Niet alles is veranderd aan de nieuwe Skoda Octavia. Mail uw reactie ook eens naar de PZC-website www.pzc.nl 1 2 I Vrijdag 9 januari 2009 PZC LEZERS SCHRIJVEN Stalin 3 Wat Tjerk Westerterp niet heeft vermeld en wat wel de doorslag heeft gegeven voor de overwin ning op de nazi's, was dat de VS en Engeland ervoor zorgden dat Rusland werd voorzien van oor logsmateriaal. Via IJsland voeren vrachtschepen in konvooi naar Moermansk of Archanel. Duizen den koopvaardij- en marinemen sen zijn daarbij omgekomen, de duikboten van de Duitsers hebben veel schepen getorpedeerd. Maar door de inspanningen van de geal lieerden die er voor zorgden dat er elke dag een Liberty-schip te water werd gelaten en door een betere konvooibescherming kon Rusland op de been gehouden worden. Rogier Koppejan De Spaier 8, Zoutelande Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) SIMPLY CLEVER Je moet goed kijken om nog iets van de oude Octavia te ontdekken. velgen zijn vernieuwd. Bovendien heeft de krachtige TSI-motor Niet zo vreemd, want het nieuwe model is op meer dan vijftig een groen B-label. Kijken we verder, dan blijkt dat ook het inte- punten verbeterd. Het meest opvallend zijn de koplampen en rieur compleet veranderd is. Bekleding, stuurwiel, standaard grille. Ook de buitenspiegels (nu standaard elektrisch verstel- anti-whiplash hoofdsteunen, dashboard en radio. Al is die laatste baar en verwarmbaar), meëgespoten bumpers en lichtmetalen nog wel aangesloten op de oude vertrouwde antenne. De nieuwe Skoda Octavia. Al vanaf 17.600,-. Lease vanaf 389,-. Brandstofverbruik gemiddeld 5,1 - 7,7/100 km (1 op 13,0 - 19,6) CO2 emissie 135 - lS0gr/km. Skoda Ociavia Combi vanaf 18.500,-. Genoemde vanaf prijzen zijn ind. 8TW en BPM. excl. verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maken Genoemd leasebedrag is per maand exel. BTW en brandstof o.b v <18 maanden en 20 000 km per jaar Wijzigingen, druk-en zetfouten, ook in uitvoeringsdetails, voorbehouden. AUTO RIJK GOES Goes, 0113 - 25 19 19 AUTO RIJK VLISSINGEN Vlissingen, 0118 - 46 22 Kokkelvissers In de PZC van 7 januari lees ik dat de kokkelvissers 2 miljoen eisen van Delta omdat er een geul door de Westerschelde is gegraven waar de kabel van Delta in moest ko men. De kokkelvissers weten toch wel dat men de laatste tien jaar constant bezig is met verdiepen en 'slim storten'? Goed is dat natuur lijk niet voor het bodemleven. Maar de kokkelvissers komen waar schijnlijk uit Yerseke; daar rekent men in grote getallen, zoals 'hon derdduizendmiljoen'. Als er een C1000 in Yerseke zou zijn, zou men daar zeker zeggen 'C 100 000'. Met de 45.000 euro die mi nister Eurlings wil geven, neemt men geen genoegen. Ik begrijp niet dat Eurlings er op ingaat. J. Koeman Polderweg 5, Kruiningen Israël 10 Uiteraard is het lijden van de be volking in de Gazastrook drama tisch. Die bevolking koos bewust voor de fundamentalistische extre misten van Harnas, wetende dat het grondbeginsel van Harnas de vernietiging van de staat Israël is, en niet vreedzame coëxistentie. Harnas heeft dagelijks Israël gepro voceerd met raketbeschietingen met de eigen bevolking als schild. Dat aspect wordt door velen be wust genegeerd, en ik begin me af te vragen, in hoeverre dat een vorm van antisemitisme is. Dat het hier om een eenzijdig, misda dig beleid van Israël gaat, is histo risch onjuist. En zeker Nederland, dat van alle West-Europese lan den, zonder noemenswaardig ver zet, het hoogste percentage Joden uitleverde, en tot 1938 Joodse vluchtelingen aan de Duitse grens terugstuurde, zou genuanceerder mogen reageren. Israël heeft be staansrecht. Hamas is een terreur organisatie, die het Palestijnse volk uit elkaar dreef, door te breken met de wettige Palestijnse regering op de Westoever, en die ook in de omringende moslimlanden als een bedreiging voor de vrede wordt ge zien. Het wegvallen van Harnas als machtsfactor in Gaza kan die vre de dichterbij brengen. J. Pollemans Singel 10, Biervliet Sluis De gemeente Sluis staat onder toe zicht van de provincie. Dat bete kent dat het gemeentebestuur beknot wordt in zijn vrijheid. Als oud-lid van de gemeente Aarden burg en Sluis-Aardenburg verwon dert mij dat niet. Grote oorzaak is de herindeling. Er werd destijds ge suggereerd dat bij de herindeling met de gemeente Oostburg alles goedkoper en beter zou worden. Het gemeentebestuur trok een veel te grote broek aan en een te grote broek gaat snel aan flarden. Bureaus werden voor alles en nog wat ingeschakeld om projecten te promoten die kapitalen hebben ge kost en waar bitter weinig van te recht is gekomen. Grootheidswaan zin is iets waaraan men ten onder gaat. Sluis-Aardenburg had moge lijk een kans gehad om zelfstandig te blijven, maar sommige lieden visten op eigen getij. Schaalvergro ting bracht voor B en W, ambtena ren en raadsleden meer inkomen. Dat zou niet zo erg zijn, als het de bekwaamheid ten goede komt. Dat is niet altijd het geval. Ge meentebestuur, gebruik uw ver stand en stop het geruzie. E. Rammelaere Dorpsplein 22, Eede nieuw antenne nieuw nieuw nieuw nieuw nieuw nieuw nieuw nieuw nieuw nieuw nieuw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 12