word je zelf ook beter' Splash Tone If! Profs zetten de toon in Nieuwland LEZERSEXTRA PZC Uw favoriete muziek in de badkamer! Draadloos systeem! Hensley Victorina voelt dat het bij Terneuzen de goede kant opgaat. door Jack Begijn TERNEUZEN - „Het gaat lekker en dat mogen de mensen weten." Hensley Victorina, spits van Ter- neuzen, straalt en maakt een ont spannen indruk. De begroeting is hartelijk en het gesprek voelt als vertrouwd. „Ik geef niet zo snel een interview. Misschien omdat ik bang ben verkeerde dingen te zeg gen over anderen." Het typeert de bescheiden Victori na. Soms droomt hij nog wel eens van een mooie voetbaltoekomst, die volgens velen voor hem in het verschiet lag toen hij in de jeugd van .Terneuzen furore maakte. Bij de B-junioren stak hij in een bloedvorm en werd hij op het ABAB-toernooi in Philippine tus sen jeugdvoetballers van profclubs uitgeroepen tot beste speler. Het was enkel nog wachten op een scout die hem zou ontdekken en een club die hem een contract wil de voorleggen. Maar het wachten was tevergeefs. „Hoe het komt weet ik niet. Er heeft nooit een club aangeklopt, laat staan dat er ooit een gesprek is geweest. Na tuurlijk was ik graag profvoetbal ler geworden. Ik had misschien be ter in de grote stad gewoond, dicht in de buurt van grote clubs. In mijn tijd werd je bij Terneuzen niet zo snel ontdekt. Jonathan Constancia had dat geluk later wel. Had ik die kans maar gehad", treurt hij voor zich uit. Een lang gekoesterde droom spatte uiteen. Hensley Victorina, 28 jaar oud en van Antilliaanse afkomst, ging op zijn negentiende samen wonen met zijn vriendin Denise. „We hadden al een paar jaar verke ring. Ik wilde vastigheid. In Ter- neuzen vond ik geen werk. De club heb ik niet ingeschakeld, want anders ben je afhankelijk en dat wil ik niet. In België kreeg ik bij Volvo een vaste baan. Ik was ook pas vader geworden van Xioni- se, die nu acht is. Dan moet je je verantwoordelijkheid nemen, hoe zeer ik ook van voetbal hield. Een vast inkomen is belangrijk, vooral wanneer je een eigen huisje hebt." Vijfjaar diende hij bij de Zweedse autogigant. Ondertussen trapte hij tussen de twee ploegendiensten door een balletje bij Biervliet en Sluiskil. „Maar veel had dat niet om het lijf Ik koos voor mijn ge-: zin en wilde er niet met de pet naar gooien. Mijn gezin is mijn al les. Daar moet alles voor wijken. Ik ben-een familiemens en houd er van om samen te zijn met mijn ouders, vrouw en kinderen. Ge- 'Wanneer de regels overtreden zijn, moet je de sancties aanvaarden' woon gezellig bijpraten. Ik geniet van deze momenten. Dat zit in on ze cultuur. Daar groei je mee op." Een tweede dochter, Xiamara, nu ruim twee jaar oud, werd geboren. Victorina vond werk in Terneuzen als heftruckchauffeur in de dag dienst. Er kwam meer regelmaat in zijn leven en hij hunkerde naar het spelen op een hoger niveau. „Terneuzen is dan een logische keuze. Ik wilde de draad weer op pakken en rustig beginnen. Dat kon in het tweede. Uit tegen Vlij- mense Boys maakte ik mijn de buut in het eerste. Dat ging goed, want ik had met twee assists een belangrijk aandeel in de 3-2-over- winning." De overgang was volgens Victori na niet zo groot. „Natuurlijk was het even aanpassen na zo'n lange tijd. Maar vergeet niet dat ik in de jeugd van Terneuzen op een hoog niveau heb gespeeld. In Han van der Hooft had ik de beste trainer die ik ooit gehad heb. Hij kon ons motiveren en gaf me vertouwen. En vooral dat laatste heb ik nodig om nog beter te worden." Tegen Dubbeldam kwam Victori na in het nieuws omdat hij samen met Jonathan Constancia, Ryan de Regt en Sinan Coban te laat bij de wedstrijdbespreking verscheen. Le- kaj passeerde hen. „Daar wil ik niet meer te veel over zeggen. Dat is een beslissing van de trainer en die heb je te accepteren. Er werd een hele toestand van gemaakt en dat was niet nodig. Wanneer de re gels overtreden zijn, moet je de sancties aanvaarden. Ik hoop dat ie dereen ervan geleerd heeft." Constancia en De Regt zijn even eens spelers van Antilliaanse af komst. „Maar we vormen geen groep in de groep", zegt Victorina. „We mengen ons onder de andere jongens en zo hoort dat ook. Ook praten we geen Antilliaans öp de club, want dat kun je niet maken ten opzichte van de anderen. Maar soms zoeken we elkaar wel eens op om te dollen. Dat hoort er ook bij."Na een half jaar heeft Victori na zijn draai gevonden bij Terneu zen. „We hebben een heel goed voetballende ploeg. Met goede voetballers om je heen word je zelf ook beter. Ik voel me goed, ook sociaal, als ik lekker kan voet ballen. Ik ben nog niet honderd procent. Dat kan ook niet, maar ik voel dat het de goede kant op gaat." Mannen. Tweede divisie C: Mytilus-Sar- to (19.00 uur). Zuid-West regiodivisie: Voko-WS'92. Zuid-West eerste klasse A: Forza-Rijnmond (19.30 uur). Vrouwen. Zuid-West regiodivisie: Forza Schouwen-SSS (17.30 uur), Morres Hulst-Fusion (17.00 uur). Zuid-West pro motieklasse B: Mikro Electro 3-Savok, Voko-WS'92. Zuid-West eerste klassse D: Zuvo 2-Ardito, Mytilus-YVC (17.00 uur). WATERPOLO Mannen. District V eerste klasse: Aret- husa 2-De Stormvogel. Vrouwen. District V derde klasse: De Canze-SWNZ 2 (17.15 uur, Sportpunt Zeeland). WIELRENNEN ZATERDAG Zeeuwse ATB. Achtste wedstrijd. Loca tie: Port Zelande, Ouddorp. Vanaf 12.30 uur: jeugdcategorieën. 14.00 uur: vetera nen (50 minuten). 15.15 uur: senioren (60 minuten) en vrouwen: 50 minuten). door Luciën Roelandt NIEUWLAND - Met sport van hoog niveau ging de tweede editie van Jumping Indoor Nieuwland giste ren uitstekend van start. Met Koen Leemans (Z), Arnold Boerekamps (M), Aniek Diks (M) en Siebe Kra mer (ZZ) waren het de profs die op de eerste dag van het vierdaag se evenement met de winst gin gen strijken. De internationale parcoursbouwer Kris van Gelderen bleek een goede keuze van de organisatie. Met zijn selectieve parcours kreeg de 'archi tect' uit Beneden-Leeuwen telkens het gewenste aantal combinaties in de barrage. In groep twee van de klasse M klas siek leek Aniek van der Linde met de merrie Quintina Z onder het za del te gaan stunten. Als tweede starter van de tien combinaties die zich voor de barrage wisten te plaatsen, stuurde zij de Quinar Z -dochter als een raket in 35.12 se conden over het parcours. De ama zone uit 's-Heer Arendskerke mocht hiermee lang hopen op de overwinning. Maar de voorlaatste starter Arnold Boerekamps stond met Uli Zeeuws succes in de weg. De ex-international uit Eersel toon de zich met de Peter Pan-zoon vijf honderdste seconde sneller. Met de vierde plaats hield de pas veer tienjarige Imke Kort uit Lewedorp zich met de ruin Loday uitstekend staande tussen de profs. Snel, sneller, snelst, was Koen Lee mans met de merrie Dopharma's Trampoline van de zestien combi naties die zich in de klasse Z voor de barrage wisten te plaatsen. Met PZC Vrijdag 9 januari 2009 3 7 ZWEMMEN ZATERDAG Zeeuwse winterkampioenschappen 2009. Zwembad sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen. Aanvang: 14.15 uur. Organisatie: De Schelde. ZONDAG Zeeuwse winterkampioenschappen 2009. Zwembad sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen. Aanvang: 14.15 uur. Organisatie: De Schelde. een foutloze ronde en in de onmo gelijk geachte tijd van 30.50 secon den maakte Mandy Grootegoed met Master indruk. Met een tijd van 30.38 bewees Wil Schellekens met Ureina dat het nog sneller kon. Het leek voor de internatio nal kat in het bakkie. Het venijn voor de ruiter uit Es- beek zat echter in de staart. Koen Leemans bezorgde de ademloos toekijkende toeschouwers een overwinning met een Zeeuws tint je. In een bloedstollende rit stuur de de ruiter uit Middelbeers de door Dirk Maris (Poppendamme) gefokte en de eigenaren Henk van Dijk (Heinkenszand) en Rien Ja- kobsen (Sint Laurens) de Andia- mo-dochter in 29.50 over de 1.35 meter hoge hindernissen naar het oranje erelint. De Splashtone werkt met een uniek draadloos stereo speakersysteem dat het mogelijk maakt met één druk op de knop te switchen van uw radiostation naar uw favoriete MP3-muziek. De condensvrije spiegel, het subtiel verlichte klokje en het intelligente ophangsysteem maken deze ultieme badkamergadget helemaal af! - FM ontvanger met autoscan functie - Analoge LCD klok - Hifi dual sound speakers (2xlOW) - Transmitter (49 mHz) met line-in jack voor audio apparaten - Spatwaterdicht - Inclusief batterijen Adviesprijs €59,95 Lezersprijs 49,95* exclusief verzendkosten 4,50 Meer informatie en bestellen jé bestelsnel opwww.pzc.nl/woonwinkel De levertijd is 5 werkdagen. U kunt ook de bon invullen. De levertijd is dan 10 werkdagen. Bij vragen belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per mail door te geven. Bekijk vele andere woonaccessoires op www.pzc.nl/woonwinkel BON SPLASH TONE WOONWINKEL Hierbij bestel ik(aantal) x "Splash Tone" a 49.95* per stuk (42069) VOORLETTERSOM OV NAAM GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Wegener Woonwinkel om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIR0REKENING HANDTEKENING exclusief de verzendkosten van 4,50. Stuur de volledig in blokletters ingevulde bon in een envelop naar Wegener Woonwinkel, Antwoordnummer 52001,3502 VB Utrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33