Zeeland Horeca uit dorp geen gelopen race SCHOUWEN-DUIVELAND 29 30 en 31 Mystieke mistdeken over winterwit Schouwen Renesse derde kustplaats 2008 Gelukkig nieuwjaar! Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Megaorder voor 'ongelofelijk' Fokker Elmo Film by the Sea heeft te kampen met forse schulden Vrijdag 9 januari 2009 Ondernemers Renesse hebben twijfels over financiële haalbaarheid. door Melita Lanting RENESSE - De 'harde muziek hore ca' (zoals discotheken) uit het dorp Renesse halen en verplaatsen naar een plek vijf kilometer verder op lijkt voorlopig een brug te ver. Dat bleek uit een eerste discussie tussen ondernemers over dat plan van het bestuur van de onderne mersvereniging. Vooral de finan ciële haalbaarheid van het plan wordt in twijfel getrokken. Een twijfel overigens die niet is uitge sproken door de betrokken onder nemers zelf (het merendeel was niet aanwezig) maar werd veron dersteld door campinghouders en winkeliers-. „Ik denk dat iedereen het er mee eens is dat dit een ir reëel plan is", zei één van hen. Met deze stellingname wordt ervan uit gegaan dat de ondernemers de mil joenen voor verplaatsing zelf op ta fel moeten leggen, maar dat is nog maar de vraag. De meeste horeca- panden zijn eigendom van bijvoor beeld bierbrouwers en wellicht ziet een investeerder brood in de plannen. Het idee voor het ver plaatsen van een deel van de hore ca is in november gelanceerd door het bestuur van de ondernemers vereniging Renesse. Ergens buiten het dorp, op een ki lometer of vijf afstand, zou een nieuw uitgaanscentrum moeten komen. Het bestuur is met het De ondernemers van Renesse hebben gediscussieerd over het idee om de horeca met luide mu ziek uit het dorp te halen. De me ningen zijn verdeeld. idee gekomen omdat Renesse een badplaats wil zijn waar iedereen zich thuis voelt. Gezinnen, oude ren en jongeren. Met name in de avonduren gaan de verschillende groepen elkaarechter in de weg zitten. Ouderen willen rustig op een terrasje zitten en jongeren wil len feesten. Ondernemers zijn echter bang dat met het verplaatsen van de bedrij ven de jongeren ook uit het dorp wegblijven. „We moeten de gezel ligheid niet wegnemen." Het gaat overigens niet louter om de gezelligheid. Ondernemers zijn ook bang dat de jongeren hun cen ten niet meer in het dorp beste den maar gemakkelijker naar el ders vertrekken voor een nieuw t-shirtje of een paar slippers. Het bestuur van de Ondernemersvere niging gaat de uitkomsten van de discussie binnenkort bespreken. „We gaan de meningen op een rij tje zetten en groeperen. Misschien dat we daarna de verschillende groepen gelijkgestemden eens uit nodigen om door te praten. Daar na kunnen we kijken hoe het ver der moet", zegt voorzitter Ton Croné. SIRJANSLAND - Okee, het is een nachtmerrie ser of wandelaar. De medaille heeft ook een In combinatie met berijpt groen, een dichtge- dit geval van natuurgebied Het Dijkwater bij voor iedereen die de weg op moet: mist in positieve zijde. Mist geeft de meest alledaag- vroren oude kreek en een stille polderweg Ie- Sirjansland. Het is een koude wandeling combinatie met vorst. Gladde wegen, slecht se voorwerpen een geheimzinnig tintje, vert de mystieke mistdeken over een winter- waard. zicht en snijdende kou voor de eenzame fiet- Maakt van iets doodgewoons iets bijzonders, wit Schouwen wonderschone plaatjes op. In foto Dirk-Jan Gjeltema ZOUTELANDE - Bezoekers van de reiswebsite www.zoover.nl heb ben Renesse uitgeroepen tot derde beste kustplaats van 2008. De win naar was ook een Zeeuwse stek: Zoutelande. Bergen aan Zee werd tweede, Domburg vierde. Minicamping De Visser uit Boude- wijnskerke werd uitgeroepen tot beste én meest kindvriendelijke camping. Tip? redactie@pzc.nl Het is een vaste gewoonte bij die Zeeuws-Vlamingen; op Nieuw jaarsdag gaat het hele spul naar oma in haar oudererenflat om haar - en meteen ook de rest van de familie, want iedereen komt - gelukkig nieuwjaar te wensen. Al dus geschiedde ook dit jaar. Nadat die Terneuzenaar eindelijk een plek je had gevonden voor de auto stap te hij welgemoed in de lift, op weg naar oma. De deur van het appar tement stond uitnodigend open. 'Da's makkelijk', dacht de man en stapte met een uitbundig 'Geluk kig nieuwjaar' de kamer binnen. De verbaasde blikken van de aan gesprokenen schudden hem wak ker. Het was de goede fat. Alleen de verkeerde verdieping. trekking 10 januari U heeft nog tot 13.00 uur morgenmiddag om een Staatslot te kopen! Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37