Meningen H Israël voert voorhoedegevecht voor het Westen Je bent jong en je woont in Gaza Bekendmaking Instelling tijdelijk jachtvc 1 4 I Zaterdag 10 januari 2009 PZC TE CAST Wim Kortenoeven is als onderzoeker verbonden aan het Centrum Informatie en Documentatie Israël (Cidi). In 2007 verscheen zijn boek 'Harnas - portret en achtergronden'. et is voor het gehele Westen te hopen dat het Israëlische leger zijn doelstellingen haalt. Want Harnas voert niet alleen oor log tegen Israël, maar ziet de strijd tegen de Joodse staat als de op maat voor islamitische wereldover heersing. Op 12 oktober hield Ha- masleider Khaled Mashal in Dar mascus een redevoering waarin hij voorspelde dat 'de Arabieren en de moslims' binnenkort de gehele we reld aan zich zullen onderwerpen. Nationalisme is onverenigbaar met het islamitische gedachtegoed. Ha rnas is ook niet uit op de vestiging van een onafhankelijke Palestijnse staat maar op de vernietiging van de Joodse staat. Het argument dat Harnas daar niet toe in staat zou zijn omdat Israël militair te sterk is, snijdt geen hout. Hamas is on derdeel van de soennitische Mos lim Broederschap, een wereldwijd opererende organisatie waaraan on der meer Al-Qaida is ontsproten. De Broederschap streeft naar de omverwerping van de Arabische natiestaten en de vestiging van een kalifaat (islamitische eenheids staat), eerst in het Midden-Oosten en uiteindelijk wereldwijd. Bijge volg is de Broederschap in de mees te Arabische staten verboden. Het gedachtegoed van de islamisten leeft echter steeds sterker, vooral in Egypte. Het seculiere regime daar vreest de macht van de Broeder schap en ziet Harnas als bereid en in staat om de lont in het Egypti sche kruitvat te ontsteken. Om die reden heeft Cairo de grens-met de Gazastrook hermetisch afgesloten en Israël de vrije hand gegeven om Harnas aan te pakken. Harnas heeft niet alleen soenniti sche bondgenoten, maar heeft ook aansluiting gevonden bij en volop steun gekregen van sjiitische spe lers: Iran en de Libanese Hezbol lah. Ook deze prediken de vernieti ging van Israël en de omverwer ping van de 'niet legitieme' regi mes in de Arabische wereld. Uit Hamas-documenten en uitspra ken van Hamasleiders blijkt dat het niet alleen gaat om de vernieti ging van de Joodse staat, maar om de vernietiging van Joden. Zo gaf Hamas-prediker Muhsen Aboe Ita 'Arabieren en moslims zullen binnenkort de gehele wereld aan zich onderwerpen' op 13 juli 2008 op de tv-zender van Harnas de volgende exegese over koransoera 17 ('Bani Israil' - 'De zo nen van Israël'): „Het spreekt over de ineenstorting van de zogenaam de staat Israël, voordat die gesticht werd. De uitroeiing van de Joden hier in Palestina is een der prachtig ste zegeningen voor Palestina en wordt gevolgd door een nog grote Instelling tijdelijk jachtverbod wilde eend en opschorting gebruik ontheffingen ex artikel 68 Flora-en faunawet Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij op 8 januari 2009, gelet op artikel 66, lid 5, van de Ftora-en faunawet hebben besloten de jacht op wilde eend met ingang van 9 januari 2009 tot uiterlijk 31 januari 2009 te sluiten in verband met de huidige extreme weersomstandigheden. Tevens is besloten de geldigheid van de op grond van artikel 68 van de Flora-en fauna wet verleende ontheffingen voor afschot van kolganzen, grauwe ganzen en smienten op te schorten. Het besluit heeft betrekking op de gehele provincie Zeeland. Het besluit geldt voor de periode 9 januari 2009 tot en met 31 januari 2009. Indien de weersomstandigheden tussentijds dusdanig verbeteren zal de sluiting van de jacht en de opschorting van de geldigheid van de ontheffingen met een afzonderlijk besluit wor den opgeheven. Bezwaar Het besluit ligt 6 weken ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inza ge gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer R. Steijn (tel. 0118-631196) of mevrouw H.J. Mersie-du Cloo (tel. 0118-631907). Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken na de dag van verzending van het besluit bezwaar hiertegen indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 6330 LA te Middelburg. Tevens bestaat op grond van artikel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de <L«Élk mogelijkheid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit ver eist, gelijktijdig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopige voorziening te Provincie Zeeland vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 6330 KA 1 Middelburg. re zegening, Allah zei geprezen, met de vestiging van een kalifaat." Uit het Hamas-handvest blijkt dat de gewenste en onvermijdelijke ge nocide waarover Aboe Ita sprak zich zelfs niet beperkt tot de Israëli sche Joden. Zo staat in artikel 7 de volgende aan islamstichter Moham med toegeschreven profetie: „De tijd van het oordeel zal niet aanbre ken totdat de moslims de Joden be strijden en hen zullen doden; bijge volg waarvan de Joden zich achter rotsen en bomen zullen verstop pen. En iedere boom en rots zal zeggen: O moslim, o slaaf van Al lah, achter mij zit een Jood, kom hier en dood hem!" Hamas is ook de doodsvijand van de Palestijnen. Deze worden vanaf de kleuterschool gehersenspoeld met het martelaarscredo dat het be ter is te sterven voor Allah dan te leven voor Palestina. Hamasvoor- man Fathi Harnas zei onlangs op de Palestijnse tv: „Voor het Pales tijnse volk werd de dood een in dustrie. Palestijnen creëerden een menselijk schild van vrouwen, kin deren, ouderen en jihadstrijders, alsof zij tegen de zionistische vij and zeggen: Wij begeren de dood zoals jullie het leven begeren." En zo sterven nu ook vele Gazanen dankzij Harnas. Met zo'n vijand kan men alleen on derhandelen over de vrede van het graf Dat geldt niet alleen voor Is raël maar voor het gehele door de islamisten bedreigde Westen. Na dat Israël Harnas heeft uitgescha keld zou daarom de EU langdurig het bestuur van de aan Europa grenzende Gazastrook moeten overnemen. De mogelijke contou ren daarvan zijn inmiddels door de Nederlandse regering geschetst. De door Harnas gehersenspoelde, gegijzelde en als menselijke schil den misbruikte Gazanen moeten niet alleen economisch worden ge holpen. Zij moeten, onder meer via een hervormd onderwijssys teem en een op te zetten maat schappelijk middenveld, ook wor den geresocialiseerd en gederadica- liseerd. Alleen dan komt er zicht op vrede in en rond Gaza. TE CAST A.J. van Vuren is generaal-majoor b.d. Stel je bent zestien jaar en je woont samengepropt met heel veel leeftijdgenoten in Gaza. Van de anderhalf miljoen in woners van jouw 365 vierkante ki lometer kleine landje heeft 60 pro cent jouw leeftijd of is jonger. Er is nauwelijks sprake van een economie en jij leeft van voedsel hulp van de VN. Jouw kans op scholing, werk en een huis en trou wen is praktisch nul. Van kinds af aan heb je.gehoord dat jouw ellen de en die van het Palestijnse volk te wijten is aan de Joden. Jij weet wellicht niet eens dat in de Twee de Wereldoorlog zes miljoen Jo den werden vermoord en dat de overlevenden daarom na die oor log een eigen staat wilden stichten in het Bijbelse Israël. En als je dat wel weet, begrijp je terecht niet waarom jouw eigen volk uit dat land werd verdreven en op moest draaien voor misdaden van de na zi's. Misschien ben je zo verbitterd over wat de Joden jou aandoen dat je het jammer vindt dat Hitier niet alle (oden heeft uitgeroeid, louw leven in de overvolle beton nen woestijn die Gaza heet, is leeg en uitzichtloos. Geen wonder dat jij je uit wraak, verveling of allebei aangetrokken voelt tot Harnas. Dat zijn tenminste niet van die corrup te politici zoals van Fatah, die met de Israëliërs onderhandelen en niets bereiken, maar kerels die zich gewapenderhand verzetten. Jij droomt er natuurlijk van zelf een kalasjnikov te hebben. Of be ter nog: dat je ook een Kassam-ra- ket afvuurt op Israël en dan in een spannend kat-en-muisspel weet te ontsnappen. Wat kan het jou sche len dat je daarmee Israëlische bur gers doodt of verwondt. Alle Jo den zijn immers jouw vijanden en een gedood Joods kind wordt in ie der geval niet meer soldaat. Misschien ben je niet zo cynisch en hard geworden zoals hiervoor geschetst, maar ben je een moslim fundamentalist. Dan geloof je dat wanneer je als martelaar sterft, jij rechtstreeks naar het prachtig groe ne paradijs gaat met overvloedig schoon water en met mooie meis jes die voor een kansloze jongen zoals jij in Gaza onbereikbaar zijn. Wat kan het jou schelen dat een lange rij politici en diplomaten uit het Westen komt bemiddelen over een staakt-het-vuren? De gehate Amerikanen steunen de Israëliërs immers altijd en die kunnen daar om toch net zo lang dood en ver- derfin Gaza zaaien als het hen be lieft? Maar zelfs wanneer er toch een staakt-het-vuren tot stand komt of nog ongelooflijker, vrede wordt gesloten, dan schiet jij daar weinig mee op. Ook wanneer alle grensovergan gen open gaan, zal het Westen jou zeker niet opnemen en jouw kan sen in de overbevolkte Gazastrook zullen ook niet echt verbeteren. En als de Israëliërs hun doel berei ken en Harnas verdrijven of ten minste de raketaanvallen weten te 'Een tikkende tijdbom die alleen met veel liefde en zorg is te ontmantelen' stoppen, verandert er evenmin veel voor jou, want jouw ziel is door haat vergiftigd en wapens zijn altijd voorhanden. Jij bent een tikkende tijdbom die alleen met veel liefde en zorg te ontmantelen is. Maar in Gaza zijn te veel tijdbommen zoals jij; jullie vormen één grote tijdbom. Op de Westelijke Jordaanoever wo nen nog meer tijdbommen, even als, in Egypte, Iran en de rest van de moslimwereld. Geen bemidde lende politicus, helpende VN of binnenvallend leger kan die tijd bommen onschadelijk maken. Dat maakt jouw situatie en die in het hele Midden-Oosten uitzichtloos. Directie Ruimte, Milieu en Water

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 14