Washandje wijst naar verdachte WALCHEREN 30 en 31 21 29 Eindelijk herenigd Nieuwe bedden in ziekenhuizen Gelukkig nieuwjaar! Megaorder voor 'ongelofelijk' Fokker Elmo Film by the Sea heeft te kampen met forse schulden Vrijdag 9 januari 2009 Tip? walcheren@pzc.nl Delen van DNA verdachte moord Toth op washand gevonden. door Emile Calon middelburg - Een washandje vormt voor het Openbaar Ministe rie een belangrijke aanwijzing voor de betrokkenheid van een 53-jarige Vlissinger bij de moord op Ilonka Toth. Op dat washandje, gevonden bij het lichaam van de 42-jarige Vlissingse, zijn sporen ge vonden die overeenkomen met het DNA van de Vlissinger en bloed van Toth, zo zei officier van justitie M. Overmeer gisteren te gen de leden van de Middelburgse rechtbank. Ze bekende dat het niet een compleet DNA-spoor is maar een gedeeltelijk. „Ttvaalf van de zestien delen komen overeen." Raadsman M. Dunsbergen stelde op zijn beurt dat die deelsporen geen overtuigend bewijs vormen. „Zolang het niet om een compleet DNA-profiel gaat kunnen die van velen afkomstig zijn." Gisteren be keek de rechtbank hoe het onder zoek naar de moord op Toth vor dert. Ze werd zondag 6 juli dood aangetroffen op de Noorderbe graafplaats in Vlissingen. Na ruim een week arresteerde de politie de 53-jarige Vlissinger. Hij wordt door [RW Advocaat Dunsbergen stelt dat delen van een DNA-spoor nog geen overtuigend bewijs voor de schuld van de Vlissingse verdach te vormen. het OM gezien als de dader. De man ontkent echter. Ook gisteren bezwoer hij dat hij geen moorde naar is. „Ik ben niet de persoon die het heeft gedaan." De rechtbank vindt echter dat hij nog minimaal drie maanden in voorarrest moet blijven omdat hij op z'n minst de schijn tegen heeft. Ook omdat hij tijdens zijn verho ren zijn verklaringen steeds aan past. Het overtuigende bewijs is echter nog niet geleverd. Dunsbergen vroeg aan de recht bank om een contra-onderzoek van het washandje door een ander onderzoeksbureau. Hij sluit niet uit dat er verkeerde interpretaties zijn gedaan nadat het washandje bewerkt is om de DNA-sporen te traceren. Hij herhaalde ook dat een getuige die bewuste zesde juli een man heeft gezien op de Vlis singse begraafplaats met lang krul lend haar. „Die man zou wel eens de dader kunnen zijn." Het OM wil op 2 april de daadwer kelijk rechtszaak voeren. VLISSINGEN - Het échte besef van wat er nou allemaal is gebeurd op het fragiele*ijs van de Schuitvaartgracht, ontbreekt nog een beetje bij Leroy Pekx (12) uit Vlissingen. Maar bij zijn ouders niet. „Zonder Hassan en Marco had ik nu mijn zoon niet meer", zegt zijn va der geëmotioneerd. Hij en zijn vrouw ontvin gen de gasten die zijn zoon en vriendje Salem -die er niet bij kon zijn- uit het ijskoude water hadden gered, met open armen. Ze konden hen niet vaak genoeg bedanken. „En weet je", fluisterde de moeder van Leroy ze in, „dé bur gemeester is ook nog met iets bezig, is ons ge zegd. Hij wil jullie persoonlijk bedanken." Has san en Leroy kregen er kleur van op hun wan gen. In elk geval méér dan vorige week. Want na één minuut in het water raakten ze toch aardig onderkoeld. Om maar niet te spreken van Leroy, die volgens zijn vader tot 's avonds nodig had om weer kleur te krijgen. „En praat jes." Maar het kwam goed. Zélfs met het mo bieltje van Hassan, dat kopje-onder ging. „Ik heb van mijn baas een nieuwe gekregen. Hij was trots op mij." foto Lex de Meester Staatsloterij goes - De Oosterscheldeziekenhui- zen in Goes en Zierikzee krijgen de komende tijd 225 nieuwe bed den. De eerste lichting daarvan komt dinsdag aan in Goes. De bed den hebben betere matrassen om doorligwonden te voorkomen en kunnen elektronisch worden ver steld. Eerder al kreeg het zieken huis Walcheren in Vlissingen van dergelijke beden. Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl Het is een vaste gewoonte bij die Zeeuws-Vlamingen; op nieuwjaars dag gaat het hele spul naar oma in haar oudererenflat om haar - en meteen ook de rest van de familie, want iedereen komt - gelukkig nieuwjaar te wensen. Aldus ge schiedde ook dit jaar. Nadat die Terneuzenaar eindelijk een plekje had gevonden voor de auto, stapte hij welgemoed in de lift, op weg naar oma. De deur van het appar tement stond uitnodigend open. 'Das makkelijk', dacht de man en stapte met een uitbundig 'Geluk kig nieuwjaar' de kamer binnen. De verbaasde blikken van de aan gesprokenen schudden hem wak ker. Het was de goede fat. Alleen de verkeerde verdieping.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65