeelsreductie van tien procent (circa 5000 ba nen) en de sluiting van twintig fa brieken. In Terneuzen zijn inmid dels drie fabrieken gesloten en heeft Dow voorlopig geen werk meer voor honderden medewer kers van onderaannemers. Hoe veel Dow-medewerkers het veld moeten ruimen in Terneuzen is nog niet bekend. Dowtopman Ger ard van Harten had gisteren ook geen zin om aantallen te noemen. „We proberen in overleg met de OR zaken zo goed mogelijk te rege len. Het is echter een zeer com plexe operatie waarbij de gevolgen voor medewerkers zoveel mogelijk willen beperken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24