Brand verwoest café La Strada Goes Lichte dooi kan de Walcherse Domburg in greep belegger Geen tips overval Souburg Van Garderen Dekker koopt ook trampoline in Nehalenniagebied. door Henk Postma DOMBURG - De projectontwikke laar Van Garderen Dekker heeft in Domburgs Nehalenniagebied nu ook de trampolines opgekocht. Eerder al kreeg het bedrijf de midgetgolf in handen. Volgens directeur Ko van Garde ren gaat het om een strategische belegging. „Samen met de gemeen te willen we voor het Nehalennia gebied een mooi plan maken", zegt hij. Onderdeel daarvan is een ondergrondse parkeergarage op de oude tennisbanen. Van Garderen Dekker restau reerde het daarnaast gelegen Bad paviljoen, en wil ten zuiden van de badplaats een hotel en apparte menten bouwen. Met de aankoop van de twee at tracties in het Nehalenniagebied krijgt de projectontwikkelaar niet de grond in handen, maar wel het erfpachtrecht. De grond blijft ei gendom van de gemeente. Inmiddels hebben B en W beslo ten het erfpachtrecht te beëindi gen per 2015. De gemeente heeft dan de handen vrij om wat anders met de grond te gaan doen. Van Garderen Dekker kan dan wel rekenen op een schadeloosstelling voor de bouwsels. OOST-SOUBURC - De politie heeft na de uitzending van Opsporing Verzocht geen extra tips ontvan gen over een gewapende overval in Oost-Souburg. De overval vond plaats op 2 no vember. Een 64-jarige man werd in zijn huis aan de Dongestraat door drie personen overvallen. Ze bedreigden de man, doorzochten de woning en verdwenen met geld, sieraden en andere spullen. Daarbij zaten ook bankpasjes. De man raakte licht gewond. De politie beschikt over bewa- kingsbeelden waarop vermoede lijk één van de daders te zien is. De beelden zijn te zien op www.politie.nl/zeeland bij de op sporingsberichten. Mensen die meer weten over de overval kunnen bellen met de poli tie (0800-8844) of met Misdaad Anoniem (0800-7000). VOOR ALLE DUIDELIJKHEID DE WEKKER MAKELAARDIJ Ook uw huis verkopen wij binnen 3 maanden, tegen 1% courtage, no cure no pay! De Wekker Makelaardij Goes e.o. Frits Edelijn Prunusstraat 38 4431 DA 's-GRAVENPOLDER telefoon (0113) 31 68 96 22 Donderdag 8 januari 2009 PZC Populair etablissement moet als verloren worden beschouwd. door Luc Oggel GOES - Een grote uitslaande brand heeft gistermiddag de bovenverdie ping van café La Strada aan de Sint Jacobstraat in het centrum van Goes volledig verwoest. Ook het café zelfheeft enorme, zo goed als onherstelbare (water)schade op gelopen. Er is niemand gewond geraakt, over de oorzaak was gisteren nog niets bekend. De melding van de brand kwam even na drie uur. De brandweer rukte direct met groot materieel uit, maar de vlammen sloegen bin nen de kortste keren uit het dak. Het vuur ging gepaard met een enorme rookontwikkeling, die in de wijde omgeving was te zien. De politie zette het gebied rond de Sint Jacobstraat af om de vele tien tallen toeschouwers op afstand te houden, want er was even sprake van instortingsgevaar. „Het is een onwerkelijke situatie", zei eigenaar Eric van de Linde gisteravond. „Al les waar ik negen jaar lang mijn hart en ziel heb ingestoken, is weg. Ik ben wel verzekerd voor bedrijfs schade, maar dat was minimaal. Ik kom hier sowieso niet goed uit." Van de Linde heeft nog geen idee hoe het verder moet. „Het is nu vrij uitzichtloos. Het hele pand moet waarschijnlijk opnieuw opge bouwd worden, dat duurt al min stens een jaar. Maar gelukkig zijn er geen slachtoffers, dat is fantas tisch." La Strada, opgericht in 1987, is met name onder alternatieve Be- velandse jongeren een erg populai re kroeg en heeft ook een vaste schare stamgasten. De van oor sprong Goese band Racoon, waar van de leden nog regelmatig bin nenwipten, heeft er zelfs ooit een loflied over geschreven met de ti tel Eric's Bar. Het gastenboek op de website liep gisteren vol met steunbetuigingen. Hardrijden op de Veerse Kreek. Walcherse schaatsers zoeken het ijs op. foto's Ruben Oreel tekst: Theo Giele VEERE - Het mocht dan gisteren een beetje dooien, het weerhield de schaatsers op Walcheren er gis teren niet van het ijs op te zoeken. Soms op een stukje ondergelopen land, soms in de stad, maar een van de betere plaatsen was de Veerse Kreek, waar voor het eerst in vele jaren geschaatst werd. De schaatskoorts heeft bij velen toegeslagen. „Als je kunt schaatsen moet je ervan profiteren en een dag vrij nemen", zegt een routi nier. Honderden liefhebbers bin den de schaatsen, vaak nog nieuw uit de doos, onder om de eerste slagen op het brede natuurijs te maken. Dankzij de inspanningen van de plaatselijke ijsclub kunnen de schaatsers een grote ronde rij den over de kreek. Heetten vroeger de meeste noren Viking, vandaag de dag blijkt de Zandstra erg populair. En voor het eerst klinkt ook het geklik van de klapschaats over het ijs van de kreek. Het hoeft niet altijd hard te gaan. Een enkeling probeert op ouderwetse kunstschaatsen figu ren te draaien op het ijs. En omdat er zoveel ruimte is, kunnen kleine kinderen oefenen zonder het risi co te lopen omver gereden te Wor den. In Middelburg werd gisteren op de veste geschaatst en dat was ook al weer heel wat jaartjes geleden. Van grote drukte was hier echter geen sprake. Het ijs was ook niet al te best. De bovenlaag was door de dooi wat zacht en hier en daar lag water op het ijs. O Zie de schaatskaart op www.pzc.nl/schaatsen De Veerse Kreek biedt schaatsers volop de ruimte. Met de fiets op het ijs bij de Noordsingel in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66