Huizen massaal in verhuur tiifef1 LEZERSEMTRA PZC Ontdek Limburg vanuit luxe Grand Hotel Voncken - Hampshire Classic! Hampshire Recessie in VS leidt tot zwaar banenverlies pzc Zaterdag 10 januari 2009 13 Onverkochte woningen in vrije sector steeds vaker aangeboden. door Cert van Harskamp den haag - De stilgevallen ver koop van woningen leidt tot een spectaculaire stijging in het aan bod van huurwoningen in de vrije sector. Dat aantal is het afgelopen kwartaal met 25 tot 30 procent toe genomen tot ruim 300.000. Ban ken gaan ook soepeler om met hun hypotheekregels die verhuur in principe verbieden. Huizenverkopers gooien hun on verkochte woning massaal in de verhuur, zeggen de grootste huur woningbemiddelaars. Bij de lande lijke bemiddelaar Pararius steeg het aanbod de laatste drie maan- ASMI schrapt tweehonderd banen almere - Chipmachinefabrikant ASMI schrapt tweehonderd banen in Almere, als onderdeel van een reorganisatie. Het bedrijf heeft last van een lagere bezettingsgraad door de verslechterde economie en verplaatst een deel van de acti viteiten naar zijn lokatie in Singa pore. In totaal blijven er na de reorgani satie in Europa nog 350 medewer kers van ASMI over. den van 2008 met ruim 30 pro cent. Nederlands grootste woning bemiddelaar Direct Wonen heeft er diezelfde periode 24 procent meer huurhuizen bijgekregen. „Je kunt die hele toename toe schrijven aan de koopmarkt die in het slop zit", zegt Pararius-direc- teur Jasper de Groot. Bianca Arts, directeur verhuur bij Direct Wo nen, beaamt dat. „Ónze klanten zeggen: wij krijgen ons huis niet verkocht en willen het verhuren." Ook banken melden dat zij steeds vaker het verzoek krijgen van parti culieren of zij hun woning mogen verhuren. Huizenbezitters moeten toestemming vragen aan de bank, omdat in hypotheekakten verhuur doorgaans niet is toegestaan. Nog geen jaar geleden was het bijna on mogelijk om voor verhuur toe- Randstad sluit in Frankrijk 85 kantoren amsterdam - Uitzender Randstad schrapt 489 banen en sluit 85 kan toren in Frankrijk. Het bedrijf ver wacht jaarlijks 25 miljoen euro met de reorganisatie te besparen. De kosten van de reorganisatie be dragen eveneens 25 miljoen euro. „Een aantal van onze cliënten heeft drastische maatregelen geno men wegens de onrust op de fi nanciële markten", aldus bestuurs voorzitter Ben Noteboom gisteren. stemming te krijgen, maar de hy potheekverstrekkers gaan nu soe peler met de regels om. Rabobank Nederland, de grootste hypotheekverstrekker, laat de be slissing over aan de lokale kanto ren. Bij Obvion, hypotheekver strekker van pensioenverzekeraar ABP en de Rabobank, wordt er kend dat er gemakkelijker toestem ming wordt gegeven voor verhuur van de woning. „Er is meer reali teitszin bij de banken", zegt ad junct-directeur Douwe Dijkstra van Obvion. „Als hypotheekver strekker kun je dan de regels wel Wl Huizenverkopers gooien hun onverkochte woning massaal in de verhuur. Dat aantal is het afgelopen kwartaal met 25 tot 30 procent toegenomen. Aantal introducties op beurs gedecimeerd amsterdam - Geld ophalen met een beursgang is door de finan ciële crisis uit zwang geraakt. Sinds begin 2003 gingen in Europa niet zo weinig bedrijven naar de beurs en werd met beursintroduc ties niet zo weinig geld opgehaald als nu, aldus accountantsbureau PricewaterhouseCoopers. De laat ste drie maanden van 2008 werd in Europa met 64 beursgangen 1,3 miljard euro opgehaald. strikt hanteren, maar je hebt er als bank niets aan als een klant door dubbele woonlasten zijn verplich tingen niet meer kan nakomen." Banken zijn niet happig om toe stemming te geven voor. verhuur van een woning, want een koop woning bewoond door huurders is veel minder waard dan een leeg staande woning. Door verhuur daalt het onderpand van de hypo theek. Dijkstra: „Wij lossen de pro blemen het liefst op met een over bruggingskrediet, maar als dat niet kan dan geven we toestemming voor verhuur. Je wilt toch voorko men dat een huis naar de veiling wordt gebracht, waar het ook niets oplevert. Maar verhuur mag alleen onder de expatregeling, zodat een huurcontract niet automatisch ver lengd wordt." 'Particuliere beleggers voorzien stijging AEX' amsterdam - Particuliere beleg gers verwachten in 2009 een stij ging van de AEX van 30 procent naar 321 punten. Dat meldde de ING op basis van een steekproef. Zo'n AEX-stijging is in de afgelo pen kwart eeuw eens in de vijf jaar voorgekomen. De meeste Nederlandse beleggers merken nog geen gevolgen van de kredietcrisis voor hun eigen dage lijkse situatie. Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.autovermeulen.nl amsterdam - De Verenigde Staten zakken steeds verder weg in een diepe economische crisis. Gisteren werd bekend dat in december meer dan een half miljoen banen verloren zijn gegaan in 's werelds grootste economie. Het omvangrij ke banenverlies zet extra druk op aankomend president Barack Oba- ma om snel met maatregelen te ko men om de Amerikaanse econo mie uit het slop te trekken. „Dit zijn verschrikkelijk slechte cij fers. Het schildert een veel slechter beeld van 2008 dan we hadden ver wacht", zei een analist in New York. Economen verwachten dat de werkloosheid medio dit jaar op 8 procent zal uitkomen. Werkgevers schrapten in decem ber 524.000 banen. Daarmee gin gen over heel 2008 2,6 miljoen ba nen verloren, exclusief de land bouwsector. Dat is het hoogste aan tal sinds het einde van de Tweede Wereldoorlog in 1945. Alleen al in de afgelopen vier maanden ver dwenen in de VS 1,5 miljoen ba nen. Geniet voordelig van een fantastisch arrangement! Wilt u voordelig genieten van een luxe uitstapje? Dan heeft uw dagblad een unieke aanbieding voor u. In samenwerking met Hampshire Inns, Hotels Classics wordt u een speciale prijs aangeboden van slechts 125,- per persoon! U kunt direct boeken bij het desbetreffende hotel via telefoon of e-mail. Er op uit in Geulstadje Valkenburg! Zin in een heerlijk uitstapje? Grand Hotel Voncken - Hamp shire Classic is gelegen in het hart van Valkenburg aan de Geul, één van de gezelligste plaatsjes van Limburg. U be geeft zich midden in het bruisende centrum waar u de leuke café's, restaurants en boetiekjes kunt afstruinen. Natuurlijk kunt u ook genieten van het Limburgse heuvellandschap! Mooie tochten voeren u langs pittoreske dorpen en het prachtige landschap. Zin in een uitstapje naar een bruisende stad? Steden als Maastricht, Luik en Düsseldorf liggen op korte afstand. Ontdek Limburg vanuit het luxe en comforta bele Grand Hotel Voncken - Hampshire Classic! Lezersaanbieding Valkenburg, Grand Hotel Voncken - Hampshire Classic 2 x overnachting op een comfortabele kamer 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x culinair 3-gangen diner op de dag van aankomst 1 x entree Holland Casino Valkenburg 1 x kortingsvoucher Thermae 2000 en SnowWorld Landgraaf 1 x uitgebreid informatiepakket pver Valkenburg en de omgeving 1 x leuk presentje op de kamer Adviesprijs 160,- Lezersprijs 125,- prijs per persoon per arrangement. Exclusief toeristenbelasting 1,75 p.p.p.n. Eénpersoonstoeslag 50,- per persoon. Dit arrangement is geldig van 5 januari 2009 t/m 9 april 2009 m.u.v. van feestdagen en op basis van beschikbaarheid. Boekbaarvan maandag t/m vrijdag. Voor meer informatie of reserveringen Zie www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (hotelover nachtingen). U kunt rechtstreeks reserveren bij Grand Hotel Voncken - Hampshire Classic, telefoon; (0)43 6012841 of e-mail: info@hotelvoncken.nl INNS, HOTELS CLASSICS Voor algemene vragen over LezersExtra mailt u naar lezersextra@pzc.wegener.nl Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13