Uniformiteit in advertenties Zeeland is helemaal schaatsgek Bevallen in auto en rokken maken emoties los bhbbzhhhhhhhhhb PZC Zaterdag 10 januari 2009 15 De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Park Veldzigt35, Postbus 91 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118-434005 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet; www.pzc.nl EVEN Zeeland is nu ook een schaatspro- vincie. Keken Zeeuwse schaatslief hebbers vroeger lonkend naar de bevroren plassen en meren in Bra bant of Friesland, nu hebben we die zelf Veel landbouwgrond is in de loop der jaren onder water ge zet en omgetoverd in nat natuurge bied. Niet altijd werden de plan nen lovend ontvangen door de plaatselijke bevolking. Er werd ge mopperd: we kunnen het zo gek niet bedenken of er wordt weer een kikkerpoel aangelegd. 'Wat is er mis met een mooi natuurlijk sui kerbietenveld?' De mopperaars houden zich nu stil, want het is toch mooi om win terse tochten te maken in het rijke natuurgebied dat in de andere jaar getijden afgesloten is voor bezoe kers? Van huis wordt een trapje meegenomen en een stuk vloerbe dekking om veilig over het prikkel draad te stappen en om een stukje te klunen. De nieuwe natuurgebieden kosten niet alleen maar ruimte, zijn niet alleen maar nuttig om water op te vangen bij hevige regenval, maar geven ook iets terug. Schaatsen. Naast de A58 bij het bedrijventer rein in Goes wordt vandaag de Zeeuwse marathon gehouden. Het waterrijke gebied is een waterber ging voor Goes en omstreken. Schaatsers staan te trappelen om vroeg het ijs op te gaan. Na het be richt dat het dooit in Friesland durft een optimist te zeggen dat de Elfstedentocht maar in Zeeland georganiseerd moet worden. ■Zeeland is schaatsgek en Zeeuwen laten zich niet van het ijs sturen. Zeker niet buiten het broedsei- zoen door een vertegenwoordiger van een overheidsinstantie, die op kwam als beschermer van het na tuurgebied. Hij ontlokte louter hoon. 'In de winter worden er al leen maar ijseieren gelegd', kreeg hij te horen en ze schaatsten ver der. Het is géén goed moment om mensen weg te sturen, wel om steun te krijgen voor de aanleg van natte natuur en, zoals een schaatser juichte, voor nog meer nattigheid, voor ontpoldering dus. Weerbericht is na opmerkingen van lezers aangepast. De nieuwe opzet van de overlijdensadvertenties en het weerbericht heeft veel reacties opgeleverd. En ze ker niet alleen maar lovende. Le zers stoorden zich aan de grote let ters en de uniformiteit. Een reactie van een lezer, die exemplarisch is: „Het zijn saaie pagina's geworden. De overlijdensadvertenties lijken al lemaal op elkaar, omdat ze hetzelf de lettertype hebben." Zij mist het overzicht. „Je ziet nu niet meer welke advertenties bij el kaar horen." Alle Wegener-kranten hebben nu eenvormige rouwadvertenties. Daardoor wordt tijdwinst geboekt. Voor de PZC was de omschakeling het grootst. De andere kranten wa ren al verder met de nieuwe op maak. Een lezer suggereerde dat de prijs van de advertentie veel duurder zou zijn. Ter compensatie echter is het tarief verlaagd. Een ander maakte van de gelegen heid gebruik om nog eens te plei ten voor de oude situatie toen over ledenen naar leeftijd werden ge rangschikt. „Nu is het maar een rommeltje. Het is zelfs niet meer op alfabetische volgorde." De advertenties worden zo veel mogelijk op alfabetische volgorde gepubliceerd, maar als daardoor te veel loze ruimte ontstaat, wordt naar een beter passende oplossing gezocht. De afdeling Familieberich ten beklemtoont dat er mag wor den afgeweken van het lettertype en de opmaak. De klant bepaalt. Over het vernieuwde weerbericht dat door www.weeronline.nl wordt aangeleverd, kwamen even eens veel klachten binnen. Daar kwam bij dat zaterdag per abuis het Brabants/Limburgse weerbe richt in onze krant stond. De tech niek had opstartproblemen. Weeronline.nl wil deze week via 'Ik heb de waterstanden van verleden jaar allemaal genoteerd' de PZC-redactie excuses aanbie den aan alle Zeeuwen. De weer- dienst had verkeerde waterstanden gepubliceerd. Het was in werkelijk heid twee.uur later hoog en laag water dan gepubliceerd was. Ook daaraan lag een technische fout ten grondslag. De eerste dagen van dit nieuwe jaar stonden de zon- en maanstanden niet meer in de krant. Bijna veertig lezers mailden naar de PZC. Zij misten deze servi ce. Deze omissie is rechtgezet. En kelen verklaarden dat zij veel kun nen aflezen van de zon- en maan stand. „Is het u opgevallen dat het pas echt is gaan vriezen toen het nieuwe maan was? En nog iets: toen er nog veel mossels geraapt werden in de Westerschelde, ke ken we niet alleen naar de water stand, maar ook naar de stand van de maan", zegt een Bressiaander. „Die maanstand bepaalt hoe hoog het water bij hoog- en laagwater komt te staan. Ik heb dé waterstan den van verleden jaar allemaal ge noteerd. U begrijpt het. Ik kan ze niet missen." De gevolgen van concentratie van de ziekenhuiszorg boven de Wes terschelde werden deze week duidelijk toen mevrouw Bholasing op weg naar Goes op de A58 in een auto beviel. Moeder en zoon ma ken het goed. Veel brievenschrijvers reageerden verbolgen op de vermagering van de ziekenhuiszorg op Walcheren. Een samenvattig ervan: „Er moeten eerst slachtoffers vallen voordat de bestuurders gaan handelen", schrijft P.L. Brounts, Vlissingen. A. Sauer uit Vlis- singen wees op een fout: „De voorzitter van de raad van toezicht deelt mee dat de raad zich niet met de operationele gang van zaken bemoeit." De opmerking van ziekenhuisdirecteur Hans Simons dat de vrouw ook te laat was gekomen als ze in Westkapelle had gewoond, viel verkeerd. „Waar het om gaat, en wat de heer Simons voor het ge mak vergeet, is dat er véél meer zwangere vrouwen in Vlissingen wonen dan in Westkapelle (of een ander wat verder gelegen dorp)", mailt A. Rouwendal, Vlissingen. Ook op de publicatie over reformatorische meisjes die een rok moe ten dragen kwamen veel reacties. Hierover lieten voor- en tegen standers zich horen, terwijl verschillende inzenders pleitten voor wederzijds begrip. Er wordt gesuggereerd dat de voorschriften voor het dragen van rokken niet meer van deze tijd zijn. Enkele mensen die reageerden vinden dit onderwerp niet geschikt voor de krant. Naar aanleiding daarvan wordt geconstateerd dat het onderwerp in elk geval wel leeft, gezien het grote aantal reacties op de site van de PZC. In veel reacties wordt er voor gepleit dat mensen elkaar in hun waarde laten. EDITH RAMAKERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15