Eigen huis onder de ton 43 wonen i i Tilburg wonen@wegener.nl 024-3650509 Paganinistraat 40 96.000 euro Bouwjaar: circa 1970 Te koop sinds: december 2008 Inhoud: 200 m3, 75 m2 3 kamers Eerste woonlaag Voordelen:. Rustig gelegen, goed onderhouden bo venwoning met berging. Vrij uitzicht over groenvoorziening. Woonkamer met airco, keuken en bijkeuken. Buiten schilderwerk in 2008 gedaan, nieuw dak in 2007. Helemaal voorzien van la- minaatvloeren. Van binnen helemaal af, zonder extra werk zo-te bewonen. Nadelen: Badkamer niet volledig betegeld. Bijzonderheid: Twee slaapkamers en een berging. Hommelstraat 27-2 99.900 euro Bouwjaar: 2005 Te koop sinds: juli 2008 Inhoud: 95 m3, 30 rr>2 1 kamer Eerste woonlaag Voordelen: Verzorgd appartement. Pand uit 1900 met winkel op begane grond, eerste en tweede verdieping in 2005 verbouwd tot vier appartementen. Dit apparte ment ligt rustig aan achterkant. Door L-vorm is 'apart' slaap- en woongedeel te te creëren. Laminaatvloer. Nadelen: Parkeervergunning nodig; kan worden overgenomen van huidige eigenaar. Bijzonderheid: Locatie in hartje Arnhem. Weteringstraat 23 A 99.500 euro Bouwjaar: 1988 Te koop sinds: juli 2008 Inhoud: 200 m3, 57 m2 2 kamers Eerste woonlaag Voordelen: Woningen boven winkels in centrum. Complex in 1997 gerenoveerd. Woon kamer met keuken, aparte slaapkamer (16 m2). Badkamer met douche, was machineaansluiting, toilet en wastafel. Parkeervergunning kan worden overge nomen van huidige eigenaar. Nadelen: Gezamenlijke voordeur met apparte ment ernaast, entree in klein halletje. Bijzonderheid: Grenzend aan gezamenlijk dakterras. PZC Zaterdag 10 januari 2009 Huizen zijn er in alie soorten en maten. In elke regio is er van elke soort wel één te vinden met zijn eigen bijzonderheden. Elke maand laat llze Rike vergelijkbare huizen in verschillende regio's zien. Deze maand in Wonen naar Wens appartementen voor minder dan 100.000 euro. KÏ.Viliï "Hf"" egenwoordig is er geen I huis meer te koop voor I onder een ton.' Het is een veelgehoorde opmerking op feestjes en nieuwjaarsrecepties. Goed, een echt huis is misschien te veel gevraagd, maar een appar tement is nog best te krijgen voor minder dan 100,000 euro. Voor dat bedrag krijg je echt niet alleen uitgewoonde krotten. Wel zijn de appartementen in die prijs klasse kleiner. Meestal moet sla pen, wonen en koken in één ruim te worden gecombineerd. Voor een ton koop je meestal een éénkamerappartement. Het lijkt allemaal een beetje studentikoos, met het grote verschil dat het hier om je eigen huisje gaat. Omdat het huizen betreft van nog geen ton, zijn de maandlasten te overzien. Kopers zijn ongeveer 250 a 300 euro per maand kwijt aan een hypotheek, voor dat be drag huur je normaal een studen tenkamer. Je zou dan ook denken dat de meeste kopers van dit soort appartementen studenten met een goede bijbaan zijn. Of ze heb ben rijke ouders die willen spon soren. „Dat was ook mijn inschat ting", zegt makelaar Hein Olden- kotte uit Tilburg. „Maar ik heb al heel wat vergelijkbare apparte mentjes verkocht. De kopers zijn meestal mensen die net klaar zijn met hun mbo-studie en een eigen huisje willen." Een van de voordelen van een klein appartement is dat je weinig onderhoudskosten hebt. Regelma tig schoonmaken is daarentegen wel aan te raden. Juist omdat je al les in één ruimte doet, of in een gunstig geval twee, erger je je eer der aan rommel. Ook moet je crea tief zijn met inrichten en op zoek gaan naar boeken en internetsites met tips voor kleinbehuisden. De appartementen in deze Wo nen naar Wens zijn onderdeel van kleinschalige complexen. Meestal hebben de appartemen ten daardoor wat meer karakter en kun je er een eigen draai aan geven. Je hoeft ook met minder buren rekening te houden en het maken van afspraken over geza menlijke zaken (het al dan niet in huren van een glazenwasser, de kleur van de gedeelde voordeur) gaat makkelijker. Makelaar Bert Bimmel uit Vlissin- gen noemt nog een valkuil waar kopers van appartementen in kleinschalige complexen alert op moeten zijn, zeker in deze prijs klasse: te lage servicekosten. „Zoek uit of de Vereniging van Ei genaren financieel stabiel is. Als die niet voldoende heeft gereser veerd, kunnen de eigenaren van de appartementen voor hoge kos ten komen te staan. Bijvoorbeeld voor groot onderhoud." tj-j* Reageren? redactie.wonen@wegener.ni Hoefstraat 58 D 79.500 euro Bouwjaar: 2004 Te koop sinds: december 2008 Inhoud: 90 m3, 30 m2 ss 1 kamer Begane grond Voordelen: Kleinschalig appartementencom plex in centrum. In 2004 gere noveerd, goede staat van onder houd en volledig geïsoleerd. Woonkamer voorzien van tegel vloer. Half open keuken met gas- kookpiaat, afzuigkap en koel kast. Badkamer met douche, toi let en wastafel. Wasmachine en droger horen bij appartement. Nadelen: Begane grond. Bijzonderheid: Op de hoek, daardoor vriendelij ker voorkant. Eigen voordeur. Wonen in een kleinschalig appartementencomplex hoeft in het centrum van Tilburg nog geen 80.000 euro te kosten. Makelaarstip: controleer bij appartementen of de Vereniging van Eigenaren financieel stabiel is. foto's PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 121