Totale gekte op Oo: Erwin Mesu waant zich i 1 O Vrijdag 9 januari 2009 PZC Het peloton maakt tempo op het natuurijs op de Oostvaardersplassen in Lelystad. winter ook op in het schaatsteam, Gibo-Beka. Hij wilde hem zelfs in huis nemen, in Oudehaske, op een steenworp afstand van Thialf in Heerenveen. Maar dat zag Mesu niet zitten. De Wolf betreurt het, maar begrijpt het ook. Hij blijft po sitief: „Erwin maakt fouten, maar is ook leergierig, pikt de dingen snel op, heeft veel aanleg en wil 'De wind, de bochten en vooral die tempowisselingen maakten het heel moeilijk' graag beter worden. Maar we moe- ten hem rustig brengen. Ie kunt een schaatser in één jaar helemaal afbranden." De Wolf had het nog niet gezegd, of de Middelburger, gehuld in een schaatspak met Friese pompeblae- den in de kraag, maakte een fout je. Bij de bevoorrading pakte hij een drinkbus niet goed aan, zodat die tussen de scherpe ijzers van zijn collega's viel. „Twee handen", schreeuwde een verzorger de in de Middelburger (19) voelt zijn benen vollopen en moet de strijd staken. door Koen de Vries LELYSTAD - Harry de Wolf is niet van het type 'voetbaltrainer'. Toen zijn pupil Erwin Mesu op het NK op natuurijs na 70 van de 100 te rij den kilometers teleurgesteld zijn schaatsen uittrok, zei hij met zal vende stem: „Je hebt het heel goed gedaan, Erwin. Je hebt twee uur met de grote jongens meegereden. Ik ben hééél tevreden." Erwin Mesu uit Middelburg was gisteren op de Oostvaardersplas sen bij Lelystad de enige Zeeuw die een gooi mocht doen naar de nationale schaatstitel. En eerlijk ge zegd: hij werd een beetje voor de leeuwen gegooid. Mesu is nog maar 19 jaar, schaatst bij de B-rij ders en weet maar amper wat wed strijden rijden op natuurijs bete kent. De Zeeuwse schaatsenrijder moet zich gisteren in een wat kille va riant van Hollywood hebben ge waand. Alle zichzelf respecterende Nederlandse media waren met man en macht naar de rand van de Flevopolder uitgerukt om het eerste NK op natuurijs sinds twaalf jaar te verslaan. „Ik had me wel een beetje voorbereid op die mediagekte", gaf Mesu na de wed strijd aan. „Maar wat hier allemaal gebeurde, had ik niet verwacht. Ik wilde bij het warmlopen een rustig plekje opzoeken. Dat is niet gelukt. Over al waar je kwam, liepen came raploegen." Ploegleider Harry de Wolf temper de tijdens de eerste ronden op het prachtige natuurijs te hoge ver wachtingen. „Er rijden vandaag 142 schaatsers, onder wie zo'n 60 A-rijders. Daar kan Erwin nu nog niet tegen op. Als hij bij eerste vijf tig zou eindigen, zou dat fantas tisch zijn. Maar eerlijk gezegd ge loof ik daar niet in." De Wolf heeft desondanks een hei lig geloof in de capaciteiten van Er win Mesu. De Fries had hem al een jaar in zijn skeelerploeg en nam hem aan het begin van deze Erwin Mesu ziet af tijdens het NK op natuurijs. De Middel burger moest na 70 kilometer moegestreden opgeven. foto Orange Pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 10