Zeeland Oorzaak brand nog onduidelijk BEVELANDEN-THOLEN 30 en 31 29 Nieuwe bedden in ziekenhuizen Gelukkig nieuwjaar! Megaorder voor 'ongelofelijk' Fokker Elmo Film by the Sea heeft te kampen met forse schulden Vrijdag 9 januari 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Instortingsgevaar La Strada belet onderzoek technische recherche. door Luc Oggel GOES - Het blijft onduidelijk hoe de brand in het pand van café La Strada aan de Sint Jacobstraat in Goes is ontstaan. De technische re cherche heeft het onderzoek giste ren vanwege instortingsgevaar en de slechte weersomstandigheden voorlopig stopgezet. De bovenverdieping van het café, waar twee meisjes en een jongen woonden, is woensdagmiddag compleet verwoest door een felle uitslaande brand. Het kroeggedeel te heeft enorme en zeer waar schijnlijk onherstelbare waterscha de opgelopen. Huurster Mandy woonde nog maar net boven het café. Zij lag even te slapen toen ineens de brandweer binnen stond, schrijft zij op de site hvzeeland.nl. 'Ik was bijna klaar met m'n kamer en nu heb ik niks meer, alles weg'. Kroeguitbater Eric van de Linde is gisteren even binnen geweest in zijn café. Volgens hem is het 'één grote ravage'. „Er is enorm veel wa terschade, het leek wel een tropi sche regenbui binnen. Het gaat ook stinken, al het meubilair zit vol bluswater." Van de Linde heeft van de politie vernomen dat de brand waarschijnlijk is veroor zaakt door kortsluiting. Op verscheidene websites, zoals www.redstrada.hyves.nl, zijn inmid- De technische recherche kon gis- teren vanwege instortingsgevaar en het weer geen onderzoek doen naar de oorzaak van de brand boven café La Strada. dels allerlei ideeën gelanceerd om Van de Linde te helpen, onder meer met een benefietavond me dio februari in 't Beest. Geruchten dat de band Racoon een benefiet concert zou willen geven, kloppen niet, laat gitarist Dennis Huige we ten. „We willen natuurlijk wel iets doen voor Eric, maar dan moeten we eerst weten wat hij zelf van plan is. Ik denk niet dat je hals over kop van alles op poten moet zetten wat misschien geen nut heeft. Huige zegt zich 'kapot ge schrokken' te zijn van de brand. Suggesties om La Strada tijdelijk in het leegstaande pand van café Backstage aan de Magdalenastraat voort te zetten, zijn nieuw voor Van de Linde. „Daar denk ik echt nog helemaal niet over na, er moe ten eerst nog heel veel andere din gen worden geregeld." Café De Vrijbuiter, naast La Stra da, is vanavond gewoon weer open. „De schade valt heel erg mee", zegt pandeigenaar Kees Sor- ber. Hij heeft tijdens de brand zijn hart vastgehouden. „Als het vuur op de benedenverdieping was be gonnen, was waarschijnlijk de he le straat eraan gegaan." Het zwaar gehavende pand van café La Strada trok ook gisteren nog behoorlijk wat bekijks. foto Willem Mieras trekking 10 januari U heeft nog tot 13.00 uur morgenmiddag om een Staatslot te kopen! Staatsloterij GOES - De Oosterscheldeziekenhui- zen in Goes en Zierikzee krijgen de komende tijd 225 nieuwe bed den. De eerste lichting daarvan komt dinsdag aan in Goes. De bed den hebben betere matrassen om doorligwonden te voorkomen en kunnen elektronisch worden ver steld. Ze kosten 1,5 miljoen euro. Het ziekenhuis noemt de investe ring 'goed en noodzakelijk'. ALMANAK Het is een vaste gewoonte bij die Zeeuws-Vlamingen; op nieuwjaars dag gaat het hele spul naar oma in haar ouderenflat om haar - en meteen ook de rest van de familie, want iedereen komt - gelukkig nieuwjaar te wensen. Aldus ge schiedde ook dit jaar. Nadat die Terneuzenaar eindelijk een plekje had gevonden voor de auto stapte Tip? redactie@pzc.nl hij welgemoed in de lift, op weg naar oma. De deur van het appar tement stond uitnodigend open. 'Da's makkelijk', dacht de man en stapte met een uitbundig 'gelukkig nieuwjaar' de kamer binnen. De verbaasde blikken van de aange sprokenen schudden hem wakker. Het was de goede flat. Alleen de verkeerde verdieping.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51