Eddy Westveer De gruwele gezien door De Niro en Pacino sloffen met hun bekende arsenaal tics en trucjes naar de eindstreep Tangostrijkkwartet Cuarteto Recopado in theater De Wegwijzer Documentaire met componist Douwe Eisenga 32 Donderdag 8 januari 2009 PZC AGENDA OP PAD Kaasboerderij Kaasproeven, een video over kaasberei ding bekijken en een rondleiding door de stallen. Nieuwerkerk, kaasboerderij De Stolpe, 14.00 uur Zeeuws Planetarium Wisselende 3dimensionale voorstellin gen. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwspla- netarium.nl. Kamperland, Haven 5, 16.00 en 19.30 uur. MUZIEK Zeeuws Orkest Werk van Offenbach, Tsjaikovsky, Vivaldi, Von Weber, Strauss, Massenet, Mozart en Monti staan op het programma. Met dir- gent Joan Berkhemer, solist is kunstfluiter Geert Chatrou. Vlissingen, St. Jacobskerk, 20.00 uur Liedjes Mylou Frencken zingt in 'Alles is nog prachtig', liedjes over het leven, de liefde, afscheid en over de zin en onzin van het bestaan. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur Stef Bos De zanger brengt zijn nieuwe programma 2009 met drummer Martin de Wagter, bassist Roberto Mercurio en gitarist René van Mierla Terneuzen, Scheldetheater 20.00 uur Rik Mol Jazztrompettist Rik Mol brengt samen met zijn band het programma 'What's on tonight', waarvoor Mol alle composities zelf schreef. Terneuzen, Porgy en Bess, 20.00 uur THEATER Er was eens..., Toneelstuk van en gespeeld door Roos Zwigtman. Goes, minitheater Goese Lyceum, 19.00 De Batavia Toneelstuk vol thrillerachtige spanning over de schipbreuk van het VOC-schip De Batavia. Met Mare Klein Essing, Ella van Drumpt, Bill van Dijk e.a. Bergen op Zoom, De Maagd, 20.00 uur Seth Gaaikema Conference met als titel 'Als was het de eerste keer'. Oostburg, Ledeltheater, 20.15 uur. meer agendanieuws op www.pzc.nl FILM BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Australia: 20.00 uur; Yes man: 20.00 uur; Wit licht: 20.00 uur; The day the earth stood stil: 20.00 uur. GOES 't Beest, Hunger: 20.30 uur. Merral, Australia: 18.30 en 21.30 uur; Oorlogswinter: 19.00 uur; The day the earth stood still: 21.45 uur; Wit licht 19.30 en 22.00 uur; Yes man: 19.15 en 21.45 uur. MIDDELBURG Schuttershof, W.: 20.00 uur. TERNEUZEN View, Yes man: 20.00 uur; Wit licht: 20.30 uur; The day the earth stood still: 20.45 uur; Australia: 19.45 uur. VLISSINGEN CineCity, Anywhere but home: 19.300 uur; Australia: 16.00 en 20.00 uur; Bedti me stories:14.00, 16.15 en 19.00 uur; Boy in the striped pyjamas: 13.45 en 19.30 uur; Changeling: 16.15 uur; High school musical 3: 14.00 uur Madagascar 2 (nl): 13.45 en 16.15 uur; Niko en de vliegende brigade: 14.00 uur; Oorlogswin ter: 13.45, 1615, 19.30 en 22.00 uur; Piet Piraat: 14.00 uur; Quantum of Sol ace: 21.30 uur; Righteous kill: 21.45 uur; Saw V: 16.30 en 22.00 uur; The day the earth stood still: 22.00 uur; Wit licht: 19.15 uur; Yes man: 16.00,19.15 en 22.00 uur. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Cuarte to Recopado, het tangostrijkkwar tet van violist Martijn van der Lin den, treedt zondag op in theater De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland. Het concert begint om 15.00 uur. Het viertal speelt stukken van zijn komende cd Four for Tango, die in maart verschijnt. Het gaat om com posities van onder anderen Astor Piazzolla en Eduardo Arolas maar ook om stukken en arrangemen ten die Van der Linden speciaal voor deze formatie heeft geschre ven. Na het concert is er voor de dansliefhebbers een tangosalon. Cuarteto Recopado is in 2003 opge richt en bestaat naast Van der Lin den uit Jeffrey Bruinsma (viool), Ro Krauss (altviool) en Saartje Van Camp (cello). Eddy Westveer Esbjörn Svensson Goesenaar Eddy Westveer heeft zich gespecialiseerd in het fotograferen van jazzartiesten. Een selectie uit zijn werk is vanaf vandaag te zien in zijn woonplaats. „De keuze var portretten voor de expositie was lastig." door Mischa Beckers opent de Goese wethouder Sophie van 't Westeinde Westveers exposi tie Jazz in the city in het stadskan toor van Goes. De bekende, uit Zeeland afkomstige trompettist Rik Mol zorgt hierbij voor muzika le ondersteuning. De expositie omvat 43 foto's, por tretten van nationale en internatio nale jazzartiesten, die er te zien zijn tot eind januari. Ook is een fo toboek verschenen, eveneens on der de titel lazz in the city. Westveer begon in zijn tienerjaren te fotograferen met de spiegelre? flexcamera. Aanvankelijk hadden diverse onderwerpen zijn interes se. Toen in 1995 zijn zwager over leed, kreeg hij diens collectie van circa 500 jazz-cd's. Die muziek ging hem fascineren en zijn ver kenning ervan duurt nog steeds voort. Ook op het gebied van de fo tografie. „Toen ik in 2003 een digitale spie gelreflexcamera aanschafte, kreeg mijn hobby een echte boost", ver telt Westveer. „Vóór die tijd moest ik bij concerten altijd flitsen. Dat vinden artiesten vaak niet prettig. Met de digitale camera kan ik ook met weinig licht goede concertfo to's te maken. Dat doe ik dan ook uitvoerig bij de vele concerten die ik bezoek. De emotie van de muzi kant vastleggen - dat is mijn uitda ging-" De expositie Jazz in the city toont portretten van bekende nationale artiesten zoals Benjamin Herman, Hein van de Geyn en Willem Breuker, maar Westveer fotogra feerde ook veel internationale grootheden zoals Roy Hargrove, Es björn Svensson, Toots Thielemans en Archie Shepp. „De keuze van portretten voor de expositie was lastig. Een strenge se lectie leidde tot honderd poten tiële kandidaten. Bepaalde foto's zijn speciaal. Zo fotografeerde ik Miriam Makeba, Esbjörn Svensson en Frank Morgan nog kort voor ze zijn overleden. Mooie foto's, maar er is dan ook een band met de ar tiesten. Met Frank Morgan, de ge- Fotograaf Eddy Westveer (1955) bouwde de afgelo pen jaren een indrukwek kende collectie foto's op. Zijn hoofdthema, is jazz. In het welbekende jazzcafé Porgy en Bess in Terneuzen hangt een permanente expositie van enkele van zijn jazzportretten. Vandaag foto Eddy Westveer MIDDELBURG - De NPS zendt van avond (Nederland 2, 22.45 uur) de documentaire Deuren naar de ziel van Elizabeth Rocha Salgado uit. Daarin worden vijf mensen gepor tretteerd, onder wie de Middel burgse componist Douwe Eisenga. De documentaire verkent de hoofdpersonen - hun passie, creati viteit en bezieling - aan de hand van hun zintuigen: de ogen van een astronoom, de oren van een componist, de neus van een lijken speurder, de smaak van een kok en het tastzintuig van een blinde man. Eisenga wordt gevolgd tij dens het schrijven van City Lines en tijdens een nieuwe opname va'n dat stuk. De stad New York wordt ge plaagd door een seriemoor denaar die het voorzien heeft op akelige boeven die door vormfouten hun straf ontliepen. Voor de slechte verstaander laat hij bij ieder kadaver een handge schreven rijmpje achter, waarin de misdaden van de dode gememo reerd worden. De politie zoekt de dader in eigen kring. Dat lijkt ver standig, want een van de detecti ves die op de zaak gezet zijn spreekt zich gedurende de hele film op ingelaste videobeelden als de dader uit. Maar we kijken naar een thriller, dus die bekentenis moet een dwaalspoor zijn. De film heet Righteous kill, en die RIGHTEOUS KILL Film. Regie: Jon Avnet. Met: Robert De Niro, Al Pacino, Carla Gugino. Te zien in Vlissingen. door Bart van der Put titel doet eerder denken aan een oubollige knokfilm met pakweg Steven Seagal of Chuck Norris, dan aan een reünie van Robert De Niro en Al Pacino. Dat geldt ook voor het scenario, want de intrige is te doorzichtig en naief om in het tijdperk van CSI en verwante forensische detectiveseries nog ie mand om de tuin te leiden. Als de dader een politieman is, en hij handgeschreven briefjes achterlaat, zou men dan geen handschrifton derzoek doen? Het gammele ver haal inspireert de twee voormalige topacteurs niet tot een overtuigen de inzet: ze sloffen beiden met be hulp van hun bekende arsenaal aan tics en trucjes naar de eind streep. Het duo dat dertien jaar ge leden in Heat nog zo sterk uit de hoek kwam, is hier wel erg diep ge zonken. Verrassend is dat niet, want Pacino ging vorig jaar al on deruit met 88 minutes, dat even eens door Jon Avnet werd geregis seerd, en ook De Niro stelde de laatste jaren meer dan eens teleur. De Amerikaanse productie maatschappij Miramax was in het verleden verant woordelijk voor films als Chocolat, Malena en Captain Corelli's Mando lin: zorgvuldig opgepoetste ansïcht- kaartversies van pittoreske Europe se locaties in een geromantiseerd verleden. De gladde Miramax-esthetiek blijkt wonderwel te passen bij de verfilming van John Boynes best seller De jongen in de gestreepte py jama. De Ierse schrijver zette zich aan de heikele taak om de gruwe len van de holocaust te vertellen door de ogen van een kind, wiens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76