Film by the Sea zit fors in de schulden Voor werk, Voor perspectief, Voor u. Calvijn College en CSW blinken uit Opnieuw celstraf geëist tegen Nigeriaan wegens pinpasfraude RBH is dé ujinterbcindenspecialist RBH Wilt u miljonair' worden? 29 Vrijdag 9 januari 2009 pzc Festival boekte verlies van i,6 ton vooral door kostenoverschrij dingen. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Film by the Sea heeft in 2008 een verlies van 160.000 euro geleden. De schuld van het festival loopt daardoor op tot 3,5 ton. Het tekort van vorig jaar is groten deels het gevolg van kostenover- schrijdingen, onder meer door de uitbreiding van de directie, het duurder uitvallen van het tijdelijke Deltatheater en hogere reis- en ver blijfkosten van gasten. Ook vielen de opbrengsten wat tegen. Vooral de Albert Heijn-actie waarbij twee bezoekers voor de prijs van één naar de bioscoop konden, pakte nadelig uit voor het filmfestival. Voorzitter Kees Izeboud van de raad van toezicht zegt dat een deel van de kostenoverschrijdingen wel overwogen zijn ontstaan. „We heb ben besloten tot versterking van het management, zonder dat we zeker wisten dat er geld voor zou komen. Dat risico hebben we dus bewust genomen." Verder brengt het organiseren van een filmfesti val veel onzekerheden met zich mee. Daardoor was bijvoorbeeld meer hotelaccommodatie gereser veerd dan nodig bleek te zijn. De organisatie verwacht deson danks dit jaar een festival met de zelfde kwaliteit te kunnen hou den, onder meer door vroeger en daardoor voordeliger in te kopen. De uitbreiding van de directie is in middels teruggedraaid. Izeboud: Film by the Sea zal praten met de gemeente Vlissingen en de provincie. Door een verlies van 160.000 euro in 2008 bedraagt het totale tekort nu 3,5 ton. „En natuurlijk moeten we de hand beter op de knip houden." Het festival sloot wel vaker jaren in het rood af Daardoor is er nu een schuld van 3,5 ton. Dat wordt deels gefinancierd door bijvoor beeld leveranciers die tijdelijk af zien van hun vorderingen. „We gaan in gesprek met de overheden om te kijken of zij die financiering willen overnemen en hoe we het tekort kunnen wegwerken", zegt Izeboud. „Waar we ook tegenaan lopen is dat we geen werkkapitaal hebben. We moeten eerst uitge ven en krijgen daarna pas geld bin nen." Binnenkort zijn gesprekken met zowel gemeente als provincie. De Vlissingse wethouder Frans Prins noemt de situatie 'vervelend'. „Maar we vinden Film by the Sea een heel belangrijk festival en wil len dus dat het blijft. We moeten daarom een oplossing vinden." Ziekenhuizen kopen nieuwe bedden goes - Na Ziekenhuis Walcheren krijgt ook het Oosterscheldezieken- huis in Goes nieüwe bedden. In oktober werd het Vlissingse hospi taal bevoorraad met 225 nieuwe bedden, vanaf dinsdag 13 januari krijgt Goes eenzelfde aantal. De bedden zijn elektrisch verstelbaar en hebben drukverlagende matras sen. De ziekenhuizen besteden 1,5 miljoen euro aan de vernieuwing. Zeeuws treinverkeer ureniang verstoord RILLAND - Treinreizigers in Zee land hebben gisterochtend hinder ondervonden als gevolg van een defecte bovenleiding tussen Ril- land-Bath en Bergen op Zoom. De storing ontstond rond 7.15 uur en duurde vijf uur. Alleen stoptreinen mochten ter plaatse nog rijden over één baanvak, waardoor reizi gers een half uur tot drie kwartier langer onderweg waren. Vanaf 1 januari is CWI onderdeel van UWV onder de naam WERKbedrijf. Dat betekent dat u voortaan terecht kunt bij één loket en bij één vast aan spreekpunt, de werkcoach. Deze werkcoach helpt iedereen snel en binnen 6 maanden concreet op weg naar werk. En help,t werkgevers bij het vinden van gekwalificeerd personeel. Het WERKbedrijf werkt hierbij nauw samen met alle gemeenten in Nederland. Steeds meer mensen aan het werk, dat is het doel van het nieuwe WERKbedrijf. Hebt u daar vragen over of wilt u er meer van weten? Ga dan naar werk.nl. CWI is nu UWV WERKbedrijf raeoaM HeiNKeiszflND v. koop dan nu 4 winterhanden bij Riedaml en u ontvangt gratis 1/5 Staatslot -s^ www.riedam.nl Sctiouwersweg 66, H'zand Tel: O! 13 - 567750 Bromfietsster gewond bij botsing Middelburg MIDDELBURG - Een bromfietsster (16) en haar passagiere (14), bei den uit Oost-Souburg, zijn gister middag bij een aanrijding in Mid delburg gewondgeraakt. De brom fietsster kreeg op de Dauwendael- selaan geen voorrang van een Mid delburgse automobilist (64). De bromfietsster heeft een operatie aan het been ondergaan. De passa giere liep een gekneusde knie op. Weekblad Elsevier beoordeelt kwaliteit middelbare scholen. door Cornelleke Blok MIDDELBURG - De havo- en vwo-af- delingen van het Calvijn College in Goes en de vwo-afdeling van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren in Middelburg hebben een zeer goede kwaliteit. Volgens een jaarlijks onderzoek van week blad Elsevier horen de afdelingen, net als voorgaande jaren, bij de beste van Nederland. Elsevier vergeleek alle middelbare scholen in Nederland op basis van gegevens van de onderwijsinspec->' tie uit de jaren 2005 tot 2007. De uitblinkers hebben weinig zitten- blijvers in de eerste drie klassen, veel leerlingen die zonder vertra ging hun diploma halen en gemid deld hoge eindexamencijfers. Bij de lijst van slechtst presterende scholen van Nederland zitten geen Zeeuwse scholen. De havo- en vwo-afdelingen van De Rede in Terneuzen en het Scheldemond College in Vlissingen scoren matig. Bij het Scheldemond ligt de verkla ring deels in het hoge percentage leerlingen (22 uit probleem- en armoedegebieden. De vwo-afde ling van het Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee krijgt ook een matige beoordeling. De Zeeuwse vmbo-af- delingen scoren, op een enkele na, gemiddeld of goed. Directeur Bert Vogel van het Cal vijn College is trots op de prestatie van zijn school. „We horen al drie jaar bij de top. Het is een zegen op het werk dat we doen. Op de ha vo- en vwo-afdelingen zijn kleine mentorgroepen met mentoren die de leerlingen een paar jaar begelei den. Elke leerling krijgt aandacht. Dat heeft invloed op de resulta ten." Rector Frieda Steenblik van het CSW is al even blij. „Ik ben vooral blij dat we al zo lang zo'n goed resultaat weten te halen. Dit is een waardering voor de hoge in zet van leerlingen en docenten." RW De havo- en vwo-afdelingen van het Calvijn College en de vwo-af deling van de Christelijke Scho lengemeenschap Walcheren blin ken uit, volgens Elsevier. Eis ruim twee jaar cel voor verdachte (30) in hoger beroep. DEN HAAG - Tegen een 30-jarige Ni geriaan is gisteren in hoger beroep bij het gerechtshof in Den Haag opnieuw een celstraf van twee jaar en vijf maanden geëist. Eerder was de man door de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot eenzelf de straf wegens fraude met pinpas sen, het hengelen van post uit brie venbussen en gebruik van een val se naam. De man, die zijn straf achter de rug heeft, is uit ons land gezet en terug in Nigeria. Toch heeft hij de hoger beroepszaak doorgezet om dat hij alle beschuldigingen ont kent. Hij beweert dat hij het slacht offer is geworden van een per soonsverwisseling. Ook zou zijn ex-vrouw, een 34-jarige Middel burgse, uit rancune valse verklarin gen over hem hebben afgelegd. Op een eerdere zitting besloot het gerechtshof om de vrouw als gerui ld Tegen een Nigeriaan is gisteren in hoger beroep opnieuw een cel straf van twee jaar en vijf maan den geëist wegens pinpasfraude en hengelen uit brievenbussen. ge op te roepen nadat advocaat E. Manders vraagtekens had gezet bij de betrouwbaarheid van haar verhaal. Tijdens de voortzetting van de zaak gisteren vertelde de Middelburgse over haar huwelijk met de Nigeriaan, die zij in 2005 in Oostenrijk ontmoette. De Nigeriaan verbleef slechts kor te periodes bij haar. Tussendoor was de man wekenlang weg zon der dat zij wist waar hij uithing. Tijdens zijn afwezigheid nam de vrouw talloze postpakketten in ontvangst, die waren geadresseerd aan haar onbekende personen. De inhoud bestond onder meer uit een homecinema en andere pro ducten van postorderbedrijven. Voor het aannemen van de pakjes kreeg de vrouw een werkstraf we gens heling. De vrouw vertelde dat haar man haar had gezegd de pak jes aan te nemen. Zij zou door hem geslagen zijn maar uit angst niet naar de politie zijn gegaan. De vrouw is inmiddels gescheiden van de Nigeriaan. Advocaat E. Man ders pleitte voor vrijspraak omdat tegenover de belastende verklaring van de vrouw de ontkenning van de verdachte staat. Er zou geen be wijs zijn dat het verhaal van de vrouw bevestigt. Uitspraak over twee weken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73