Het is wel heel vet om zo'n Ingeland wekt irritatie Ijs op vest in Middelburg onbetrouwbaar Website noemt Zoutelande beste kustplaats Advies bouw zeesluis bij Terneuzen sanidrömE 22 Vrijdag 9 januari 2009 pzc door Theo Ciele middelburg - Het ijs op de Middel burgse vest was gisteren nog lang niet overal betrouwbaar. Tenminste één jongen haalde een nat pak toen hij met zijn fiets bij de Seismolen door het ijs ging. Hij kon volgens de politie ongedeerd op het droge kruipen. Volgens Benny van de Voorde van de gemeente Middelburg heeft het ijs op de vest op veel plekken nog niet de vereiste dikte van 10 centi meter. Van de Voorde meet voor de gemeente de ijsdiktes. Gemid deld is het ijs op de vest een centi meter of acht dik. Bovendien leve ren wakken een gevaar op. Ook on der en bij de bruggen is het ijs erg dun. Wie in Middelburg veilig wil schaatsen kan beter de sloten en plassen in de wijken opzoeken. Daar is het ijs volgens Van de Voor de al ruim 11 centimeter dik of Simon: „Ik heb voor m'n boekje een rood kaftje gekozen met allemaal dingetjes erop die geloof ik van de Vikingen zijn." Concert ONOA in Nieuw- en St. Joosland nieuw- en sint joosland - Muziek- vereniging Oefening Na Arbeid houdt op zaterdag 17 januari vanaf 19.30 uur een uitvoering in Het Dorpshuis aan de Veerstraat. Zo wel de fanfare als het jeugdorkest treedt op onder leiding van Piet Meliefste. Het concert brengt de bezoekers met walsen en polka's in Weense sferen. Parkeergarages 24 uur per dag geopend middelburg - De parkeergarages in Middelburg zijn voortaan 24 uur per dag en zeven dagen per week geopend. Voor het parkeren moet van maan dag tot en met zaterdag tussen 8.00 en 18.00 uur betaald worden (op donderdag van 8.00 tot 21.00 uur). Buiten deze tijden is het parkeren in de garages gratis. vlissingen - In strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissingen wordt op vrijdag 16 januari de derde editie van de muziekquiz gehouden. Deelname kan individueel en in teams van hooguit vier personen. De quiz gaat over popmuziek in de breedste zin van het woord en be gint om 20.30 uur. Het is voorlopig de laatste quiz in Panta Rhei om dat het paviljoen tijdelijk moet wij ken voor werk aan de Nolledijk. Debuut rockband ROLR in Middelburg middelburg - De rockcoverband ROLR (Raiders of the Lost Rock) debuteert op 23 januari in café De Geere in Middelburg. De nieuwe band bestaat uit vijf Zeeuwse rockers onder aanvoering van zan ger Kees Moerland (The Emme- royts, Rebba The Loon). Ze spelen muziek van onder meer AC/DC, Alice Cooper, Guns 'n Roses, Van Halen, Led Zeppelin en ZZTOP. Aanvang 22.00 uur. Marijke Poppe daagt Laurens Walhout uit om geluid uit de saxofoon te krijgen. foto Ruben Oreel zoutelande - Bezoekers van de reiswebsite www.zoover.nl heb ben Zoutelande uitgeroepen tot beste kustplaats van 2008. De accommodaties in Zoutelande scoorden gemiddeld een 8,6. T\vee- de werd Bergen aan Zee. Renesse en Domburg werden derde en vier de. Zoutelande wordt vooral ge waardeerd om het kindvriendelij ke karakter, de stranden en de om geving. Minicamping De Visser uit Boude- wijnskerke viel ook in de prijzen, en werd uitgeroepen tot beste cam ping met een gemiddelde waarde ring van 9,7. De minicamping kreeg tevens het predicaat 'meest kindvriendelijke camping'. door Conny van Gremberghe terneuzen - De Waterschapspartij Zeeuws-Vlaanderen maakt zich schuldig aan volksverlakkerij. Dit stelde PvdA-hoofdingeland Paul Weemaes tijdens de eerste algeme ne vergadering van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen na de verkie zingen. Weemaes had grote moeite met een verklaring van hoofdingeland Giel van Boom van de lokale partij waarin hij namens zijn club af stand nam van de voorgenomen waterschapsfiisie. Van Boom vroeg de algemene ver gadering om 'enige tijd de stroom van de fusietrein af te halen'. In die bezinningsperiode zou het nieuwe bestuur zich op de fusie kunnen herbezinnen. Weemaes vond het betoog van de vertegen woordiger van de Waterschapspar tij 'te zot voor woorden'. cent/terneuzen - Het Stakehol ders Advies Forum (SAF), be staand uit 25 partijen die betrok ken zijn bij de planontwikkeling voor een nieuwe nautische toe gang tot het Kanaal Gent-Terneu- zen, heeft zijn werk voltooid. Maandag 12 januari komt het SAF met een eenduidig advies aan de ministers van Verkeer en Water staat in Nederland en Vlaanderen om bij Terneuzen een nieuwe zee sluis te bouwen binnen het be staande sluizencomplex. Dat pro ject, dat vele honderden miljoe nen gaat kosten, moet tegen 2018 zijn voltooid. De presentatie van het advies vindt plaats in het stad huis van Gent. Muziekquiz in Panta Rhei arpas www.sanidrome.nl/arpas •Mortiereboülevard 7, Middelburg, (0118) 55 10 80

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66