'Israël maakt Gespannen sfeer bij demonstratie in Utrecht Mededeling van het waterschap 8 Vrijdag 9 januari 2009 PZC Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Verkeersbesluit De volgende verkeersbesluiten zijn genomen: Schouwen-Duiveland Invoeren van een maximumsnelheid van 60 km per uur op de volgende wegen op Schouwen-Duiveland: Alte Kleinseweg, Bettewaardsedijk, Bettewaardse- weegje, Brabersweg, Capelleweg, Cauersweg, Daleboutsweg, Dijkweg, Groenlandseweg, Kadeweg, Karremansweg, Kieweg, Korte Blokweg, Koudekerk- seweg, Loensweg, Luchtenburgseweg, Meeldijk, Nieuweweg, Oolesweg, Oude Polderdijk, Paardeweg, Plompetorenweg, Sasdijk, Steenzwaanweg, Steurs- weg, Steurswekken, Stolpweg, Verbrandemansweg, Weg parallel aan de Rijksweg, Westboutweg, Westerseweg. Tholen/Sint Philipsland Invoeren van een maximumsnelheid"van 60 km per uur op de volgende wegen op Tholen: Anna Vosdijk, Anna Vosdijkweg, Bleekveldweg, Bosweg, Bredenvlietsedijk, Bruynzeeldreef, Derde Dijk, Eerste Bosdreef, Eerste Dijk, Engelaarsdijk, F.M. Boogaard- weg, Groeneweg (Stavenisse), Groeneweg (Sint- Annaland), Hoge Kadeweg, Huig van Mallandweg, Jan Karelsweg, Kalfdamseweg, Keenhoekseweeg, Keizersweg, Klein Landekensweg, Kleine Dijk, Koekoeksweg, Korteweg, Korte Kruisweg, Kromme- weg, Lageweg, Lange Kruisweg, Langeweg, Malland- sedijk, Mattheusweg, Meliasweg, Moggershilseweg, Molendijk, Muiterijweg, Nieuweweg, Nieuw Kampenshofstedeweg, Nieuwlandseweg, Noorddijk, Noordhoekseweg, Noormansweg, Notendaalseweg, Oud Kempershofstede, Oudelandsedijk, Oudelandse- weg. Oude Sint Annalandseweg, Randdreef, Randweg, Ruigendijk, Rijkebuurtweg, Staartweg, Steenblokweg, Stoofdijk, Stoofweg, Tolweg, Tweede Bosdreef, Tweede Dijk, Veerdijk, Veerhoeksedreef, Veerhoekseweg, Vierde Dijk, Vlietweg, Weg onder de Zeedijk, Weg van Kodde, Westweg, Withoekseweg, Winkelzeesedreef, Winkelzeeseweg, Wouthoekweg, Zoetwaterweg, Zwarte Looiseweg. Noord-Beveland Invoeren van een maximumsnelheid van 60 km per uur op de volgende wegen op Noord-Beveland: Anna Mariaweg, Bosdijk, Campvlietseweg, Erreboutsweg, Frederiksdijk, Galgendijk, Geerdijkseweg, Kaaidijkje, Kortgeenseweg, Krikweg, Kruisdwarsweg, Kruisweg, Langeweg, Noordstraat, Oudedijk, Oosthavendijk, Oostweg, Oude Kortgenedijk, Parallelweg Oudedijk, Polderweg, Prinsendijk, Prinsenweg, Schaapskooiweg, Scherpenisseweg, Sluisdijk, Soelekerkseweg, Spiering weg, Sint Felixweg, Stekedijk, Stroodorp, Stroodorpse- weg, Thoorndijk, Westbermweg, Westdijk, West polderdijk, Wilhelminaweg, Willem Adriaansweg, Willempoldersedijk, Willempolderseweg. Zuid-Beveland Invoeren van een maximumsnelheid van 60 km per uur op de volgende wegen op Zuid-Beveland: Aardebolleweg, Ambachtsteenpad, Ankerveersedijk, Ankervere, Arie van Velzenwegeling, Baalsewegje, Barendswegje, Batterijweg, Benoordenweg, Bijsterweg, Binnendijk, Binnendreef, Blauwewijk, Bokkeweg, Boomdijk, Bouwensputseweg, Broeder en Zusterpolderweg, Burgemeester Lewestraat, Coudorp, Dankerseweg, Dekkersweg, Dijkwelseweg, Driedijk, Domeinplaatweg, Donkerewegje, Dwarsweg, Eeweg, Egbert Petruspolderweg, Groeneweg, Halsweg, Heerenpolderweg, Hertenweg, Het Sas, Hoekseweg, Jachthoek, Jonker Fransweg, Kaaidijk, Kalversdijk, Kapelsemoerweg, Kasteelweg, Katseveerweg, Kelhoekseweg, Kitskinderseweg, Kortedijk, Kosters- weg, Krikkeweg, Krommeweide, Kuiterswegeling, Kwistenburg, Lageweg, Langeweg, Langedijk, Leuterweg, Leuwerkeweg, Lewedijk, Maalweg, Maarten Broersweg, Meeldijk, Meerkoetweg, Meestoofweg, Molenweg, Nazareth, Nieuwe Kraaijertsedijk (ged.), Nieuwe Dreef, Nieuwe Schoor- seweg, Nieuweweg, Noord Kraaijertsedijk, Noorddijk, Noordeweg, Noordweegseweg, Noordweg, Noord wegje, Oostambachtsweg, Oostambachtswegeling, Oostketelaarweg, Oostweg, Oude Kraaijertsedijk, Oude Veerdijk, Oude Veerweg, Oude Zandweg, Oude Zeedijk, Oudelandsedijk, Oudelandseweg, Overhofweg, Paardendreef, Paardeweegje, Peijers- wegje, Perponcherpolderweg, Piertjesdijk, Pietweg, Ploegweg, Quarlespolderweg, Roodewijk, Sabbinge- dijk, Schengeweg, Schenkeldijk, Schippersweg, Schoorse Bredeweg, Schoorse Zeedijk, Steenpad, Sluis de Piet, Sluisweg, Slurfseweg, Spaweg, Tekenburgse- weg, Ter Lucht, Toldijk, Van Strienweg, Veldzichtweg, Verlorenwegje, Vlaakse Zandweg, Vlaamseweg, Weeldijk, Weg langs de Zeedijk, Weg naar het Stommekruis, Welhoekpad, Welleweg, Werkweg Vlaketunnel, Westerlandpolderweg, Westeweg, West Kraaijertsepolderweg, Wissenkerkseweg, Witte Weelweg, Wolphaartsdijkse Veer, Zeedijk van de Jacobapolder, Zuidelandweg, Zuidhoeksebaantje, Zuidvlietpolderweg; en het instellen van een maximumsnelheid van 30 km per uur voor de volgende wegen in het recreatiegebied Veerse Meer: De Piet, Oranjepolderseweg, Schelphoek. Het-regelen van de voorrang op de kruising van de Hoge Meet - Bredeweg met de Manneeweg ten gunste van het doorgaande verkeer Hoge Meet - Bredeweg in Kloetinge (Goes). Walcheren Invoeren van een maximumsnelheid van 60 km per uur op de volgende wegen op Walcheren: Blikkendijk, Derringmoerweg, Kanaaldijk, Kanaalweg, Kanaalweg Oostzijde, Kraaijenholseweg, Langeweg, Langerak, Nieuweweg, Oostweg, Oranjepolderseweg (ged.), Oude Kleverskerkseweg, Oude Dijk, Platteweg, Polderweg, Ruilverkavelingsweg, Steigerweg, Suzannapolderweg, Van Cittersweg, Veerseweg, Verlengde weg naar Veere, Weg naar de haven. Weg van Middelburg naar Kleverskerke, Zilveren Schorweg, Zoutketenweg. Instellen van een maximumsnelheid van 60 km per uur op de Schelpweg tussen Westkapelle en Domburg. Instellen van een maximumsnelheid van 30 km per uur op de Noorderhoofdweg (Panoramaweg) in Westkapelle; voorrangsregeling kruispunten Schelp- weg-Noorderhoofdweg en fietspad-Noorderhoofd weg; aanwijzen twee gehandicaptenparkeerplaatsen. Ter inzage De verkeersbesluiten en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 12 januari tot en met 23 februari 2009 ter inzage op het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg. Voor een mondelinge toelichting op de stukken kunt u telefonisch een afspraak maken. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedere belanghebbende vanaf 12 januari tot en met 23 februari 2009 tegen deze besluiten bezwaar maken. Het bezwaarschrift dient ondertekend gezonden te worden aan waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg en ten minste het volgende te bevatten: de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, vermelding van de datum en het nummer of kenmerk van het besluit waartegen het bezwaar schrift zich richt en een opgave van redenen waarom men zich met het besluit niet kan verenigen. Als een bezwaarschrift is ingediend, kan de bezwaarmaker ook een verzoek indienen tot het treffen van een voorlo pige voorziening. Dit verzoek moet gericht worden aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank, Sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Unrwa trekt zich terug, Rode Kruis is woedend over geweld. JERUZALEM - De VN-organisatie voor hulp aan Palestijnse vluchte lingen Unrwa trekt zijn medewer kers terug uit de Gazastrook. Het besluit volgt op de dood van een vrachtwagenchauffeur van Unrwa door een Israëlische tankgranaat, zei een woordvoerder gisteren. In reactie op het geweld is de Vei ligheidsraad van de VN gisteren ak koord gegaan met een resolutie over het conflict rond de Ga zastrook. Wat die inhoudt, was gis teravond laat nog niet bekend. Een zegsman van de Unrwa be schuldigde de Israëlische strijd krachten eerder die dag ervan het werk van de hulpverleners onmo gelijk te maken. Militairen zouden hebben geschoten op ambulances en hulpverleners en medisch per soneel zou niet bij patiënten of ma teriaal kunnen komen. Ook het Rode Kruis haalde hard uit naar Israël. De zusterorganisa tie Palestijnse Rode Halve Maan (PRCS) had woensdag pas toestem ming gekregen om gewonden in de wijk Zeitoun in Gaza-stad te verzorgen, terwijl het verzoek eind vorige week al was ingediend. In een huis vonden hulpverleners vier gewonde en volkomen ver zwakte kleine kinderen bij de lij ken van hun moeders. In omlig gende panden werden nog zestien overlevenden en tientallen stoffelij ke overschotten aangetroffen. Militairen in stellingen niet ver van de plek moeten volgens het - Rode Kruis al die tijd hebben ge weten van de gewonden. Toch zou- Wi De VN trekken hulpverleners te- rug uit de Gazastrook*na de dood van een chauffeur bij een Is raëlische beschieting. Het Rode Kruis uit zware kritiek op Israël. 1 i den ze zelf geen hulp hebben ver leend en anderen hebben verhin derd hulp te bieden. Daarmee schond Israël het internationale recht, aldus het Rode Kruis. De humanitaire situatie voor de 1,5 miljoen inwoners van de Ga zastrook verslechtert met het uur. Volgens Unrwa zitten een miljoen mensen zonder stroom en water en zijn de ziekenhuizen overvol. Op de dertiende dag van het offen sief werd een angstbeeld van de Is raëlische regering voor een tweede front werkelijkheid. De stad Naha- riya, in het noorden van het land, werd getroffen door vier Katjoes- ja-raketten, die waren afgevuurd vanuit het zuiden van Libanon. Voor- en tegenstanders Israël raken slaags in centrum van Oslo. UTRECHT - In de binnenstad van Utrecht is het gisteravond onrustig geweest door een pro-Palestijnse demonstratie. Vijf demonstranten zijn aangehouden. Volgens de poli tie ging het om ongeveer driehon derd actievoerders die zich op het Vredenburg hadden verzameld. De politie sprak van een gespan nen sfeer. In Utrecht was het koop avond, waardoor het druk in de stad was. In het centrum van de Noorse hoofdstad Oslo raakten pro-Israëli- sche demonstranten slaags met deelnemers van een tegenbeto ging. Ongeveer vijfhonderd men sen betuigden hun steun aan Is raël toen zo'n duizend pro-Pales tijnse betogers hen aanvielen met stenen, eieren en molotovcock tails. De oproerpolitie gebruikte traangas om de orde te herstellen. Soms onzichtbaar, /;.u b,: Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl Cursus flirten voor nerds op universiteit POTSDAM - Nerds in het Duitse Potsdam hoeven niet meer een zaam te blijven want de plaatselij ke universiteit heeft een flirtcursus opgenomen in het vakkenpakket. Nerds leren tijdens de cursus hoe zij met een goed geformuleerde sms of e-mail een ander kunnen bekoren. De directeur van het insti tuut hoopt dat met de cursus de studenten ook buiten het liefdesle ven om zekerder overkomen. Amerikanen gedood bij aanslag in Kandahar KABUL - Bij een zelfmoordaanslag op een patrouille van de Isaf-strijd- macht in de Afghaanse provincie Kandahar zijn gisteren twee Ame rikaanse militairen en drie omstan ders gedood. Negen Afghaanse burgers raakten gewond. De aanslag had plaats in een drukke winkelstraat in het dis trict Maywand. De Taliban heb ben de verantwoordelijkheid voor de aanslag opgeëist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8