Achter het reclamebord 'Sloepoort is zeker twee tot drie jaar vertraagd' Tegenstanders van 'Schorebrug' bestoken gedeputeerde 22 Vrijdag 9 januari 2009 PZC B Kapelse scholieren lopen 2700 euro bijeen KAPELLE - Leerlingen van de groe pen zes, zeven en acht van basis school 't Honk in Kapelle hebben ruim 2700 euro bij elkaar gelopen tijdens een sponsorloop. Dat ge beurde maandag. Gisteren werd het bedrag overhandigd aan een vertegenwoordiger van WarChild. De sponsorloop was georganiseerd door twee studentes van de Hoge school Zeeland, die momenteel sta ge lopen op de school. Boodschappenjongens brengen theatershow OVEZANDE - De Boodschappenjon gens brengen zondag in de rooms- katholieke kerk van Ovezande de theatershow Pater Noster. Het ge zelschap van vier Zeeuwen trekt hiermee sinds begin 2007 door het land.Vaders en zoons duiken in de show 'vol liedjes, sketches en zelfs poppenkast' in de onderwereld. De voorstelling in het kader van het 150-jarig bestaan van de Ove- zandse kerk begint om 10.00 uur. Politie controleert op drugstoeristen in Goes GOES - De politie heeft gisteren van 16.30 tot 17.30 uur op drugstoe risten gecontroleerd bij de twee Goese coffeeshops. Zes personen bleken een gebruikershoeveelheid softdrugs bij zich te hebben. Die is in beslag genomen en later vernie tigd. Tijdens de actie is ook de au to van een 21-jarige Goesenaar ge controleerd. Hij bleek niet in bezit van een geldig rijbewijs en kreeg een bekeuring van 190 euro. Ouderwets schaatsen Bokkegat Wissenkerke WISSENKERKE - Ouderwets zwie ren en walsen op muziek. Het kan zaterdagmiddag vanaf twee uur op de ijsbaan op het Bokkegat aan de Dorpsdijk bij Wissenkerke. Ieder een met kunstschaatsen is welkom en kan ook nog les krijgen in over rijden of walsen. 1\vee andere Hol landse ingrediënten voor een ou derwets schaatsfestijn zijn ook aan wezig: koek en zopie. De baan is ook open voor gewone schaatsers. Dahlia-kampioenschap komt in Heinkenszand HEINKENSZAND - Bloemisterij Wis se in Heinkenszand beleeft dit jaar een echte primeur. Voor het eerst wordt in Zeeland het Nederlands Kampioenschap Dahliakweken ge houden, met dank aan de veel be kroonde Heinkenszandse hobby- dahliakweker Frans Sturm. Van 4 tot en met 6 september is het kam pioenschap. Er worden twee- tot driehonderd deelnemers verwacht en duizenden dahlia's. door luc Oggel KRUININGEN - Als gedeputeerde moet je een dikke huid hebben, ze ker als je een havengebonden in dustrieterrein wil aanleggen in' een nu nog ongerepte polder langs het Kanaal door Zuid-Beveland. De gedeputeerde heet Harry van Waveren, de polder Schorebrug. Van Waveren en projectleider Lies Dekker waren gisteravond in het gemeentehuis in Kr'uiningen om daar een informatie- cq inspraak avond te leiden. Zij zetten nog maals uiteen waarom er een nieuw havengebonden terrein in Midden-Zeeland nodig is (onder meer voor de ontwikkeling van de Zeeuwse havens en daarnaast voor de huisvesting van twee betonfa- brieken uit Goes) en waarom er voor de locatie Schorebrug is geko zen (onder meer omdat daar de minste milieubelasting valt te ver wachten). Van Waveren weet dat lang niet ie dereen blij is met de plannen en ook gisteravond probeerden ver schillende aanwezigen hem er weer van te overtuigen dat de pro vincie wat hen betreft compleet verkeerd bezig is. Io Houtekamer, de 'ijsmeester van Kruiningen', bijvoorbeeld. Hij noemde het 'ongehoord' dat er wordt 'gespot' met de gezondheid van mensen. „In het cement van tegenwoordig zitten allerlei chemi- Deze maand nog begint de bouw van de nieuwe wijk Riethoek. Een-buurtje in de architectuur van de jaren dertig, een bouwstijl die nog steeds aanslaat. door Lilian Dominicus Wie er een huis koopt, weet nog niet waar zijn posta dres zal zijn: Goes of Kloetinge. De nieuwe wijk Riet- hoek ligt op de grens van de twee plaatsen. „Niemand die precies schijnt te weten waar Kloetinge ophoudt en Goes begint. We wer ven er daarom ook mee op de fol der: 'stijlvol wonen op de grens sche stoffen", doelde hij op de komst van twee betonfabrieken uit Goes naar het toekomstige ter rein. Wim Dieleman, raadslid voor Leef baar Reimerswaal, sprak van een 'planologische misser in optima forma'. „Er is geen ruimte voor zo'n ontwikkeling op die plek." Ac countant Peter van der Borgt wees erop dat de twee miljoen leges en de 120.000 euro aan woz-opbreng- sten die Reimerswaal zijn toege zegd, niets voorstellen. „Een ver goeding van de kosten die de amb tenaren maken." Tegengas kwam er van secretaris Jan de Vries van schippersvereni ging Schuttevaer, die stelde dat Schorebrug noodzakelijk is gewor den doordat vele binnenhavens zijn verdwenen. „Er is dus wel de gelijk behoefte aan en dit is nau- tisch-technisch de beste locatie." Pieter Allewijn noemde het in dat licht 'onbegrijpelijk' dat in Goes een haven wordt opgeofferd voor huizen en er hier één wordt gegra ven." Van Waveren zelf blijft erbij dat Schorebrug voor Reimerswaal fma- cieel gezien 'gunstig' is. Voordat het terrein daadwerkelijk - in 2011, hoopt de provincie - kan worden aangelegd, moeten onder meer Gedeputeerde Staten en de raad hun standpunt nog kenbaar maken. Vrijstaande woning met erker Van der Leek. van Goes en Kloetinge'. Misschien woont de buurman straks dus wel in de andere plaats", zegt René Verschiere, adjunct-directeur van de Nederlandse Bouw Unie BV in Etten-Leur, verantwoordelijk voor de planontwikkeling en uitvoering van Riethoek. Het lijkt een postzegeltje, het stuk land waarop dit jaar de eerste hui zen zullen verrijzen. Maar achter het levensgrote reclamebord ligt een immense lap grond braak, klaar om te worden bebouwd met woningen in jaren dertig-stijl. „Dat verwacht je niet, hè, als je vanaf de 's-Gravenpolderseweg de wijk in kijkt", zegt directeur Jan Voesenek, terwijl hij met zijn auto het bevroren en met rijp bedekte terrein oprijdt. Het voormalige weiland en bedrijventerrein ligt in gesloten tussen de achterkant van de woningen aan de Buys Ballot straat en een stuk van de 's-Gra venpolderseweg, de Kloetingse wijk Watership Down en de boomgaarden langs het spoor. Er is uiteindelijk plek voor 178 wo ningen, maar voorlopig denkt de NBU niet verder vooruit dan 105. De eerste fase is goed voor 64 wo ningen en daarvan zijn er nu 40 verkocht. „Dat heeft ons doen be sluiten te beginnen met bouwen. Dat stimuleert ook de verkoop", zegt Verschiere. Verschiere en Voesenek zijn tevre den over zowel het verloop van de De types staan door elkaar. verkoop als de voortvarendheid waarmee gebouwd wordt. Ver schiere: „Alles loopt op schema. We zijn in 2004 begonnen met praten over deze wijk en we wis ten dat we voor 1 januari 2009 geen bouwtitel konden krijgen. We beginnen op 19 januari met de grondwerkzaamheden. Op 29 ja nuari komt wethouder Dieleman voor de eerste heipaal. Eind van het eerste kwartaal van 2010 ver wachten we de eerste fase op te le veren." laren dertig-stijl blijft potentiële kopers aantrekken, alsof er sinds die tijd geen betere architectuur zou zijn ontwikkeld. Voesenek: „Uit onderzoek blijkt dat de jaren dertig blijven scoren en je pro beert een zo groot mogelijke doel groep te bedienen. Het verwon dert mij altijd dat je zoveel van die moderne, bijna saaie woningen in nieuwe wijken ziet." Borsele wil overleg over gevolgen met andere Bevelandse gemeenten. door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - De gemeente Bor sele gaat overleg voeren met ande re Bevelandse gemeenten over de gevolgen van de uitspraak van de Raad van State, waardoor de aan leg van bedrijventerrein Sloepoort bij 's-Heerenhoek voorlopig is ver boden. De Borsele wethouder Mar- ga Vermue (CDA, ruimtelijke orde ning) verwacht dat de aanleg van Sloepoort zeker nog twee tot drie jaar op zich zal laten wachten. Als het al mogelijk is de vernietigende uitspraak van de Raad van State te repareren via een nieuwe bestem mingsplanprocedure. Vermue wil met alle Bevelandse gemeenten praten, omdat de uit spraak van de Raad van State ook consequenties kan hebben voor de komst van andere nieuwe bedrij venterreinen in de regio. De Raad van State heeft immers vastgesteld - op basis van het omgevingsplan van de provincie - dat er tot 2020 genoeg aanbod van bedrijventerrei nen is. Sloepoort zou daarom niet nodig zijn. Zeeland Seaports wil vasthouden aan Sloepoort. „Wellicht moet het omgevingsplan worden aangepast en dat kost tijd", stelt Vermue. Het havenschap zal ook beter moeten onderbouwen dat Sloepoort nodig is vanwege ruimtetekort in Vlissin- gen-Oost. Als Sloepoort niet door gaat, komt er minder geld voor het natuurplan Sloegroen bij Nieuw- dorp en 's-Heerenhoek. De haven- schapsbijdrage voor dit plan is ge koppeld aan Sloepoort. Tegenstan ders willen Sloepoort niet, omdat Zeeland Seaports daarmee de eer ste stap buiten industrie- en haven gebied Vlissingen-Oost zet. Het braakliggend terrein, gezien vanuit het zuidoosten. Links de huizen van de Kloetingse wijk Watership Down en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52