O Ziekenhuis ligt onder vuur Sjoerd Huisman Nederlands marathonkampioen op natuurijs uhöx HR++ Isolatieglas Zeeuws-Vlaamse vlag is niet aan te slepen www.pzc.nl Karin Krappen moet opnieuw buigen voor Trina Gulliver 33 REAGEER WALCHEREN VRIJDAG 9 januari 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 7 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 Zonnig -1° Volvo wil met nieuwe S60 de show stelen in Detroit 17 in de vrieskou een rok op de fiets naar school Gedeputeerde wil onderzoek verhuizing bevallingszorg. door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Gedeputeerde George van Heukelom en medewerkers van Ziekenhuis Walcheren heb ben de Inspectie voor de Gezond heidszorg gevraagd te onderzoe ken of de verplaatsing van de spe cialistische bevallingszorg naar Goes verantwoord is. Tweede Ka merlid Henk van Gerven (SP) wil dat minister Klink de concentratie van de bevallingszorg in Goes on gedaan maakt. „Het is wachten op de eerste dode", zei hij gisteren. Patiëntenplatform Klaverblad Zee land is niet tegen concentratie van zorg zolang de kwaliteit en bereik baarheid van die zorg goed is, zegt woordvoerder Sylvia Tuinder. De reacties waren gisteren niet van de lucht, toen bleek dat dins dagmiddag het Vlissingse jongetje Rishano langs de A58 bij Lewe- dorp was geboren, omdat zijn ouders het ziekenhuis in Goes niet op tijd konden bereiken. Zij waren overigens niet de enigen die angstige momenten beleefden. In de eerste zes dagen dat de vrou wenartsen geen bevallingen meer begeleiden in Vlissingen, hebben twee andere Walcherse vrouwen met moeilijkheden bij hun beval ling het Oosterscheldeziekenhuis op het nippertje gehaald. Eén van de vrouwen werd dinsdagmorgen vroeg met spoed per ambulance vanuit de verloskamer van Zieken huis Walcheren naar Goes ge bracht. Zij was in Vlissingen voor een zogeheten 'verplaatste thuisbe valling'. De andere vrouw kwam met eigen veryoer naar Goes. In beide gevallen volgde de geboorte direct na aankomst. Sinds enige tijd voert, naast de zeer drukke route via de Anthony Fokkerlaan, een veel minder druk ke weg naar het ziekenhuis in Goes: de Nansenbaan. Die route is nog niet opgenomen in de infor matie die de ziekenhuizen aan zwangeren verstrekken. De zieken huizen in Goes en Vlissingen kun nen medische dossiers overigens nog niet elektronisch uitwisselen. Zo nodig worden de dossiers heen en weer gereden. pagina 3: commentaar unox. ünox LELYSTAD - Sjoerd Huisman gaat juichend de finish over van het NK marathonschaatsen op natuurijs op de Oostvaarders- plassen bij Lelystad. Bij de vrouwen won Carla Zielman. Het aantal toeschouwers viel tegen. Die hebben waarschijnlijk min der van de wedstrijd gezien dan de tv-kijkers. Op last van de brandweer stonden zij tegen hun zin op grote afstand van het parkoers achter dranghekken. foto Robin Utrecht/ANP pagina 10 en 11totale gekte op Oostvaardersplassen EN Trraw Zeeland: 2, 3, 21 t/m 29; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; NK marathon: 10 en 11; Menin gen: 12; Cultuur/agenda: 13; Auto: 15 en 17; Weer: 18; Strips: 19; Eco nomie: 30 en 31; Beurs: 32; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. energie besparend Glashandel MELIESTE Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 711688 555530 TERNEUZEN - Stichting De Zeeuws-Vlaamse Vlag heeft bij vlaggenmakers in België een order geplaatst voor een tweede partij van 400 Zeeuws-Vlaamse vlaggen. De eerste partij was in luttele da gen volledig uitverkocht. „De res pons die we krijgen op de presen tatie van het dundoek afgelopen maandag in Hulst, Terneuzen en Sluis is echt ongelooflijk", zegt ont werper Dingeman de Koning. De stichting wordt overstelpt met reac ties via post en mail. De Koning: „We rekenden er op dat de vlag in trek zou zijn bij vere nigingen èn instellingen, maar het lijkt wel of iedereen hem wil heb ben." Ontdek de vele vroegboekvoordelen van de verschillende reisorganisaties zoals honderden euro's vroegboekkorting, gratis vakantieweken, gratis halfpension, i-oudervoordeel, extra kinderkortingen of autohuurvoordeel. Ga naar één van de 220 Globe Reisbuco's ofwww.globereisburo.nl. gaat nét even verder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1