Oorzaak brand onduidelijk t. THUIS! EEN GEZOND 2009 OEGINT Schaatsles 'De Piraat' 'Spoorlijn oost langs kanaal' PZC Vrijdag 9 januari 2009 I 2 5 Instortingsgevaar La Strada belet onderzoek technische recherche. door Luc Oggel GOES - Het blijft onduidelijk hoe de brand in het pand van café La Strada aan de Sint Jacobstraat in Goes is ontstaan. De technische re cherche heeft het onderzoek giste ren vanwege instortingsgevaar en de slechte weersomstandigheden stopgezet. De bovenverdieping van het café, waar twee meisjes en een jongen woonden, is woensdagmiddag compleet verwoest door een felle uitslaande brand. Het kroeggedeel te heeft enorme en zeer waar schijnlijk onherstelbare waterscha de opgelopen. Huurster Mandy woonde nog maar net boven het café. Zij lag even te slapen toen ineens de brandweer binnen stond, schrijft zij op de site hvzeeland.nl. 'Ik was bijna klaar met m'n kamer en nu heb ik niks meer, alles weg'. Kroeguitbater Eric van de Linde is gisteren even binnen geweest in zijn café. Volgens hem is het 'één grote ravage'. „Er is enorm veel wa terschade, het leek wel een tropi sche regenbui binnen. Het gaat ook stinken, al het meubilair zit vol bluswater." Van.de Linde heeft van de politie vernomen dat de brand waarschijnlijk is veroor zaakt door kortsluiting. Op verscheidene websites, zoals www.redstrada.hyves.nl, zijn inmid dels allerlei ideeën gelanceerd om Van de Linde te helpen, onder meer een benefietavond medio fe bruari in 't Beest. Geruchten dat de band Racoon een benefietcon cert zou willen geven, kloppen niet, laat gitarist Dennis Huige we ten. „We willen natuurlijk wel iets doen voor Eric, maar dan moeten we eerst weten wat hij zelf van plan is. Ik denk niet dat je hals over kop van alles op poten moet UJ De technische recherche heeft wegens instortingsgevaar het on derzoek naar de oorzaak van de brand in café La Strada stopge zet. zetten wat misschien geen nut heeft. Huige zegt zich 'kapot ge schrokken' te zijn van de brand. Suggesties om La Strada tijdelijk in het leegstaande pand van café Backstage aan de Magdalenastraat voort te zetten, zijn nieuw voor Van de Linde. „Daar denk ik echt nog helemaal niet over na, er moe ten eerst nog heel veel andere din gen worden geregeld." Café De Vrijbuiter, naast La Stra da, is vanavond gewoon weer open. „De schade valt heel erg mee", zegt eigenaar Kees Sorber. Hij heeft tijdens de brand zijn hart vastgehouden. „Als het vuur op de benedenverdieping was begonnen, was waarschijnlijk de hele straat er aan gegaan." -_-w. •4-"' «OH**» VEERE - Zo'n zeventig, tachtig kinderen van basis school Het Veer uit Veere hadden gisteren dan toch een soort van ijsvrij. Ze moesten wel naar school, maar daarna gingen de scholieren linea recta naar de ijsbaan. Ook andere scholen op Walcheren met een ijs- baan in de buurt grepen de kans om bijvoorbeeld de gymlessen lekker buiten te houden. foto Lex de Meester Boodschappenjongens brengen theatershow óvezande - De Boodschappenjon gens brengen zondag in de rooms- katholieke kerk van Ovezande de theatershow Pater Noster. Het ge zelschap van vier Zeeuwen trekt hiermee sinds begin 2007 door het hele land. De voorstelling in het kader van 150-jarig bestaan van de Ovezand- se kerk begint om 10.00 uur. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle Ved vraag naar vlag Zeeuws-Vlaanderen terneuzen - Stichting De Zeeuws- Vlaamse Vlag heeft bij vlaggenma- kers in Moeskroen en Sint-Laure- ijns een order geplaatst voor een tweede partij van 400 Zeeuws- Vlaamse vlaggen. De eerste partij was in luttele dagen volledig uit verkocht. „De respons die we krijgen op de presentatie van het dundoek afge lopen maandag in Hulst, Terneu- zen en Sluis is echt ongelooflijk. Dit hadden we nooit verwacht", zegt ontwerper Dingeman de Ko ning uit Axel. Druk jaar voor redders Stellendam en Ouddorp ouddorp - De KNRM-stations Stellendam en Ouddorp hebben het druk gehad vorig jaar. De Stellendamse redders moesten 85 keer in actie komen. Hun colle ga's uit Ouddorp rukten 102 keer uit. Voor de Ouddorpse KNRM'ers speelden de meeste reddingsacties zich af op de Grevelingen (62 alar meringen). In totaal 34 keer moesten de red ders de Noordzee op. Het meren deel van de acties was voor zeil jachten en motorboten. SAUER OONK NOTARISSEN Maandag 12 januari a.s. vanaf 12.30 uur is ons kantoor gesloten i.v.m. een personeelstraining. Dinsdag 13 januari zijn wij vanaf 08.45 uur u weer van dienst. www.sauerenoonk.nl terneuzen - Als de vraag naar spoorvervoer op de oostelijke kan- naaloever van de bestaande bedrij ven toeneemt willen B en W van Terneuzen zich sterk maken om het oostelijk tracé van de spoorlijn langs het kanaal weer op de agen da van Zeeland Seaports te krij gen. Ook als er ontwikkelingen voor de deur staan met een te ver wachten (groot) vervoersaanbod per spoor is het college 'zonder meer' bereid om voor een vervolg onderzoek te pleiten. ft6** Scfibufs Jeremiasse Met de nieuwe collectie fitnessapparatuur van Jeremiasse www.fietsplezier.nl GOES Van der Spiegelstraat 54, tel 0113 - 216 063, goes@fietsplezier.nl r4>r~\ VLISSINGEN Troelstraweg 364, tel. 0118 - 477 230, vlissingen@fietsplezier.nl UÜH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69