PZC 'Samenwerking onderwijs moet' ZONDAG GEOPEND Brugman i ca s 25 21 27 Dialectverhalen en snert trekken volle zaal in Biervliet Minister Klink bij Zorgsaam Hulst maakt ernst met controle op reclame op straat in centrum College Terneuzen wil weer 25.000 euro geven aan Scheldepop Zaterdag 10 januari 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Oproep van directeur Open Basis aan alle schoolbesturen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De verschillende schoolbesturen in Zeeuws-Vlaan- deren moeten hun eigen belangen overboord zetten en met elkaar gaan samenwerken. Algemeen di recteur Gerard Langeraert van scholenkoepel Open Basis betoog de dat gisteren tijdens de nieuw jaarsreceptie van zijn organisatie. „De opdracht voor passend onder wijs zal in een kleine regio als Zeeuws-Vlaanderen nooit van de grond komen als de schoolbestu ren elkaar niet vinden. We zullen dan onderdeel worden van" een centraal Zeeuws punt dat ergens vanuit Middelburg of Goes zal zeg gen hoe wij in Zeeuws-Vlaande ren ons onderwijs moeten inrich ten", voorspelt Langeraert. „Dat zou het grootse verlies zijn dat on ze regio zou mèemaken." Het ant woord op een dalend leerlingen aantal de komende jaren is vol gens Langeraert voor schoolbestu ren niet or veel mogelijk markt aandeel te behouden. Alleen door elkaar te zoeken kan volgens hem het onderwijs behouden blijven voor alle kernen. Een gezamenlij ke ontwikkeling van de school, zonder speciaal naambord als openbaar, protestants christelijk, rooms katholiek of islamitisch er- voor. In de komende periode zal die opdracht volgens Langeraert De schoolbesturen in Zeeuws- Vlaanderen moeten samenwer ken om onderwijs in alle kernen te behouden, zegt directeur Ger ard Langeraert van Open Basis. vragen om durf en moed. „Open Basis durft dat met haar mensen aan." Open Basis gaat zijn expertisecen trum uitbreiden tot een zelfstandi ge organisatie met logopedie, dyslexie behandeling, fysio en maatschappelijk werk en opvoed kundig bureau. „Onze conciërge- groep kan uitgroeien van een op af roep benaderbaar onderwijs klus bedrijf tot een zelfstandig aanne mersbedrijf voor het onderwijs. Kinderopvang, pèuterspeelzalen en buitenschoolse opvang wil open Basis verder integreren in een stichting die door onderwijs wordt geleid, „uiteraard zullen we al die bovengenoemde zaken als organisatie niet alleen aankun nen", benadrukte Langeraert nog eens het belang van samenwer- king. De OpenBasisschaal gaat dit jaar naar het team van de Zuidland- school. Dit omdat ze ondanks zeer moeilijke omstandigheden tijdens de verbouw van de school tot bre de school het onderwijs hebben kunnen laten doorgaan. Daarbij moesten ze kou, geluidsoverlast en ongemakken voor lief nemen. trekking 10 januari U heeft nog tot 13.00 uur vanmiddag om een Staatslot te kopen! Staatsloterij BIERVLIET - Dialectverhalen en eigengemaakte snert zorgden gistermiddag en -avond in het Biervlietse dorpshuis voor een volle zaal. De achtste uitgave van de Wintervisite was vorige week al uitverkocht. Er kwam zelfs een busje met belangstel lenden vanuit Schouwen-Duiveland. Die hadden vorig jaar al gereserveerd. De vrijwilligers van de activiteitencommissie van het dorpshuis moesten gisteren heel wat passen en meten met tafels en stoelen om iedereen een plaatsje te geven. Pol van de Vijver, Anita Tournois, Leen de jonge en Jan Hamelink vertelden herkenbare verhalen. Rien Marijs toonde een diashow vol Zeeuws-Vlaamse natuur beelden en voorzag ze in dialect van commentaar. Tussen de bedrijven ging er dertig liter eigengemaakte erwtensoep door heen. De luisteraars kregen ook nog koffie met wat lekkers. foto Camile Schelstraete www.brugman.nl van 12.00 tot 18.00 uur Hulst' Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 SINDS 1971 i KEUKENS BADKAMERS I -TERNEUZEN - Minister Ab Klink van Volksgezondheid brengt van daag, zaterdag, een werkbezoek aan streekziekenhuis De Honte in Terneuzen. De bewindsman laat zich bijpraten door de leiding van Zorgsaam over de specifieke pro blemen van een ziekenhuisorgani satie in een groot, maar dunbe volkt gebied. Verder wil Klink meer aan de weet komen over de samenwerking met Belgische zie kenhuizen. Ook spreekt de minis ter met'het personeel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23