ijspret nog niet drukken O&tt» Migratie Instituut geeft uitleg over terugkeer naar vaderland Bewoners willen dat rechter weg naar Goese wijk schrapt WPZC Donderdag 8 januari 2009 23 Langs vijf restaurants met Eten langs de Kaai zierikzee - Horecagelegenheden aan de Oude en Nieuwe Haven in Zierikzee houden op zondag 18 ja- nauri weer een editie van Eten langs de Kaai. De aftrap is om 13.00 uur in café De Biet, waar deelnemers een nieuwjaarsapperitief te wachten staat. Vervolgens gaat het met de paardentram naar Boa Tarde, De Proeverij, Brasserie Maritime en De Banjaard, waar overal een gang wordt gepresenteerd. Vervolgens is er vanaf 17.00 uur live muziek in De Biet. Reserveren bij restaurant De Proeverij via 0111-412931. Passagiere snorfiets gewond bij ongeluk vlissingen - Een 23-jarige vrouw uit Vlissingen heeft gisteren kort na middernacht rug- en hoofdlet sel opgelopen bij een val van een snorfiets. Zij zat achterop bij een 28-jarige plaatsgenoot. Die moest in de Gasthuisstraat in Vlissingen plotseling uitwijken voor een tege moetkomende auto. De snorfietser reed daardoor tegen een laag muurtje. Daarbij viel de achteropzittende vrouw van de snorfiets. Zij is met een ambulan ce naar het ziekenhuis in haar woonplaats gebracht. Politie krijgt tien tips over overval Toversluis sluis - De uitzending Opsporing Verzocht leverde tien tips op over een reeks inbraken in het Sluise vermaakcentrum Toversluis. Een politiewoordvoerster kon niet voorspellen wanneer eventuele re sultaten zijn te melden, omdat er geen eenduidige aanwijzingen zijn. De politie hoopt nog tips uit Vlaanderen te krijgen, omdat Toversluis ook in een programma van de VRT aan de orde komt. De politie vermoedt dat een 'vast' groepje overvallers zaken aan bei de zijden van de grens bezoekt. Inbraakgolfje in 's-HH-kinderen 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - In de nacht van dinsdag op woensdag is in drie woningen in 's-Heer Hen drikskinderen ingebroken. De in braken vonden plaats in een huis in de Heer Wissestraat en in twee woningen in de Van Maelstedes- traat. Bij een woning in de Span jaardstraat bleef het bij een po ging. Van de woningen werd een ruit of deur vernield. Er werden voornamelijk gsm's, foto- en film apparatuur en geld gestolen. Ook werd een notebook weggenomen. Sierlijk rondjes draaien op de Middelburgse vest. IJspret bij Meliskerke. Sommige dieren beleven wel lol aan het ijs. vlissingen - Allochtonen die wil len terugkeren naar hun land van herkomst, kunnen op zaterdag 24 januari bij Stichting Dunya in Vlis singen informatie krijgen over de remigratiewet. Pucry Denz, medewerker van het Nederlands Migratie Instituut, komt die dag naar Vlissingen om een toelichting te geven op de wet en om vragen te beantwoorden. De remigratiewet is ooit bedacht omdat in de jaren tachtig van de vorige eeuw door de massa-ontsla gen in de havens en de industrie veel allochtonen werkloos werden. Zij waren voor werk naar Neder land gekomen, maar zaten plots thuis. Omdat daardoor ook het ver langen ontstond terug te keren- naar hun vaderland, werd in 1985 de remigratieregeling ingevoerd. In 2000 is de remigratiewet aangeno men door de Tweede Kamer. De bijeenkomst bij Stichting Du nya aan de Bonedijkestraat 50 in Vlissingen duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Wij hebben voor u weer iets leuks in petto... Geere Passage 6 Middelburg www.inpetto-lifestyle.nl door Adri Klinkenberg den haag - Dertien bewoners van Kloetinge hebben de Raad van Sta te gevraagd een streep te zetten door de verbindingsweg die de ge meente Goes wil aanleggen als uit weg voor de nieuwe woonwijk Mannee. Volgens de bewoners van de Terva- tenseweg zal het vele verkeer op de verbindingsweg onherroepelijk een sluiproute kiezen via de Man- neeweg naar hun straat. „Het is vragen om ongelukken op dat smalle weggetje van nog geen vier meter breed vol auto's en fietsers", zei hun raadsman J. Boogaard dins dag in Den Haag. De gemeente denkt de verkeersvei ligheid te kunnen garanderen door te eisen dat niet meer dan 1250 motorvoertuigen per etmaal van de Tervatenseweg gebruik mo gen maken. Worden het er meer, dan komen er verkeersmaatrege len. Helpen die niet, dan wordt de weg gesloten. Uitspraak binnen zes weken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67