spelbreker KRA5.NL Veel vragen over kindgebonden budget Verslaafde aan ghb krijgt drug op recept OM: agenten niet vervolgen voor dood man BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 15 cPm 0 ffi waarom zou je verder zoeken AMSTERDAM - Het Openbaar Minis terie (OM) heeft gisteren voor de rechtbank in Amsterdam vrij spraak geëist tegen twee politie agenten. Justitie vindt niet dat de twee collega's (59 en 56 jaar) heb ben gefaald bij de verzorging van de 33-jarige Marcel van der Felz, die op 19 augustus 2003 op een po litiebureau in Amstelveen stierf aan de gevolgen van cocaïnege bruik. Het proces diende pas na meer dan vijf jaar, omdat het OM tot twee keer toe van vervolging af zag. Het gerechtshof in Amster dam oordeelde uiteindelijk vorig jaar dat de agenten zich toch voor de rechter moesten verantwoor den. Hoewel de officier van justitie con stateerde dat er van alles is misge gaan in deze zaak, vindt hij niet dat de politieagenten schuld heb ben aan de dood van Van der Felz. DEN HAAG - De Belastingdienst wordt overspoeld met telefoontjes van ouders die willen weten of zij in aanmerking komen voor het kindgebonden budget, een toeslag die geldt sinds 1 januari. Bij de Belastingtelefoon is het veel drukker dan normaal, met wacht tijden die kunnen oplopen tot ze ven minuten, zegt een woordvoer der van het ministerie van Financi ën. De Belastingdienst overweegt extra mensen in te zetten om alle telefoontjes te beantwoorden over het kindgebonden budget en ook de andere toeslagen. Het kindgebonden budget ver vangt de kindertoeslag (daarvóór: kinderkorting). Het budget is hoger dan de vroege re toeslag, omdat volgens de nieu we regeling per kind wordt uitbe taald. Voorheen gold een bedrag per gezin. In totaal komen ruim één miljoen gezinnen ervoor in aanmerking. Voor één kind kan de toeslag op lopen tot 1.011 euro. Voor het twee de kind is het maximum 311 euro en voor het derde 183 euro. Voor het kindgebonden budget geldt een inkomensgrens van 45.000 duizend euro bij één kind, oplopend tot 57.480 euro bij acht kinderen. Wie meer verdient, krijgt niets. Vaak gestelde vraag is, of ouders die voorheen de kindertoeslag kre gen nu automatisch in aanmer king komen voor het kindgebon den budget. „In principe wel", al dus een woordvoerder van Financi ën. „Alleen als ze veel meer zijn gaan verdienen, wordt de bonus geschrapt." t Het kindgebonden budget is spe ciaal bedoeld als maatregel tegen de armoede waarin in Nederland 377.000 kinderen opgroeien. Experiment met begeleid afkicken in Noord-Nederland. GRONINGEN - Verslavingszorg Noord-Nederland (VNN) gaat bij wijze van proef de drug ghb ver strekken aan ernstig verslaafden. VNN werkt met instemming van de Inspectie voor de Gezondheids zorg aan een protocol dat verstrek ken juridisch mogelijk moet ma ken. VNN wil ghb op recept aanbieden omdat deskundigen gecontroleerd afkicken van de zeer verslavende drug als beste behandeling zien. Ghb is echter illegaal in Neder land. Om die reden kan VNN de drug nu zonder juridische basis niet verstrekken. De organisatie waarschuwde eind vorig jaar voor een snel groeiend aantal zwaar verslaafden in de drie noordelijke provincies. Onder de verslaafden zijn vooral tieners die de vloeibare drug niet alleen meer in de weekenden in het uitgaans circuit gebruiken, maar de hele dag. Psychiater en verslavingsexpert Wim van Loon: „De drug is zeer verslavend. Al na een paar keer ge bruiken kan iemand eraan gewend raken. Een ghb-verslaafde gebruikt tussen de dertig en driehonderd milliliter per dag." Volgens Van Loon doet ghb qua verslavingsge vaar niet onder voor een drug als heroïne. Dagelijks melden zich zware pro bleemgevallen bij VNN. Behande ling van de verslaafde is complex. Ineens stoppen kan, maar die me thode is vanwege de heftige ont wenningsverschijnselen erg zwaar. De behandelaars prefereren .de af- kickmethode waarbij ze de dose ring afbouwen. Daarbij geeft de be handelaar een schema waarbij de verslaafde de drug steeds verder verdund neemt. foto Phil Nijhuis/GPD sluiten. Ontheffingen voor het do den van ganzen worden opge schort. Door sneeuw en vorst heb ben dieren weinig voedsel en schuilplaatsen. De jacht is normaal gesproken geopend tot 31 januari. Terwijl scholieren geen ijsvrij krijgen, kunnen de ambtenaren van het ministerie van Buitenland se Zaken vanmiddag wel hun werk laten vallen. Zij zijn waar schijnlijk de enige groep Nederlan ders die op grote schaal vorstverlet krijgt. om de haven ijsvrij te houden. In Limburg zijn honderden wa terleidingen bevroren. De Waterlei ding Maatschappij Limburg kreeg alleen al gisterochtend driehon derd meldingen binnen van vastge vroren watermeters en gesprongen leidingen. De extreem lage tempe raturen op zich zijn niet alleen de boosdoener, aldus de woordvoer der. „Veel gevaarlijker is de tocht via een open raampje." De provincie Limburg heeft van wege het winterse weer besloten de jacht op wild vanaf vrijdag te PZC Donderdag 8 januari 2009 5 dgn BERLIJN Zie www.kras.nl/24101 Zie www.kras.nl/35565 8 dgn TIROL Zie www.kras.nl/35502 Innsbruck 8 dgn LEIPZIG, DRESDEN SAKSEN Zie www.kras.nl/35507 10 dgn DE COSTA BRAVA Zie www.kras.nl/35508 Zie www.kras.nl/35512 Europa en het Midden-Oosten ontdekken? Dat doet u met KRAS.NL! Een brochure boordevol vakantie-ideeën. Zoals de busreizen en culturele rondreizen die u comfortabel de schatten van Europa laten zien. Trekt u er liever zelf op uit... het aanbod fly-drives en autorondreizen zal u verrassen! En... uiteraard tegen scherpe prijzen! Vraag onze gratis brochure aan of kijk op www.krasjil! Vertrekdata: maandag van 2/2 t/m 26/10 Busreis met verblijf in het 4-sterren Van der Valk Berliner Ring Hotel op ca. 25 km van het centrum van Berlijn, incl. ontbijtbuffet. Excursies naar o.a. de Brandenburger Tor, de Reichstag, Schloss Charlottenburg en Pots dam. Prijs p.p. o.b.v. 2 personen. Vertrekdata: 14-28/3,11-25/4, 3-10-17-24/10 Italië met een vleugje Frankrijk! Voor 49 p.p. boekt u het excursiepakket met San Remo, Monaco en het Ligurische achterland. U ver blijft in één van de badplaatsjes aan de Ligurische Kust. Incl. Italiaans ontbijtbuffet en 3-gangendiner*Prijs p.p. o.b.v. 2 personen. Vertrekdata: zaterdag van 16/5 t/m 5/9 Busreis naar Tirol! Inclusief verblijf in het oergezellige 3-sterren Gasthof Linde in Wörgl, dagelijks ontbijt en diner en excursies naar o.a. Mariastein, Kufstein, de Achensee, Innsbruck, Rattenberg en de Hintertuxer gletsjer. Prijs p.p. o.b.v. 2 personen. vanaf Vertrekdata: div. za. van 25/4 t/m 24/10 Vanuit het 4-sterren Pentahotel Chemnitz, waar u verblijft o.b.v. halfpension, verkent u tijdens deze busreis het Duitse Ertsgebergte in hertogdom Saksen. Mooie excursies naar_ o.a. Leipzig, Meissen, Karlovy Vary, Dresden en Freiberg. Prijs p.p. o.b.v. 2 personen. Vertrekdata: 29/5, 5/6, 25/9 en 9/10 Busreis naar de zonnige Spaanse kust incl. verblijf in het 3-sterren Hotel Monteplaya aan de boulevard van Malgrat de Mar, dagelijks ontbijt en diner en facultatief excursiepakket 59 p.p.) met Figueres, Montserrat en Barcelona. Prijs p.p. o.b.v. 2 personen. Vertrekdata: div. vr. van 24/4 t/m 16/10 U kunt nu supervoordelig kennismaken met een groot aantal hoogtepunten van Italië! U ziet tijdens deze rondreis óók Padua, Assisi en Pisa en verblijft in toeristenklasse hotels inclusief dagelijks ontbijt (diner mogelijk tegen toeslag) Prijs p.p. o.b.v. 2 personen. Vertrekdata: 20/4,18/5,1-15/6,14/9 en 5/10 Prachtige busreis naar de Spaanse badplaats Torremolinos, met verblijf in 4-sterren Hotel Cervantes incl. ontbijt en diner. Vrije dagen én uitstapjes naar o.a. Granada, Barcelona, Malaga, Sevilla, Gibraltar en Ronda. Prijs p.p. o.b.v. 2 personen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7