Congolees gezin weggepest uit Raamsdonksveer BOEK ONLINE of bel 0900-9697 S Supervoordelig genieten in het veelzijdige Andorra! Want KRAS.NL heeft een spectaculaire aanbieding naar dit prinsendom voor u geselec teerd! Dit is uw kans om tegen bodemprijzen het zonnige en belastingvrije Andorra te ontdekken. U boekt al een 6-daagse reis vanaf 79. Wacht ech ter niet te lang want met deze prijzen verwachten we een enorme stormloop en u weet VOL=VOL! ANDORRA Het ministaatje Andorra ligt temidden van de Pyre neeën op de grens van Frankrijk en Spanje, in een overweldigend natuurlandschap. Bovendien is Andorra een prima wandelbestemming! De prachtige wandelingen voeren u door pijnboom- bossen, langs verstilde meren en over verlaten berghellingen. Neem bijvoorbeeld een kijkje bij het Lac D'Engolasters, een stuwmeer op 1621 m en geniet van het uitzicht op het dal van Gran Va- lira. Ook is Andorra geliefd vanwege het voordelige shoppen. Natuurlijk zijn er voldoende mogelijkhe den voor uitstapjes in de omgeving. Wat dacht u bijvoorbeeld van een dagje naar Andorra la Vella, de hoofdstad. Of ga naar één van de vele kuuroor den die'Andorra rijk is voor totale ontspanning. Wij wensen u alvast een hele fijne vakantie! HOTEL EL SERRAT**** 6 dgn v.a. 79 U verblijft in het bergdorpje Ordino, in het schitterende Hotel El Serrat. Dit hotel beschikt over o.a. een lift, een restaurant, een terras, een bar, jacuzzi, sauna en fitnesscentrum. Zie www.kras.nl/26183 HOTEL PARIS*** 8 dgn v.a. €119 Het comfortabele Hotel Paris ligt in het plaatsje Encamp in het hart van Andorra. Het hotel beschikt over o.a. een restaurant, bar, zonne terras en solarium. Zie www.kras.nl/24430 HOTEL MAGIC**** 6 dgn v.a. 149 Hotel Magic is gelegen in Canillo met een fraai uitzicht over de vallei. Dit hotel beschikt over o.a. Ierse Pub, restaurant en gratis gebruik binnen zwembad met Finse sauna, whirlpool en fitness. Zie www.kras.nl/50366 INCLUSIEF: verblijf in één van bovenstaande accommodaties in een 2-persoonskamer. Meerdere reisduren mogelijk. Prijzen zijn p.p., op basis van 2 personen. Reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). waarom zou je verder zoeken PZC Vrijdag 9 januari 2009 7 Gemeente en politie spreken echter van incidenten. door Jacqueline Steenwijk DEN HAAG - Een Congolees gezin met zeven kinderen is woensdag zijn huis in Raamsdonksveer ont vlucht na maandenlang te zijn ge treiterd. Ramen werden inge gooid, de kinderen bedreigd en het huis besmeurd met poep. Na dat een tiental jongeren zater- dagnacht voor de deur stond te schreeuwen dat het gezin moest oprotten, besloot het woensdag te vertrekken. De kerkelijke stichting Noodop vang in Utrecht heeft het gezin, dat eerder Congo ontvluchtte, tot maandag ondergebracht in een ho tel. Wat er daarna gebeurt, is nog onduidelijk. Volgens vader Jean-Marie Bahizire voelden hij en zijn vrouw en kin deren zich zo bedreigd dat ze geen Ramen werden ingegooid, de kinderen bedreigd en het huis besmeurd met poep dag langer meer in Raamsdonks veer durfden te blijven. Ze voelen zich in de steek gelaten door de po litie. Die was bij een eerder inci dent pas na enkele dagen langsge komen om proces-verbaal op te maken. Het gezin woonde al drie jaar in het dorp, maar de problemen be gonnen in april vorig jaar. Een zoon van Bahizire werd op straat bedreigd door een jongen met een mes die zei dat hij moest oprotten naar zijn eigen land. Daarna wer den twee keer ruiten in gegooid en werd het huis meerdere keren met hondenpoep besmeurd en met eieren bekogeld. Hierna pro beerde de man nieuwe woonruim te te vinden in Utrecht. Bij het in cident afgelopen weekeinde waren Het Congolese gezin met vijf van de zeven kinderen dat uit Raamsdonksveer is verjaagd en tijdelijk in een hotel zit. zijn vrouw en de kinderen alleen thuis. De politie bevestigt de incidenten, maar bestrijdt dat sprake is van ra cisme. De woordvoerder wijst er op dat jongeren afgelopen weekein de verderop in de straat ook een brievenbus vernielden. „Het was dus niet specifiek gericht tegen dit gezin." Die nacht verstoorden jon geren herhaaldelijk de rust. Ze trapten tegen een winkelwagen in de tuin van het gezin en reden el kaar er met veel kabaal in rond. De politie betreurt de incidenten en stelt dat vluchtelingen zich snel ler geïntimideerd voelen: ook el ders zijn huizen met eieren beko geld. De woordvoerder bestrijdt dat dit geval vergelijkbaar is met de Liberiaanse familie Hayes die eind 2007 uit Waspik, enkele kilo meters verderop, werd weggetrei- terd. „Dat was structurele discrimi natie, dat gezin kon geen dag veilig over straat. Dat was hier niet zo." Het treiteren van het gezin in Was pik werd aanvankelijk afgedaan als 'incidenten'. Vorig jaar concludeer de een onderzoekscommissie dat gemeente en politie te weinig had den gedaan om het gezin te be schermen. foto Jeroen Jumelet/GPD Volgens burgemeester Matthieu Meijer heeft de gemeente juist van wege Waspik in september vorig jaar de incidenten rond het Congo lese gezin laten onderzoeken. „Wij hebben slechts één incident ont dekt dat echt met discriminatie te maken had. Die dader is ook ge pakt. De andere gebeurtenissen zijn, hoe vervelend ook, slechts in cidenten geweest."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7