Wrevel bij PvdA over Gaza Christelijke homogroep verliest subsidie Plan: 450 meter hoog gebouw Bordspelletje Mens-erger-je-niet wekt al driekwart eeuw ergernis Kritiek van Verhagen op de paus Rietsnijder bij Naardermeer Wethouder was onzekere baan in 2008 6 Vrijdag 9 januari 2009 PZC Evangelische club zou homoseksuelen proberen te 'genezen'. den haag - Minister Ronald Plas- terk (Emancipatie) trekt de subsi die in van de christelijke homo-or ganisatie Onze Weg. Volgens de bewindsman passen de opvattin gen van de stichting bij nader in zien niet in zijn programma, dat gericht is op de acceptatie van ho moseksualiteit. Plasterk heeft dat gisteren aan de Tweede Kamer geschreven. Hij had Onze Weg vorig jaar een subsi die van 50.000 euro toegekend om homoseksualiteit in eigen kring be ter bespreekbaar te maken. Plas terk had al gedreigd de subsidie in te trekken als blijkt dat Onze Weg, vooral actief onder evangelische christenen, zich met het 'genezen' van homoseksualiteit bezighoudt. Naar aanleiding van een recent ver haal in weekblad Nieuwe Revu heeft Plasterk geprobeerd hierover opheldering van Onze Weg te krij gen. De organisatie heeft gisteren per brief aan Plasterk aangegeven niet betrokken te zijn bij pogingen om mensen van hun homoseksua liteit te genezen. Ze gelooft echter wel dat de activiteiten kunnen lei den tot het 'verbleken van homo seksuele gevoelens' en dat bij som migen sprake kan zijn van 'veran dering naar heteroseksualiteit', al is dat niet het beoogde doel. rotterdam - Als het aan het archi tectenbureau Monolab ligt, verrijst in de Rotterdamse Maashaven een wolkenkrabber met een hoogte van 450 meter. Het gebouw staat in het water van de Maas, herbergt ruimte voor woningen en kanto ren en is via een pier verbonden met de kade en metrostation Maas haven. Dat plan heeft directeur Jan Wil lem van Kuilenburg van Monolab Architects gisteren gelanceerd. Hij stelt vergevorderde en uitgewerkte plannen te hebben en in gesprek te zijn met investeerders en ont wikkelaars. „Als het financiële ka der rond is, duurt het nog zeker vijf tot zeven jaar voordat de toren ook daadwerkelijk klaar is." Het plan is ambitieus, zeker gezien het huidige economische klimaat en de ingezakte woningmarkt. Van Kuilenburg vindt de economi sche neergang echter juist het mo ment om te investeren. „De huidi ge middelhoge torens in Rotter dam zijn van lage kwaliteit en te primitief, het is allemaal stan daard." De City Tower zou in één klap het hoogste bouwwerk van Nederland worden. Die eer valt nu nog te beurt aan de Rotterdamse Euro mast (185 meter). Kritiek van kopstuk Thijs Berman op handelwijze regering. den haag - Bij de PvdA ontstaat steeds meer ergernis over het ge welddadige optreden van het Israë lische leger in de Strook van Gaza. •Beoogd PvdA-lijstrekker in het Eu ropees Parlement, Thijs Berman, uitte gisteren felle kritiek op de Ne derlandse regering inzake Gaza. Nederland is veel te slap in zijn veroordeling van het Israëlische op treden in de Gazastrook, stelt Ber man. „Premier Balkenende onder mijnt daarmee de eenheid in de Europese Unie", stelde hij. Volgens Berman zijn andere EU-landen kritischer over de mili taire acties van Israël. Balkenende zei zondag dat hij begrijpt dat Is raël in actie komt vanwege de tien tallen raketbeschietingen per dag op Israël door Harnas, de radicale Palestijnse groepering die het voor het zeggen heeft in de Gazastrook. Berman noemde het Israëlische ge weld echter 'disproportioneel en schandalig'. Het kabinet moet dit afkeuren, vindt hij. Tegelijkertijd stelde Berman dat Hamas met zijn raketaanvallen zinloze provocaties pleegt. Daags nadat Israël was be gonnen met zijn aanvallen op de Gazastrook haalde PvdA-Kamerlid Van Dam al hard uit naar CDA-mi- nister Verhagen van Buitenlandse Zaken. Hij vond het 'gek' dat Ver hagen wel de raketbeschietingen van Harnas afkeurde maar het 'dis proportionele' antwoord van Is raël niet direct veroordeelde. Ook gewone PvdA-leden roeren zich: de fractie moet zich veel har der uitlaten over het Israëlische ge weld, vinden zij op internet. Minis ter Koenders (Ontwikkelingssa menwerking) heeft de Israëlische ambassadeur in Den Haag gezegd dat het voor Nederland niet aan vaardbaar is dat de VN-organisatie Unrwa in Gaza haar hulp staakt Binnen de PvdA groeit de onvre de over het geweld in de Ga zastrook. Niet alleen politici roe ren zich, ook de leden mopperen op het internet. MiÉiÉl MUiDERBERG - Rietsnijder Wouter Slors bezig met het verwerken van het riet van de rietlanden van het Naar dermeer. Riet wordt in de winter gesneden en is be stemd voor het bedekken van molens en daken. Het sei zoen loopt van half december tot en met half april (be gin broedseizoen). Het Naardermeer is het oudste na tuurgebied van Nederland. De rietsnijder van het Naar dermeer biedt iedereen die gezond is en kan zwemmen op eigen risico de mogelijkheid om een dag mee te wer ken. foto Koen Suyk/ANP Leeftijd zegt niet over de prestaties: het lijkt hoe jonger, hoe beter. zaandam - Er zijn op de wereld vast geen spellen waarvan de titel zo goed gekozen is als Mens-erger- je-niet. Zowat iedere zet is erger lijk voor minstens een van de spe lers. Maar blijkbaar legt de erger nis het toch af tegen de lol die het beroemde bordspel biedt, want het bestaat in zijn huidige vorm in middels 75 jaar. „Het is met dit spel als met kies pijn", zegt Ben Leijten van spellen- fabrikant Jumbo, producent van onder meer Mens erger je niet. „Je weet dat je niet met het puntje van je tong aan die kies moet zit ten, maar toch doe je het." Mensen zijn op zoek naar emotie en bij dit spel komen diepe emo ties kijken, zegt hij. „Maar er is Mens-erger-je-niet jubileert.foto ANP ook een andere kant: iemand vlak voor de finish van het bord gooien is natuurlijk geweldig!" In Nederland zijn vier miljoen exemplaren van het spel in om loop, schat Jumbo. De meest fana tieke fans komen jaarlijks bijeen in Emmeloord, voor het NK mens-er- ger-je-nieten. Morgen vindt de Röetsroijder bij Naardermeer 31ste editie van het NK er plaats. De ergernis kan hoog oplopen. De toernooiorganisatie heeft wel eens sussend moeten optreden, opdat deelnemers elkaar niet in de haren vlogen. Leeftijd zegt niets over de prestaties, sterker nog: het lijkt wel hoe jonger hoe beter. Vorig jaar nog won de 9-jarige Kelly de beker en in 2004 werd een jongetje van vijf uit Emmeloord kampioen. Mens erger je niet lijkt een oer-Hollands spelletje, maar het is volgens Jumbo door de Duitser Schmid uitgevonden als 'Mensch, argere dich nicht'. In het Verenigd Koninkrijk is het bekend onder de naam Ludo. 'Stamvader' van alle versies is het Indiase spel Pachisi. Ter ere van het 75-jarige bestaan houdt Jumbo een fotowedstrijd op zijn website www.jumbo.eu. Het bedrijf hoopt dat mensen hun mooiste kiekjes sturen, waarop mens-erger-je-nieters te zien zijn. vanwege de Israëlische beschietin gen. Nederland eist toegang voor humanitaire hulp, zo liet Koen ders gisteren desgevraagd weten. De minister noemt de stopzetting van de hulp door Unrwa 'buitenge woon ernstig'. Rabbijn Raphael Evers van het Nederlands-Israëli tisch Kerkgenootschap vindt dat SP-Tweede Kamerlid Van Bommel op 25 januari niets te zoeken heeft bij de Auschwitz-herdenking in Amsterdam. Het Kamerlid riep za terdag op tot een 'intifada', een be grip dat voor Palestijnen onlosma kelijk met geweld tegen Israël is verbonden. pagina 8 en 9: crisis Gaza Minister maakt zich zorgen over uitspraken over homoseksualiteit. den haag - Minister Verhagen (Buitenlandse Zaken) heeft de pau selijke nuntius in Nederland aange sproken op het verzet van Vati- caan tegen het pleidooi over men senrechten en seksuele geaard heid. Nederland is hierdoor onaan genaam verrast, zei Verhagen. Ook is hij bezorgd over uitspraken van de paus. Dat liet zijn departement gisteren desgevraagd weten. Verhagen doelde op de verklaring van Nederland en Frankrijk, na mens 66 landen, die in december tijdens de Algemene Vergadering van de VN werd voorgelezen. Daar in werden de VN-lidstaten opge roepen de vrijheid van seksuele oriëntatie te beschermen. Overi gens is het Vaticaan ook tegen mensenrechtenschendingen van homo's en veroordeelt het straf baarstelling van homoseksualiteit. amsterdam - Opvallend veel wet houders vertrokken in 2008 we gens een vertrouwensbreuk. Dat blijkt uit een onderzoek dat het tijdschrift Binnenlands Bestuur gis teren publiceerde. Met 122 'politiek gesneuvelde' wet houders was 2008 volgens het blad een nieuw dieptepunt sinds 2002, toen 145 wethouders vertrok ken. Ook raakten veel colleges van Bur gemeester en Wethouders in 2008 in een crisis. In totaal achttien ge meenten zagen al hun wethouders vertrekken en vaak niet meer te rugkomen. Een verklaring heeft het tijdschrift niet. In totaal vertrokken er in 2008 196 wethouders. Andere redenen voor wethouders om ermee te stoppen waren ge zondheid of het onvermogen het wethouderschap te combineren met een reguliere baan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6