Krappen strandt in halve finale Achttien maanden cel Moggi 33 34 en 36 Zware missie voor Jan Poortvliet in Southampton Vrijdag 9 januari 2009 Profs maken de dienst uit op eerste dag van Jumping Nieuwland Tip? sport@pzc.nl Oud-manager Juventus manipuleerde transfermarkt Italië. rome - De voormalige manager van Juventus, Luciano Moggi, is veroordeeld tot een celstraf van achttien maanden wegens het ma nipuleren van de Italiaanse trans fermarkt. Rechter Luigi Fiasconaro heeft dat gisteren in Rome be paald. Moggi wordt ervan beschuldigd de Italiaanse transfermarkt de afgelo pen tien jaar te hebben beïnvloed met behulp van dreigementen en geweld. De officier van justitie had een cel straf van zes jaar geëist tegen Mog gi. Zijn zoon Alessandro werd tot veertien maanden veroordeeld. Hoewel de straf voor Moggi aan zienlijk lager uitviel, kondigde hij na afloop aan in beroep te gaan. „Ik ben zeer aangeslagen door de uitspraak van de rechter, want ik heb niks verkeerd gedaan. Ik had op vrijspraak gerekend." Davide Lippi, de zoon van de Italiaanse bondscoach Marcello Lippi, werd vrijgesproken voor zijn aandeel in de affaire rond de transfers. Dat gold ook voor drie andere verdach ten. Moggi wordt ook gezien als spil in het schandaal waarbij scheidsrech ters bij wedstrijden van Juventus werden beïnvloed. De manager is voor zijn rol daarin al voor vijfjaar uitgesloten van alle activiteiten in de voetballerij. Juventus werd naar aanleiding van de affaire rond de scheidsrechters in 2006 teruggezet naar een lagere divisie en moest twee nationale titels inleveren. Juventus keerde in 2007 weer te rug op het hoogste niveau in Italië. Ondanks een begin met negen strafpunten haalde de club dat jaaar de titel in de serie B met een straatlengte voorsprong. Dit sei zoen is Juventus ook weej actief op het hoogste Europese niveau. In de poulefase van de Champions League hielden de Noord-Italia nen Real Madrid, Zenit Sint-Peters- burg en Bate Borisov achter zich. Juventus strijdt nu om een plek in de kwartfinale met het Londense Chelsea. foto Ad van Hasselt Vlissingse dartster moet op WK haar meerdere erkennen in Gulliver. door René van Stee FRIMLEY GREEN - „Ronduit drama tisch", was de reactie van een te leurgestelde Karin Krappen over haar spel in de halve finale van het WK darts in het Zuid-Engelse Frimley Green. De Vlissingse ging gisteravond met 2-0 onderuit te gen de Engelse Trina Gulliver. „Ik kreeg m'n pijlen maar niet weg. Hier en daar gooide ik nog wel mooie triples, maar er zat ook een zeven tussen. Dat is veelzeggend." Net als vorig jaar en in 2004 ver sperde zevenvoudig titelhoudster Gulliver Krappen de weg naar de finale. De wedstrijd was na een half uur gespeeld. De setstanden waren twee keer 3-1. De toon werd meteen gezet toen 'angstgeg- ner' Gulliver er een 140'er uitgooi de en daarna ook nog eens twaalf keer honderd of hoger wierp. Haar gemiddelde van 26,10 per pijl was aanzienlijk hoger dan de 21,47 van Krappen. „Toch won ik de eerste leg nog, maar daarna kon ik er he laas geen goed vervolg aan geven." Krappens aloude euvel - het niet kunnen uitgooien van haar dub bels - stak dit keer niet al te hard nekkig de kop op. Wel speelde het podium haar parten. „Daar heb ik eigenlijk het hele toernooi last van gehad. Bij het ingooien in het spe lershome ging het telkens prima, maar in de speelzaal stond ik abso luut niet op m'n gemak. Het lijkt wel op podiumvrees, of zo. Daar heb ik op andere grote toernooien ook regelmatig last van gehad", ver telt ze. Het verlies in de halve finale viel Krappen zwaar. Niettemin keek ze met tevredenheid terug op het toernooi. „Een derde plaats op een WK is gewoon mooi. Als je met niet al te best spel de halve finale haalt, moet je je daar bij neerleg gen", aldus Krappen, die er aan toevoegde dat ze tegenwoordig be ter met teleurstellingen om kan gaan dan enkele jaren geleden. „Ik heb er ook vrede mee dat een ab- slolute topper als Trina te sterk voor me was. Het zou een heel an der verhaal zijn geweest als ik van een veel mindere speelster had ver loren." Gulliver neemt het vandaag in de finale op tegen de winnares van het Nederlands onderonsje tussen Francis Hoenselaar en Rilana Era des. Hoenselaar stond al vijf keer eerder in de finale van het WK. Net als in 2008 en 2004 verspert Trina Gulliver ook dit jaar de weg voor Karin Krappen naar de finale van het WK darts. De En gelse wint met 2-0. Karin Krappen kon het in de halve finale van het WK darts in Frimley Green niet bolwerken tegen Trina Gulliver. Gael Monfils verrast Uefa wijst verzoek Rafael Nadal in Doha van Real Madrid af Dick Jaspers doet niet mee aan NK vijfkamp haarlo - Dick Jaspers slaat volgen de week het Grand Dutch Biljart in Haarlo over. Het Nederlands kampioenschap vijfkamp past niet in het schema van de Brabantse winnaar van de wereldbeker drie banden. Jaspers, tevens wereld ranglijstaanvoerder, richt zich vol ledig op zijn specialisme. Op het NK vijfkamp strijden acht topbiljarters vanaf 13 januari in de klassieke disciplines libre, ankerka der 71/2 en 47/2, bandstoten en driebanden. lean-Paul de Bruijn uit Hulst is de titelverdediger. Kosten in Formule 1 gaan verder omlaag londen - De teams in de Formule zijn het gisteren eens geworden over een verdere kostenbesparing". Dat heeft de associatie van renstal len laten weten. Het testen van aërodynamische on derdelen wordt met onmiddellijke ingang beperkt. Ook moeten de kosten voor de motoren en versnel lingsbakken omlaag. De kostenbe sparing wordt met name ingege ven door de kredietcrisis. Door de wereldwijde financiële problemen heeft Honda zich moet terugtrek ken uit de Formule 1. De Rooy verliest terrein in Dakar Rally MENDOZA - Trucker Gerard de Rooy is zijn koppositie in de Da kar Rally kwijtgeraakt. De Neder lander werd gisteren in de zesde etappe van San Rafael naar La Jun ta (178 km) derde. De Rus Vladimir Tsjagin kwam als eerste binnen, voor zijn landge noot Firdaoes Kabirov. Kamaz-rij- der Kabirov gaat nu aan kop in het algemeen klassement met een voorsprong van 9.32 op Tsjagin. De Rooy, die rijdt in een Ginafj volgt op ruim 25 minuten van Ka birov. doha - De Franse tennisser Gael Monfils heeft Rafael Nadal verras send uitgeschakeld in de kwartfina les van de Q_atar Open in Doha. Hij versloeg de Spaanse nummer één van de wereld gisteren met twee keer 6-4. Het was de eerste zege van Mon fils op Nadal. Hij speelt vandaag te gen de Amerikaan Andy Roddick om een plaats in de finale. In te genstelling tot Nadal haalde Roger Federer de halve finales wel. De Zwitser won met 6-2 7-6 (6) van de Duitser Philipp Kohlschreiber. BERN - De Europese voetbalbond Uefa heeft het verzoek v.an Real Madrid om zowel Klaas-Jan Hun- telaar als Lassana Diarra in te schrijven voor de Champions Lea gue afgewezen. De Spanjaarden mogen volgens het reglement één nieuwe speler aanmelden die dit seizoen al voor een andere dub ac tief was in een Europees bekertoer nooi. Huntelaar en Diarra, die in de winterstop naar Real gingen, speelden de afgelopen maanden al in de Uefa Cup voor respectieve lijk Ajax en Portsmouth.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77