De mens in 7 dagen 10 Zaterdag 10 januari 2009 PZC Dag 2: God schiep het hemelgewelf. Dag 4: God schiep de lichten aan het hemelgewelf, zon, maan en sterren. Dag 5 God liet het water wemelen van levende wezens, en boven de aarde liet hij vogels vliegen. Dag 6 God schiep de landdieren: het vee, kruipende dieren en wilde dieren. Vervolgens besloot God mensen te maken, naar zijn even beeld, om heerschappij te voeren over alle andere schepselen. Dag 7: Rustdag; Gods Schepping is voltooid. Dag 3: God liet het water samen vloeien. Het droge noemde hij aarde, het samengestroomde water noemde hij zee. Ook schiep God planten en bomen. Darwin De mens heeft dezelfde voorouder als de aap. Voor velen een onbetwiste waarheid. Voor anderen een onbewezen aanname. Want schiep God de wereld niet in zes dagen? In het Darwin- jaar staan de twee visies weer lijnrecht tegenover elkaar. door Miriam van den Brand illustratie Chantal van Wessel ijk toch 's verder dan je lange neus en aan schouw de vogelen des hemels en 'K de schepping en laat je dwaze on geloof want dat is het, varen en be keer je tot de levende GOD'. Zomaar een reactie op de website neecreationisme-jadarwin.nl waar aanhangers van het darwinisme met christenen debatteren over hoe de wereld is ontstaan. Evolu tie of schepping? Heeft de mens dezelfde voorouder als de apen, zo als Darwin betoogt, of is de we reld zo gecompliceerd dat er wel een God achter móet zitten? Een darwinist is op dezelfde site scep tisch over dat laatste: 'God heeft de aarde gemaakt...hoe precies? Met welk mechanisme? Welke technieken?' In november is het alweer 150 jaar geleden dat Charles Darwins Het ontstaan van soorten (On the Origin of Speciesverscheen. Maar de schok die zijn evolutietheorie des tijds veroorzaakte is na al die tijd nog steeds voelbaar. De discussie is de laatste tijd weer in volle hevigheid losgebarsten om dat 2009 is uitgeroepen tot Dar- win-jaar. Naast het jubileum van de verschijning van On the Origin of Species is het op 12 februari 200 jaar geleden dat de wetenschapper werd geboren. Alle reden om extra aandacht te geven aan wat Chris Dag 1 God scheidde licht en duisternis (dag en nacht). versus Buskes, wetenschapsfilosoof aan de Radboud Universiteit in Nijme gen 'een van de belangrijkste theo rieën ooit' noemt. „De invloed er van is niet te overdrijven. Ons beeld van de wereld wordt erdoor bepaald." Sommige christenen zijn dat abso luut niet met Buskes eens. Zij hou den onverkort vast aan het schep pingsverhaal zoals dat in de Bijbel staat. God schiep de wereld in zes dagen en gaf de mens een geest die compleet verschilt van die van de dieren. Om die gedachte uit te dragen verspreiden zo'n 30 organisaties rond de geboorte dag van Darwin een brochure met de titel 'Evolutie of schep ping. Wat geloof jij?' Volgens coördinator Kees van Helden van de stichting Bijbel en Onderwijs, moet het mensen aan het denken zetten. „Darwins theo rie is niet te bewijzen. We zijn er niet bij geweest. Hetzelfde geldt voor het scheppingsverhaal. Maar waarom wordt de leer van Darwin als feit gepresen teerd en het scheppingsverhaal als fictie?" Twee studenten uit Utrecht is de folderactie in het verkeerde keelgat geschoten. Zij bedachten een variant op de bekende ja/nee-sticker voor de brieven bus die ongewenste reclamefol ders moet tegenhouden. De eer ste lading 'Nee, géén creationis me. Ja, wél Darwin'- stickers wa ren via de website in een mum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 10