Stormloop op Zeeuws-Vlaamse vlag Vlaggen vliegen over de toonbank en stichting bestelt nieuwe partij. door Conny van Gremberghe terneuzen - Stichting De Zeeuws-Vlaamse Vlag heeft bij vlaggenmakers in Moeskroen en Sint-Laureijns een order geplaatst voor een tweede partij van 400 Zeeuws-Vlaamse vlaggen. De eer ste partij was in luttele dagen volle dig uitverkocht. „De respons die we krijgen op de presentatie van het dundoek afge lopen maandag in Hulst, Terneu- zen en Sluis is echt ongelooflijk. Dit hadden we nooit-verwacht. De vlaggen die we afgeleverd hadden bij de VW-kantoren - grote en kleine - waren binnen een mum van tijd uitverkocht. Ik had er thuis nog een paar liggen die ik op verzoek in allerijl nog naar het VW in Terneuzen heb gebracht, maar ook die waren al vergeven.", zegt ontwerper Dingeman de Ko ning uit Axel. Voorzitter John van Waes van de stichting heeft woens dag een tweede bestelling ge plaatst. Verwacht wordt dat de VW's over een dikke week op nieuw bevoorraad zijn. De Koning en de andere bestuursleden van de stichting worden verder overstelpt met reacties via post en mail. De Koning: „We hadden er op gere kend dat de vlag in trek zou zijn bij verenigingen en instellingen. Maar het lijkt nu wel of iedereen Provinciebestuur is niet zo geluk- kig met het Zeeuws-Vlaams vlag vertoon. Commissaris van de Ko ningin Karla Peijs roert de kwes tie aan tijdens nieuwjaarsspeech. die vlag wil hebben. We krijgen mails van organisaties, van dorps raden, maar ook van veel particu lieren uit Zeeuws-Vlaanderen en ook van daarbuiten. Veel mensen uit de streek die elders in het land zijn gaan wonen, tonen belangstel- ling." De vlag met de kleuren van de drie gemeenten en de Zeeuwse leeuw, lijkt het symbool te worden van een hernieuwd regionaal be wustzijn. „Het nieuwe Zeeuws-Vlaanderen- gevoel", zoals voorzitter John van Waes begin deze week zei. Over dat regiodenken zijn ook beden kingen. Zeker in bestuurlijke krin gen. PvdA-wethouder Co van Schaik zei het vreemd te vinden dat aan de presentatie van de vlag door de drie gemeenten geen colle- gebesluiten ten grondslag hadden gelegen. Ook in het provinciehuis is het dundoekverhaal niet echt in goede aarde gevallen. Reden voor Com missaris van de Koning Karla Peijs om vandaag tijdens de nieuwjaars receptie van de provincie Zeeland even stil te staan bij het Zeeuws-Vlaamse vlagvertoon. In het naai-atelier in Sint-Laureijns wordt hard gewerkt aan de Zeeuws-Vlaamse vlag. foto Peter Nicolai Dertig liter erwtensoep op vertelmiddag biervliet - In het dorpshuis in Biervliet is vanmiddag vanaf half vijf een vertelmiddag en -avond in het dialect. De formule is ongewijzigd: 'dertig liter vers gemaakte erwtensoep, vier vertellers en wat mooie plaat jes van Rien Marijs'. De streekver- halenbijeenkomst is voor de vier de keer op poten gezet door vrij willigers van de activiteitencom missie van het dorpshuis. Soroptimistclub geeft 7500 euro aan Hospice terneuzen - De Stichting Hospice Zeeuws-Vlaanderen krijgt 7500 eu ro van de regionale Soroptimist club. Daarin zijn vrouwen vere nigd uit verschillende beroepen. T\vee leden zijn actief betrokken geweest bij de totstandkoming van het Hospice. De cheque wordt dinsdag 13 januari overhandigd tij dens de nieuwjaarsreceptie van de Soroptimistclub in Brasserie Xieje in Terneuzen. Ouderen Hulst swingen het nieuwe jaar in hulst - Ouderen in Hulst kunnen zondag 11 januari bij Uit op Zon dagmiddag van de Stichting Wel zijn swingend het nieuwe jaar in. De accordeongroep Semper Gaude- te uit Clinge verzorgt die middag een optreden. Ouderen uit de ge meente Hulst zijn van 14.30 - tot 16.30 uur welkom in dienstencen trum de Lieve aan de Broodmarkt in Hulst. De toegang tot deze mid dag is gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23