naar bocht Splash Tone Profs zetten de toon in Nieuwland LEZERSEXTRA PZC Uw favoriete muziek in de badkamer! 0j0 Draadloos systeem! PZC Vrijdag 9 januari 2009 3 7 Voor Groenewold is EK tussendoortje én afscheid van Thialf. door Maarten van Helvoirt HEERENVEEN - Tijdens een wande lingetje op weg naar Thialf mijmer de Renate Groenewold deze week samen met haar TVM-ploegge- noot Carl Verheijen dat hun dagen beginnen te tellen. Voor haar wordt het EK allround komend weekend haar laatste internationa le titelstrijd op het heilige ijs van Heerenveen. Zeer waarschijnlijk is het sowieso haar laatste grote all- roundtoernooi. „Hoe dichterbij het komt, des te meer begrip ik be gin te krijgen voor topsporters die moeite hebben gehad om een punt achter hun carrière te zetten. Zeker als het nog zo goed gaat als bij mij nu." Ze is gewoon kanshebber voor de titel, al ziet ze zichzelf liever als outsider. De eerste keer dat Groe newold een EK in Thialf mocht schaatsen - dat is alweer elf edities geleden - kreeg zé een tip mee van haar coach, Sijtje van der Lende. „'Ga eerst maar eens op het mid denterrein luisteren wat voor ka baal het publiek maakt', zei ze. Ik dacht: 'het zal wel'. Maar achteraf was ik blij dat ik vooraf de sfeer ge proefd had, want die is zo overwel digend." „Er is niks mooier dan tijdens een EK of WK in een vol Thialf van bocht tot bocht te rijden. Ik krijg daar een kick van - soms zo erg dat ik een roes raak. Het zal ook heus in tijd schelen, maar vraag me niet hoeveel. In de bochten zit ander publiek dan op de rechte stukken." Carnavalesker en uitzin niger, bedoelt ze. „Bij het afgelo pen NK was Thialf ook uitver kocht, maar heb je dat niet zo." Ei genlijk is dit EK ook nog eens een tussendoortje voor Groenewold. Het NK allround had ze afgelopen december in de eerste plaats gere den om de drie en vijf kilometer te winnen - plaatsing voor het EK was bijzaak. „Al had ik dit scena rio wel samen met Gerard Kern- kers doorgenomen." Alles wat Renate Groenewold in de laatste veertien maanden van haar schaatsleven nog doet, is na melijk gericht op de olympische drie en vijf kilometer in Vancou ver. En er is daar maar één doel: goud. Twee keer zilver heeft ze al (2002 in Salt Lake City en 2006 in Turijn). Daarom voor haar zo goed als zeker ook geen WK all round over een maand in Hamar, zelfs niet als ze dit weekend Euro pees kampioen wordt. En ook niet om terug te gaan naar de plek waar vreugde en verdriet voor Renate Groenewold: 'In de bochten zit ander publiek dan op de rechte stukken' haar verweven zijn. In 2004 werd Groenewold in het Vikingskipet wereldkampioen allround, het hoogtepunt uit haar carrière, maar wel met in haar achterhoofd dat haar vader niet lang meer te leven had. Kort na het WK stierf hij. „Dat WK komt me niet zo gele gen, omdat het ingeklemd zit tus sen twee 'belangrijke worldcups. Ervoor is de drie kilometer in Er furt, erna de vijf kilometer in Hee renveen." Volgend jaar is het EK ook in Hamar, maar ook dan zal Groenewold zo goed als zeker ver stek laten gaan. „Vlak daarvoor is het olympisch kwalificatietoer nooi en we moeten ook nog er gens ruimte in plannen om de zon op te zoeken." Het is voor de mees te schaatsers van TVM vaste prik om tijdens het seizoen een weekje de zon op te zoeken - even de bat terij opladen, zoals ze dat noemen. Afgelopen zomer nog spookte het door haar hoofd dat er nooit meer een EK, WK, laat staan de Olympi sche Spelen zou komen voor haar. Haar rugpijn was weer eens gaan opspelen, een kwaal die haar al en kele jaren achtervolgt. „Er zat een scheurtje in mijn tussenwervel, wat een soort van herniaklachten veroorzaakte. Mijn rug is hypermo biel, dat wil zeggen dat mijn wer vels vrij gemakkelijk naar links of rechts kunnen verschuiven. Om dat ik sterke buik- en rugspieren heb, kan er in stilstand niet zoveel gebeuren, maar maak ik een onver wachte beweging, dan kan mijn lijf dat niet vertalen." Een straten maker zou allang de ziektewet in zijn gegaan, of misschien zelfs de wao, maar Groenewold bijt door. Het is het karakter van een top sporter. In Thialf heeft ze tot nu toe twee prachtherinneringen, haar world- cupzeges op de vijf en de drie kilo meter, die twee magische afstan den. Wellicht komt er daar dit weekeinde eentje bij. En na de Olympische Spelen zou ze nóg een mooie herinnering kunnen bij schrijven, want dan is er, helemaal aan het eind van het seizoen, nog een WK allround in Heerenveen. Ze lacht, durft niet voor honderd procent zeker te zeggen dat ze zich dan niet in een schaatspak zal hij sen. Al zegt haar verstand dat het beter is van niet. „Laat mij dan maar mooi op het middenterrein naar de mensen zwaaien." Haar rug heeft dan echt rust verdiend. dijke in Vlissingen. Aanvang: 15.00 uur. ZONDAG Vriendschappelijk. Willem ll-dames- JVOZ B1. Locatie: kuntsgras RCS in Oost-Souburg. Aanvang: 11.30 uur. VOLLEYBAL ZATERDAG Mannen. Tweede divisie C: Mytilus-Sar- to (19.00 uur). Zuid-West regiodivisie: Voko-WS'92. Zuid-West eerste klasse A: Forza-Rijnmond (19.30 uur). Vrouwen. Zuid-West regiodivisie: Forza Schouwen-SSS (17.30 uur), Morres Hulst-Fusion (17.00 uur). Zuid-West promotieklasse B: Mikro Electro 3-Savok, Voko-WS'92. Zuid-West eerste klassse D: Zuvo 2-Ar- dito, Mytilus-YVC (17.00 uur). WATERPOLO Mannen. District V eerste klasse: Aret- husa 2-De Stormvogel. Vrouwen. District V derde klasse: De Ganze-SWNZ 2 (17.15 uur, Sportpunt Zeeland). WIELRENNEN ZATERDAG Zeeuwse ATB. Achtste wedstrijd. Loca tie: Port Zelande, Ouddorp. Vanaf 12.30 uur: jeugdcategorieën. 14.00 uur: vetera nen (50 minuten). 15.15 uur: senioren (60 minuten) en vrouwen: (50 minuten). ZWEMMEN ZATERDAG EN ZONDAG Zeeuwse winterkampioenschappen 2009. Zwembad sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen. Aanvang: 14.15 uur. Organisatie: De Schelde. door Luciën Roelandt NIEUWLAND - Met sport van hoog niveau ging de tweede editie van Jumping Indoor Nieuwland giste ren uitstekend van start. Met Koen Leemans (Z), Arnold Boerekamps (M), Aniek Diks (M) en Siebe Kra mer (ZZ) waren het de profs die op de eerste dag van het vierdaag se evenement met de winst gin gen strijken. De internationale parcoursbouwer Kris van Gelderen bleek een goede keuze van de organisatie. Met zijn selectieve parcours kreeg de 'archi tect' uit Beneden-Leeuwen telkens het gewenste aantal combinaties in de barrage. In groep twee van de klasse M klas siek leek Aniek van der Linde met de merrie Quintina Z onder het za del te gaan stunten. Als tweede starter van de tien combinaties die zich voor de barrage wisten te plaatsen, stuurde zij de Quinar Z-dochter als een raket in 35.12 se conden over het parcours. De ama zone uit 's-Heer Arendskerke mocht hiermee lang hopen op de overwinning. Maar de voorlaatste starter Arnold Boerekamps stond met Uli Zeeuws succes in de weg. De ex-international uit Eersel toon de zich met de Peter Pan-zoon vijf honderdste seconde sneller. Met de vierde plaats hield de pas veer tienjarige Imke Kort uit Lewedorp zich met de ruin Loday uitstekend staande tussen de profs. Snel, sneller, snelst, was Koen Lee mans met de merrie Dopharma's Trampoline van de zestien combi naties die zich in de klasse Z voor de barrage wisten te plaatsen. Met een foutloze ronde en in de onmo gelijk geachte tijd van 30.50 secon den maakte Mandy Grootegoed met Master indruk. Met een tijd van 30.38 bewees Wil Schellekens met Ureina dat het nog sneller kon. Het leek voor de internatio nal kat in het bakkie. Het venijn voor de ruiter uit Es- beek zat echter in de staart. Koen Leemans bezorgde de ademloos toekijkende toeschouwers een overwinning met een Zeeuws tint je. In een bloedstollende rit stuur de de ruiter uit Middelbeers de door Dirk Maris (Poppendamme) gefokte en de eigenaren Henk van Dijk (Heinkenszand) en Rien ]a- kobsen (Sint Laurens) de Andia- mo-dochter in 29.50 over de 1.35 meter hoge hindernissen naar het oranje erelint. De Splashtone werkt met een uniek draadloos stereo speakersysteem dat het mogelijk maakt met één druk op de knop te switchen van uw radiostation naar uw favoriete MP3-muziek. De condensvrije spiegel, het subtiel verlichte klokje en het intelligente ophangsysteem maken deze ultieme badkamergadget helemaal af! - FM ontvanger met autoscan functie - Hifi dual sound speakers (2xlOW) - Transmitter (49 mHz) met line-in jack voor audio apparaten - Analoge LCD klok - Spatwaterdicht - Inclusief batterijen Adviesprijs 59,95 Lezersprijs €49,95* exclusief verzendkosten €4,50 Meer informatie en bestellen H bestels e opwww.pzc.nl/woonwinkel De levertijd is 5 werkdagen. U kunt ook de bon invullen. De levertijd is dan 10 werkdagen. Bij vragen belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per mail door te geven. Bekijk vele andere woonaccessoires op www.pzc.nl/woonwinkel BON SPLASH TONE WOONWINKEL Hierbij bestel ik(aantal)x "Splash Tone" a €49,95* per stuk (42069) VOORLETTERSOM OV NAAM GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Wegener Woonwinkel om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIR0REKENING HANDTEKENING exclusief de verzendkosten van 4,50. Stuur de volledig in blokletters ingevulde bon in een envelop naar Wegener Woonwinkel, Antwoordnummer 52001,3502 VB Utrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47